Autor Zpráva
DejwN
Profil
Zdravím

na stránkách ani ve fóru jsem (jasné) odpovědi na tyto dotazy nenašel, tak bych se chtěl zeptat. Je mi jasné z duplicity, že stránka example.cz je stejná jako example.cz/index.html a vyhledávače by ji měli hledat jako jednu (kterou ale upřednostňují)? Do teď je vše jasné, ale "problém" nastal, když jsem si stránky začal spravovat v Google Webmaster Tools. Pokud v něm dám "Diagnostika -> HTML - návrhy" tak mi tam zobrazuje dvě duplicity (viz. obrázek).

Jednu u description a druhou u title a to právě u stránek "/" a "index.html". Jde mu nějak říci, aby preferoval pouze jednu, a kterou byste doporučovali nebo se tím nemám zaobírat?
Dále bych se chtěl zeptat k Sitemapě. Pokud si ji nechám online vygenerovat, tak generátor tam vytvoří jak stránku "/", tak "index.html". Mám tam nechat obě, jednu popř. kterou? A má sitemapa smysl u menších stránek?
Mám se vůbec zaobírat touto přirozenou duplicitou?
A na závěr bych se chtěl zeptat na vnořené odkazy. Vnořené odkazy - chápu to dobře, že mám prostě jen čekat, až google automaticky uzná za vhodné, že by to u mých stránek bylo dobré, tak to udělá?

Díky za vše
_es
Profil
DejwN:
stránka example.cz je stejná jako example.cz/index.html
Nemusí byť, záleží od servera, čo vráti z adresy example.cz.
JanJanuska
Profil
DejwN:
Jde mu nějak říci, aby preferoval pouze jednu, a kterou byste doporučovali nebo se tím nemám zaobírat?
Ak sú obe stránky totožné, vyhľadávače by ich mali prirodzene kanonizovať, resp. považovať ich za rovnaké (pričom ranky sa im spočítavajú). Avšak to neznamená, že to tak vždy musí byť. Preto ak je to možné, pre pokoj v duši by som presmeroval "/index.html" na "/".

Ak to nie je možné: Vzhľadom k odporúčaniam od Google predpokladám, že nejaké interné odkazy smerujú na "/index.html". Ak sa upravia tak, aby smerovali priamo na "/", malo by to byť vyriešené.

A má sitemapa smysl u menších stránek?
Väčšinou nie. Ak web nehádže vyhľadávačom polená pod nohy (napr. má menu vo Flashi), nevidím veľmi zmysel používať sitemapu.

Vnořené odkazy - chápu to dobře, že mám prostě jen čekat, až google automaticky uzná za vhodné, že by to u mých stránek bylo dobré, tak to udělá?
Áno, presne tak.
Marek Prokop
Profil
Já se obávám, že ta Dušanova stránka o kanonizaci je příliš optimistická. Když máte web technicky špatně, musíte počítat s tím, že ho vyhledavač špatně zpracuje. Navíc se kanonické duplicity týkají i Facebooku a moha dalších prostředí, která to neřeší už vůbec nijak.
DejwN
Profil
JanJanuska:
Díky. V kódu jsem odkazoval na index.html. Už je to OK. Jinak díky odpovědi :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0