Autor Zpráva
phobos9007
Profil
Zdravím,

Mám cz doménu a rád bych přeložil svůj projekt i do němčiny kvůli neměckým a rakouským zákazníkům, ale doména com je už zaregistrovaná. Měl bych otázku, jak vyhledávače zkousnou např. de.domena.cz nebo at.domena.cz?

Děkuji
Davex
Profil
Nebylo by pro uživatele lepší domena.de?
Cody
Profil
phobos9007:
Je to v pořádku. Taky bych doporučil spíše doménu. de.
ninja
Profil
Subdoména či adresář je pro jazykovou mutaci zcela v pořádku.

Stran samostatné domény je dobré se nejdříve zamyslet, jaký typ služeb/produktů nabízíte. Protože třeba pro ubytovací zařízení, nebo místní pekárnu, je výhodnější mít jen domenu .cz. Jinak totiž budete mást klienty, jestli se jedná o třeba pension v ČR, nebo v Německu. Naopak v případě že jste třeba čiste webový projekt (třeba webmail), lokalizovaná doména může pomoci.
phobos9007
Profil
Ano, mě jde jen o jazykovou mutaci. V tom případě by samostatná doména nadělala spíše zmatek, nehledě na to, že kdybych měl např. 5 domén (.cz .de .at .sk .it), tak kdybych přidal třeba obrázek na .cz, musel bych to pak 5x předělávat což je nemyslitelné.

Jestli jsem vás všechny dobře pochopil, tak vyhledávačům je úplně jedno, že jazykové subdomény neleží na doméně .com (at.domena.com), ale úplně vpohodě mohou být na lokální (at.domena.cz)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0