Autor Zpráva
yenkieský hovado
Profil *
Dobrý den,
chi vytvořit web o jednotlivých státech USA. Obracím se na Vás o radu, v jakém tvaru mám zvolit doménu či domény.

Buďto si zaregistrovat jednu doménu a pro každý stát zvolit subdomenu např. www.nebraska.usa.cz, www.texas.usa.cz.

Nebo pro každý stát zvolit vlastní domenu např. www.nebraska.cz, www.texas.cz.

A nebo udělat jeden web např. www.usa.cz/nebraska, www.usa.cz/texas

Co je z hlediska SEO nejvhodnější?
ShiraNai7
Profil
yenkieský hovado:

Já bych šel do podadresářů raději. Také určitě nebudou všechny domény volné. A platit si jich 51 (nebo kolikže má USA států) by taky moc levné nebylo =)
Petr ZZZ
Profil
První a třetí varianta mají kromě nákladů, o kterých píše ShiraNai7, výhodu v tom, že obsahují o jedno klíčové slovo víc (USA); jsou sice delší, což je nevýhoda, ale jen o pár znaků, takže bych řekl, že výhoda toho jednoho KW navíc převažuje. Pokud jde o rozhodování mezi první a třetí variantou, přijde mi ta třetí z uživatelského hlediska přívětivější. Myslím si, že ať už běžný uživatel (vědomě či podvědomě) pracuje nebo nepracuje s hierarchií jednotlivých částí URL, řetězec usa.cz vnímá jako celek, a proto si lépe pamatuje třetí variantu, i když z technického hlediska reprezentuje doménovou hierarchii lépe první varianta. Je to ale jen můj názor, po žádných studiích k tomu jsem nepátral.
ninja
Profil
Všechny uvedené domény jsou již stejně registrovány, takže budete muset vybrat jiné.

Rozhodoval bych se primárně jestli chcete vytvořit jeden velký web, kde budou sekce pro každý stát, nebo každý stát jako samostatný web. Cena 51 domén je méně jak 15 000 Kč ročně - tedy melá částka v poměru k předpokládanému rozsahu práce.
Homer
Profil
yenkieský hovado:
Co je z hlediska SEO nejvhodnější?

Já bych řekl, že pro úspěšné SEO jsou důležitější věci.
Plaváček
Profil
yenkieský hovado:

A před rozhodnutím si prostudovat tento pěkný článek: http://www.seomoz.org/blog/understanding-root-domains-subdomains-vs-subfolders-microsites
yenkieský hovado
Profil *
Nejvíce jsem uvažoval o subdoménách.
Plaváček buhužel nejsem dobrý angličtinář.
pepperos
Profil
Pěkný článek od Plaváčka, škoda, že neumíte anglicky. Zařadím si toto téma jako další do mého blogu pepperos.cz. Já bych v tomto případě doporučoval domény 3. řádu. Pokud by byly stránky rozdílné svojí strukturou, brandem apod, použil bych raději minisites. Neřešil bych, co je pro seo lepší, ale jak to bude lepší pro uživatele. Robotovi se bude líbit oboje.
Root doména by měla být SEO optimalizovanější, ale na druhou stranu vyhledávač má rád obsáhlejší stránky, autoritativnější, což zase svědčí pro centralizovaný model, takže to je jedno.

snad to pomohlo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0