Autor Zpráva
Jakub Loskot
Profil
Dobrý den,
vždycky mě zajímalo, jestli je seznam štítků (třeba zde http://www.bezrealitky.cz/ v sekci "často hledané lokality" a "často hledané nemovitosti") špatným nebo dokonce penalizovaným řešením. Nebo zdali se jedná o normální, nezávadnou SEO techniku.
Taurus
Profil
Neodpovím ti, ale přijde mi to jako trapný pokus o zvýšení počtu klíčových slov.
Jakub Loskot
Profil
Taurus:
Mně taky, ale hodně webů toho využívá a je možné, že to i dobře funguje. Proto jsem se chtěl zeptat, jestli s tím třeba Google nehodlá nějak zatočit, protože mi to úplně jako kvalitní a přehledný obsah nepřijde.
Marek Prokop
Profil
Tag cloud je jedním z mnoha standardních navigačních prostředků (jako třeba menu, drobečková navigace atd.) a jako takový může ovlivnit nalezitelnost stránek dobře, špatně, nebo nijak. Obecně ta otázka nedává smysl.
Taurus
Profil
Proti mraku nic nemám, ale opakovat v každém spojení skoro tatáž slova, to je… Ale to bych se opakoval.
Yuhů
Profil
Ručně to penalizované není. Vůbec bych se ale nedivil, kdyby se to nelíbilo samoučícím algoritmům. Jsem líný je teď debugovat (a stejně bych to možná nezjistil), takže nevím. Každopádně se problematika dá rozdělit do dvou podotázek:

1. vadí text tagcloudu na stránce?
2. ubližuje webu, že jsou na webu indexovány stránky, které jsou cílem odkazů z tagcloudu?

Osobně mám pocit, že na otázku 1 je odpověď "spíše ne". Vyhledávači nedělá problém poznat, že narazil na něco, v čem není smysluplný text a v čem jsou interní odkazy, takže to moc neprohledává ani nepenalizuje.

Na otázku 2 je odpověď "jak kdy" - tehdy záleží na tom, jestli jsou ty cílové stránky udělané nějak rozumně. Třeba web bezrealitky.cz to má udělané rozumně, protože z tagcloudu odkazuje v podstatě na hlavní sekce své navigace. Oproti tomu jiné weby jsou schopny odkazovat na stovky výsledků hledání obskurních dotazů v interní databázi. To sice může pomáhat návštěvnosti, ale stejně tak se z toho může vyhledávač naučit, že na tomhle webu je balast (ono teda záleží i na inteligenci anotátorů, kteří vyhledávači dodávají data). No a balast se pak bude v modelech přes doménové signály rankovat níž.
Jakub Loskot
Profil
já ani nevěděl, co to Tag cloud je, takže jsem si přečetl nějaké články a jsem zase chytřejší (:

Chtěl jsem se zeptat, jak mrak berou vyhledávače. Jako klasický navigační prostředek? Je nějak mrak označen a vyhledávače jej tak poznají a berou v potaz?
Mrak je tu spíše kvůli lidem (přímé návštěvnosti přes tag v mraku), ale ovlivňuje i nějak vyhledávače?

Přeci kdybych manuálně zaplnil třeba dolní polovinu své webové stránky nějakými interními odkazy na různé fráze, které by se mi líbili (nebo bych věděl, že je přes ně velký objem přístupů), tak by to vyhledávače dobře nehodnotily...
Yuhů
Profil
A z mé odpovědi uvedené výše není srozumitelné co?
Jakub Loskot
Profil
Yuhů:

no na mě musíš jak "pro blbce"... (:


Yuhů:

nebo respektive bod 1 chápu, tedy tvrdíš, že to vyhledávači nijak moc nevadí a že to spíše přehlíží, ale ten bod 2 už moc nechápu.
pepperos
Profil
Myslím, že v případě bezrealitky to není nic, co by vadilo. Je to navigace pro průměrné návštěvníky, kteří jsou líní psát na klávesnici. :-)
Yuhů
Profil
Dobře, pro Jakuba bod 2 zestručním do rad:
* v tagcloudu odkazuj jenom na výsledky, které dávají nějaký smysl
* odkazuj jenom na to, co se nějak výrazně liší od zbytku webu
* tagcloud tvoř ze svého vlastního obsahu, ne z přebíraných statistik klíčových slov

Protože když to nedodržíš, tak si vyhledávač řekne, že ho nutíš indexovat stránky, které jsou nesmyslné, které jsou moc podobné ostatním a které jsou moc podobné komerčnímu spamu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0