Autor Zpráva
fruity
Profil *
Chci stránky optimalizovat pro vyhledávač, ale ne podstrkovat jinou stranku jen skrýt přebitečné prvky. Hledal jsem na internetu a dopátral jsem se jen co je Cloaking. Moc nechápu proč ho penalizují když to je třeba totožný jen se vyrvou nadbitečné věci. Chci se, ale jen zeptat jak toho docílit aby to bylo čistě a bez penalizace. Děkuju
ninja
Profil
Zkuste popsat co přesně a jak chcete dělat. Nejlépe s ukázkou. Pokud na stránkách máte prvky, které nikoho (ani vyhledávače) nezajímají, vůbec je do stránek nevkládejte.
fruity
Profil *
Jedná se třeba o vyhledávač. Jsou to prvky, které na stránce být musí, ale zároveň robota blokují. Filtr tam mám hodně rozsáhlí a nechci ho dávat pod odkaz rozšířené vyhledávání. Máte nějakou radu jak na to? Myslím si, že tohle není zmíněný cloating, když text a vše kolem zůstane stejný jen naopak uberu :-)

Nebo to píšu špatně?
Marek Prokop
Profil
Vyhledavače neindexují např. obsah, který je do stránky vkládán JavaScriptem. Řeší to Váš problém?
DoubleThink
Profil *
Cloaking je to jen v případě, že chceš vyhledávač podvést rozdílným obsahem.

Pokud není nadbytečného obsahu nějaké enormní množství (to je případ třeba phpBB, které robotům předkládá jednodušší stránky bez ovládacích prvků), není třeba to vůbec řešit.
Že bys, i rozsáhlým, formulářem nějak ztížil indexaci, jsou podle mě SEOservisní bláboly.

A mimochodem, pořiď si spellcheck nebo se nauč česky aspoň na úroveň desetiletého dítěte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0