Autor Zpráva
Marek7859
Profil
ahojte, vo wordpresse som vytvoril web online-autobazary.cz. S tvorbou webov len zacinam, cize poprosim nevsimat si design :), chcel by som sa vsak opytat, co by pomohlo stranke zobrazit sa na lepsich poziciach vo vyhladavacoch, hlavne teda v Sezname. Ano viem, prvorade su kvalitne spatne odkazy, ale skor by ma zaujimali ostatne veci, ktore by sa dali vylepsit. Dufam teda, ze vsetko nestoji a nepada na spatnych odkazoch, ale pozicie vo vyhladavacoch ovplyvnuju vyznamne aj ine veci.
Martin Kolčaba
Profil
ahoj, odkážu tě na můj blog, kde najdeš přehled zdrojů o SEO.

v téhle fázi by tě měly zajímat asi hlavně příručky od google (první a druhá) a přednáška o SEO od Honzy Tichého.

A samozřejmě také přehled zdrojů na JPW a samotná část JPW věnovaná SEO.
Nemůžeš čekat, že ti někdo bude radit co dělat krok za krokem, je třeba se učit... :)
Marek7859
Profil
ahoj, vdaka :) ono, nejake zaklady SEO som uz podchytil, cital som aj mnozstvo tunajsich diskusii a tiez pochopil dalsie suvislosti, skor ma len treba nejako naviest, aby som vedel, co robim zle a co by sa dalo zlepsit
Lukáš Pítra
Profil
Nejlepším "free" zdrojem informací o SEO je nápověda Google webmaster tools. Na svém webu jsem udělal menší přehled zajímavých odkazů o SEO a marketingu, jsou tam i různé infografiky, ve kterých bývají zajímavá čísla a postřehy.

A pak samozřejmě strýček Google, tam se toho najde :-)
Dog
Profil
http://seo.blog.cz/ :)
Martin Kolčaba
Profil
Marek7859:
jasně, to chápu, ale v tvé situaci fakt bude nejlepší pořádně pročíst skutečně hodnotné zdroje, a pak se ptát. Mnohé pochopíš, uvidíš :) Nehltej ale všechno, co je psáno na internetu. Psáno je toho totiž dost, a dost je toho zastaralého, případně nepravdivého.

Diskuze JPW je ale určitě dobrý start :)

Po načtení všech informací pak budeš moci přijít s konkrétním dotazem, na který už budeme umět odpovědět.
Marek7859
Profil
Tak, mal by som novu otazku. Chcel by som sa opytat, ako moc je podstatny google analytics, ci sa daju kvalitne weby robit aj bez neho alebo mi to ako zaciatocnikovi lepsie pomoze s realizovanim webu
Nox
Profil
Co ztratíš tím, když ho nasadíš a zkusíš se na něj trochu mrknout?
ludekbrno
Profil *
Marek7859:
Jistě se dají kvalitní weby vytvořit i bez něj. Stačí nabídnout kvalitní obsah, slušný design a dobrou navigaci po webu a je to dobrý web. Nicméně neexistuje jediný důvod, proč to nezkusit, když je to zadarmo :) Budeš mít přehled, odkud, kam a kolik návštěvníků na web chodí a jak se po něm pohybují, co je zajímá více a co méně. U nekomerčního webu to sice nemá finanční dopady, ale aspoň víš, jestli jsou návštěvníci spokojeni nebo ne. U komerčních webů je to samozřejmě důležité i z obchodního hlediska. Já jsem si GA nasadil původně jen na svůj komerční web, ale postupně jsem ho zprovoznil i na těch nekomerčních, protože aspoň vidím, jestli ty weby vůbec někoho zajímají :) Zkus to taky, nic tím neztratíš.
Martin Kolčaba
Profil
Marek7859:
GA je užitečný nástroj, a v kategorii "zdarma" nenajdeš nic lepšího. Nevidím důvod, proč nepoužívat.
Jak napsal Luděk, kvalitní weby se samozřejmě dají dělat i bez GA, ale pohled na statistiky ti umožní zjistit více o chování návštěvníků, což se hodí vždycky.
Marek7859
Profil
Nova otazka :) je bezne, ked som sa zobrazoval na nejaky pojem na nejakej x-tej strane a zo dna na den sa prepadnem o par stran dalej?
ludekbrno
Profil *
Marek7859:

1) na Google neexistuje stabilní pozice, každý uživatel vidí jiné pořadí a i stejný uživatel může vidět pokaždé jiné pořadí, například v závislosti na své předchozí činnosti.

2) vzhledem k bodu číslo 1) a zejména k tomu, že zřejmě tvůj web bude ještě dost mladý, tak ano, je to úplně běžné.
Martin Kolčaba
Profil
Marek7859:
jak psal Luděk, u Google nelze říct, že jsi na nějaké straně, nebo na nějaké pozici. Přečti si tohle téma, ve kterém se to řešilo, pochopíš víc.

Jinak to co jsi popsal běžné je, pravděpodobně šlo o Everflux efekt, o kterém se dočteš na stránce O Google tady na JPW.
Marek7859
Profil
chcel by som sa opytat, ze aky je rozdiel medzi Sklikom a search.seznam.cz , kedze su tam dost odlisne vysledky, asi to bude v case, za ktory je pocitana ta hladanost, ale aj tak, Sklik napriklad zobrazuje rovnake vysledky pri volnej, frazovej zhode aj pri vsetkych zhodach
ludekbrno
Profil *
Marek7859:
nerozumím úplně otázce, ale Sklik je placená reklama, na rozdíl od normálního vyhledávání, takže to nelze srovnávat.
Marek7859
Profil
nova otazka :) chcel by som vediet ako sa prelieva rank na webe, modelujme situaciu, ze mam 0 Srank aj PageRank na celom webe, zozeniem nejake spatne odkazy ale len na hlavnu stranku, hlavna stranka ziska dajme tomu Srank 40 a PageRank 3, dostanu z tych rankov nieco aj podstranky alebo tie budu mat nulu? asi hej, vsak? a rovnako to bude aj kebyze linkujem len na podstranky a hlavna stranka od nich ziska nejaky rank?
Dog
Profil
Pokud získáš rank hlavní stránce, a ta bude odkazovat na podstránky, dostanou část toho ranku i ony. Ale je super získat odkazy i jednotlivým podstránkám :)
Marek7859
Profil
to viem, ze ked sa linkuje, tak by sa malo hlavne do vnutra webu a aj som si myslel, ze vlastne menu je forma vnutorneho linkbuildingu, cize tym sa ten rank preleje aj ostatnym :)
Cody
Profil
A tuto stránku jsi četl?
Marek7859
Profil
Ahojte, myslite, ze existuje nejaky tool, ktory zisti, kedy boli pridane nove spatne odkazy na web?
Cody
Profil
Marek7859:
Collabim, Majestic SEO atp.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Marka7859:
„...nejaky tool, ktory zisti, kedy boli pridane nove spatne odkazy na web?“

Na to možná ani nepotřebuješ žádný nástroj. Až ti někdo přidá špatné odkazy, je možné, že se to projeví propadem pozic.

(Aneb chceš-li odpovědi na otázky, které jsi nepoložil, piš nadále bez diakritiky. :-))
Marek7859
Profil
Ahojte, tak zasa ja :D, chcem sa opýtať, ako to je ohľadom zabanovania alebo čiastočnej penalizácie webu. Dočítal som sa, že sa čiastočná penalizácia dá zistiť, ak zadáme do vyhľadávača názov webu bez http. Ak sa nezobrazí na prvom mieste, tak je penalizovaný. Odpovedajú chalani zo Seznamu na otázku, prečo je web penalizovaný? Alebo by mi to dokázal povedať webmaster tools? Ak áno, tak len na google alebo aj na Seznam? Vďaka
Cody
Profil
Marek7859:
Dočítal som sa, že sa čiastočná penalizácia dá zistiť, ak zadáme do vyhľadávača názov webu bez http
To je podle mě nesmysl. Ale něco ti prozradí operátor site:.

Odpovedajú chalani zo Seznamu na otázku, prečo je web penalizovaný?
Mohli by.

Alebo by mi to dokázal povedať webmaster tools?
Pro Google ano, pro Seznam ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0