Autor Zpráva
SEO_girl
Profil
Ahoj,
po invazi Pandy a Tučňáka si nejsem úplně jistá, co je to přirozený odkazový profil.
Myslíte si, že jsou to např. PR články z PR webů?

A pak mám ještě jeden dotaz:
zjistila jsem, že na mé stránky vedou odkazy z pochybných webů, kam jsem nikdy odkazy nevložila. Vesměs ENG jazyk, není kam psát o smazání. Za poslední měsíc se nejdůležitější stránky webu vytratily z indexu, aniž by mne o tom GWT informoval. Byla jsem na prvních třech pozicích.
Taky jsme zjistila, že před pár týdny na mé stránky přibyly stovky odkazů, které jsem rozhodně nevytvořila (zjištěno přes MAJESTIC SEO). Kolega se domnívá, že jde o konkurenční boj. Co mám dělat, když ty linky nejdou zrušit?
Mám do Vánoc budovat přirozené odkazy, modlit se a doufat, že stránky zase vyplavou???
Díky za názor.
sg
_es
Profil
SEO_girl:
na mé stránky vedou odkazy z pochybných webů, kam jsem nikdy odkazy nevložila.
Možno kúpila Google webmaster tool: proč nevidí všechny zpětné odkazy?.
Cody
Profil
SEO_girl:
Myslíte si, že jsou to např. PR články z PR webů?
Ne.

Mám do Vánoc budovat přirozené odkazy, modlit se a doufat, že stránky zase vyplavou???
Ano.

Doporučuju testovat web v jiných nástrojích než Majestic nebo je alespoň ověřovat.
SEO_girl
Profil
_es:
Stovka českých katalogů DOBRÉ KVALITY (před několika měsíci), kvalitu jsem odzkoušela na jiných mých webech, rozhodně nemohla spustit lavinu pochybných odkazů, které byly vytvořeny před pár týdny.

Cody:
Testovala jsem i jinde a bohužel výsledek stejný... :-(
Martin Kolčaba
Profil
a proč sem nedáte odkaz na web? Takhle tu padne několik domněnek a konkrétní rada žádná.

- "byla jsem na prvních třech pozicích" - jak jste to zjistila? V google žádné pozice nejsou.
- stránky se vytratily z indexu? Opravdu nejsou žádným způsobem dohledatelné?
- odkazy z PR webů - pitomost, nepoužívat (pokud se bavíme o těch webech, kam si každý může nacpat jakýkoli článek zdarma)
- stovka českých katalogů dobré kvality neexistuje. Když najdete čtyři užitečné katalogy, bude to hodně, spíš bych to viděl na dva
SEO_girl
Profil
Martin Kolčaba:
"V google žádné pozice nejsou." - víte, o čem mluvím. Nechápu, proč někteří lidé mají potřebu dělat z ostatních mermomocí idiota.
No nic, přesouvám se na ENG forum, tam jsem těch rad dostala podstatně víc a nikdo si tam ego nehoní.
ludekbrno
Profil *
SEO_girl:
Neurážej se, nemám pocit, že by si tady někdo honil ego. Kolega nic špatného nenapsal. Odkazy z PR webů jsou skutečně pitomost a platit za jakousi registraci do 100 katalogů zcela jistě také. A stabilní pozice webu ve vyhledávání google také neexistuje, každý uživatel vidí web na jiné pozici. Nicméně k věci, obecně se uvádí, že existence závadných odkazů vedoucích na nějaký web by nemělo být důvodem ke zhoršení pozic ve vyhledávání nebo dokonce penalizaci. A to z jednoduchého důvodu, že odkazy vedoucí na tvůj web ty v podstatně nemáš možnost ovlivnit. Kdokoliv by tak velmi snadno mohl poškodit konkurenční web tím, že by ho zaregistroval do nějakých závadných katalogů a bylo by vymalováno. Naopak může ale vyhledávač citelně postihnout tvůj web, pokud z něj povedou odkazy na nějaké pochybné weby. Víš tedy jistě, že nic takového na tvém webu není? A dalším důvodem může být jednoduše to, že ty naprostou většinu těch placeně registrovaných zpětných odkazů v katalozích prostě google ignoruje a pokud nemáš současně i několik kvalitních odkazů, je na tom web špatně. Ty tvé ostatní weby, které se ti jeví, že jsou na lepších pozicích můžou kromě toho bezcenného balastu v katalozích mít třeba i pár kvalitních zpětných odkazů, které je posunuly na dobré pozice. Dalším důvodem horších pozic může být konkurenčnost oboru. Třeba ten web se špatnými pozicemi je v mnohem konkurenčnějším oboru, než ty ostatní.

P.S. kdybys dala odkaz na ten "problémový" web, dá se poradit konkrétněji. Absolutně nechápu logiku, že ten web je veřejně přístupný, kdokoliv na něj může jít, jenom ti, od kterých chceš poradit ho vidět nemůžou, protože odmítáš dát odkaz. A pak když ti tady lidi něco nepříliš konkrétního poradí (líp to totiž bez uvedení webu nejde), tak se urazíš a jdeš jinam. Promiň, ale chyba není na straně těch, co ti chtěli poradit...
margin
Profil *
SEO_girl:
Martin Kolčaba z tebe idiota neudělal, napsal otázky, aby se mohlo pokračovat v debatě.

přesouvám se na ENG forum, tam jsem těch rad dostala podstatně víc
To je možné, ale známé přísloví říká "dobrá rada nad zlato", o počtu rad tam není ani slovo.
Plaváček
Profil
SEO_girl:

Bez odkazu na konkrétní web se moc radit nedá. Co je "přirozený odkazový profil" jsem lehce nakousl zde http://www.zdrojak.cz/clanky/negativni-seo-jako-bic-na-konkurenci/ a během příštího týdne vyjde druhý díl, který se bude věnovat podrobněji tomu, co zmínil ludekbrno. Totiž zda je skutečně možné poškodit nějaký web jenom tím, že mu takzvaně "zprzním" odkazový profil.
SEO_girl
Profil
To ludekbrno: Děkuju za konstruktivní odpověď. Nicméně opravdu si myslíš, že negativní seo neexistuje? Vždyť jsou toho plné blogy a důkazy exsitují. Nakoupí se desetitisíce scrapeboxů a jiných pochybných linků a problém je na světě.
Třeba tady: http://trafficplanet.com/topic/2369-case-study-negative-seo-results/
Takže nesouhlasím s tím, že není důležité, kdo na mě "ukazuje". To platilo možná před tučňákem a pandou. Z mých stránek linky na pochybné weby nevedou. Fakt ne...
To Plaváček: Díky za prima články.
Dog
Profil
Fakt, proč se před námi ta ten web stydíš?
Cody
Profil
SEO_girl:
Nicméně opravdu si myslíš, že negativní seo neexistuje?

Žádný jednoznačně prokazatelný experiment jsem v českém prostředí neviděl, že by někdo řekl mám web A, s návštěvností X a pozicemi Y a dnešního dne jsem nakoupil tyto odkazy a za Z dní mi přišlo do GWT upozornění a došlo k propadu pozic a návštěvnsti. Když jsem poté odkazy odstranil, vše se vrátilo k normálu. To je podle mě relevantní experiment, jestli nějaký takový znáš, prosím pošli odkaz. To co jsi poslala je celkem zajímavé, ale bavíme se tu o miliónech nekvalitních zpětných odkazů, to asi není tvůj případ a navíc to není v českém prostředí. Nezapomínej, že tohle funguje pravděpodobně jen na Google a Seznam dělá stále 50%.

Za mě osobně, myslím, že negativní SEO může fungovat, ale uvěřím tomu, až si to ověřím. Pokud to může fungovat tak pro web který má sám odkazový profil velice slabý, ostatním webům to jak píše Plaváček jen trochu zprzní profil. Google nen blbej, myslím, že dokáže odhalit některé praktiky tohoto typu.

Martin Kolčaba:
"V google žádné pozice nejsou." - víte, o čem mluvím. Nechápu, proč někteří lidé mají potřebu dělat z ostatních mermomocí idiota.
No nic, přesouvám se na ENG forum, tam jsem těch rad dostala podstatně víc a nikdo si tam ego nehoní.

No nevím kdo ze sebe udělal idiota?:-) Promiň, ale Martin je zkušený SEO konzultant, který se ti snažil říct, že díky personaliozaci jsou pozice na Google v zásadě neměřitelné. Jediný smysluplný údaja dávají průměrné pozice v GWT, proto je smysluplná metrika spíše návštěvnost z organicu.

A k tomu egu, kdo s ním nemá problém, nevyšiluje v afektu na jiné:-P
SEO_girl
Profil
To Cody:
Není problém to ověřit na tobě. Takže dej sem tvoje www a můžeme otestovat. Co ty na to? :-)
Když do měsíce nespadnou tvoje stránky na google někam do pekla, máš u mě lahev dobrého šampaňského. Máš zájem? :-)
Jinak jestli si myslíš, že Google posílá každému, koho negativní seo skolí, zprávu do GWT, tak věz, že tomu tak není.
A také to není o milionech zpětných odkazů. Když ti nějakej eman pošle během týdne z 300 domén 3000 linků a ještě s nějakým "závadným" textem, opravdu můžeš mít problém.
No nic, čekala jsem od tohoto fora nějaká moudra, ale koukám, že tady někteří žijí SEem, které se dělalo před rokem.
A když poslušně nekývu hlavou a nemasíruju ega pochvalnými ódami, hned se mluví o afektu. Fakt vtipné.
Tak si to tady užijte, děcka. :-P
ludekbrno
Profil *
SEO_girl:
Možná kdyby ses pokusila nastínit, co tady vlastně chceš slyšet, bylo by to lepší :) Jako děcko se chováš ty, chceš poradit pokud možno hrozně konkrétně, ale stydíš se říct, pro jaký web chceš radu. Jenže bez toho se prostě víc poradit nedá a jestli ti na anglicky mluvícím fóru poradí líp, tak jsou věštci :) Nebo jedině že třeba před nimi se nebudeš za web stydět.
LaMMa
Profil
SEO_girl:
No nic, čekala jsem od tohoto fora nějaká moudra, ale koukám, že tady někteří žijí SEem, které se dělalo před rokem.
No neviem, mne skôr príde, že tu hľadáš múdra ako zničíš konkurenciu ty a či to bude fungovať a vôbec nie prepad svojho utajeného webu a ako mu pomôcť...
Cody
Profil
SEO_girl:
Není problém to ověřit na tobě. Takže dej sem tvoje www a můžeme otestovat. Co ty na to? :-)

Jasně, zkus to třeba na http://cs.wikipedia.org/. Pokud jim shodíš pomocí negativního SEO pozice, rád ti láhev zaplatím.

Jinak jestli si myslíš, že Google posílá každému, koho negativní seo skolí, zprávu do GWT, tak věz, že tomu tak není.
Posílá zprávu o nevhodném odkazovém profilu.

No nic, čekala jsem od tohoto fora nějaká moudra, ale koukám, že tady někteří žijí SEem, které se dělalo před rokem.
No a na to jsi přišla jak? Jen prostě nebereme každý žvást amíka za bernou minci a o všem přemýšlíme a ověřujeme. Je to, že to je emerický totiž neznamená, že je to správné.

A když poslušně nekývu hlavou a nemasíruju ega pochvalnými ódami, hned se mluví o afektu. Fakt vtipné.
Používat v diskusi vulgarity je podle mne známka afektovaného chování. Když se budeš chovat slušně, můžeš očekávat to samé od nás. Promiň ti lidé, kteří tu ve svém volném čase by zasloužili alespoň minimum respektu, protože si ho zaslouží a nemají registraci na tomto fóru 14 dní a neodpovídali do 2 vláken jako ty. Takže běž nadávat amíkům na zahrabniční fóru, určitě ti prozradí ten svatý grál negative SEO. My si tu zůstaneme zahrabaní a prostě budeme dělat dobré weby.
Martin Kolčaba
Profil
SEO_girl:
Nechápu, proč někteří lidé mají potřebu dělat z ostatních mermomocí idiota.
No nic, přesouvám se na ENG forum, tam jsem těch rad dostala podstatně víc a nikdo si tam ego nehoní.
já z vás nic nedělám, to ze sebe děláte sama svým vystupováním. Pokud nechcete rady, tak se na nic neptejte - jednoduché.
Petr ZZZ
Profil
SEO_girl:
„Třeba tady: http://trafficplanet...
Děkuji za odkaz. Někdo, kdo si říká Jammy, společně s jakýmsi Pixelgrinderem tam píšou o útoku, který provedli na nějakou seostránku proto, že její majitel je údajně vylízaný vlezdořitník, který namyšleně každého pomluví a krákorá něco o spoustě pokakaných spodků a že cosi je na spadnutí, a protože ho nemají rádi. Neumím to pořádně přeložit, tedy cituji z tvého odkazu:

„5. He is a suck-up-brown-noser, smugly bad mouthing everyone and crowing that "many pants are being pooped and it's long overdue" - we don't like him.“

Hm. Tomu říkám seriózní studie seriózních autorů. Tak si říkám, jestli Jammy, Pixelgrinder a údajná oběť nakonec nebudou jeden a ten samý "SEO guru". Vypadá to, že linkbaiting jim funguje...

„Ahoj, po invazi Pandy a Tučňáka...“
Ahoj, mohlo bys mi sem prosím dát nějaký přirozený odkaz na nějaké povídání o tom, co si mám pod tou invazí představit?

Plaváček: ↓
Díky.
Plaváček
Profil
Petr ZZZ:

Ahoj, mohlo bys mi sem prosím dát nějaký přirozený odkaz na nějaké povídání o tom, co si mám pod tou invazí představit?

Trochu to nakousl Drago na svém blogu, ale nešel moc do hloubky, viz http://404m.com/2012/07/04/jak-poznat-tucnaka-a-pandu/. Mě tohle téma zajímá, protože jde o zjevnou pitomost, a tak jsem se mu pověnoval trošku do hloubky. Původně dvoudílná glosa tak asi bude mít díly tři a popravdě řečeno, ještě nevím do důsledku, co z ní vyleze.

Aby ale bylo jasno, možnost zpitvořit konkurenci odkazový profil je zjevně reálná, zvláště v okamžiku, kdy jeho majitel založil svůj profil na nedůvěryhodných zdrojích (to jsou ty klasické registrace do katalogů jako základ linkbuildingu, postování článků do pochybných PR webů a tak podobně). Nicméně poznat hranici, kdy na vás někdo cíleně zaútočil a kdy jste si svůj web potopili sami, je prakticky nemožné :)

SEO_girl:

Není problém to ověřit na tobě. Takže dej sem tvoje www a můžeme otestovat. Co ty na to? :-)

Můžeš to klidně zkusit na mém webu http://www.plavacek.net. Před pár lety už mi podobná pomsta byla slibována a zatím se nic vážného nestalo.

A ještě dodám, co už tu bylo řečeno víckrát. Pokud máš skutečný zájem o seriozní radu, bez odkazu na web to prostě nepůjde. Na rozdíl od přesvědčení části internetové populace není SEO žádná magie a SEO experti nejsou věštci :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0