Autor Zpráva
mušák
Profil *
Google mi u stránek dělá jednu věc:

Mám stránku s titlem ve stylu Větrné mlýny | historie mlýnů, prohlídky, nejzachovalejší větrné mlýny v ČR

a když tuhle stránku vyhledám v googlu, má title: Větrné mlýny - Dějiny jídla
(přičemž Dějiny jídla jsou první dvě slova titlu u indexové strany).

Tohle mi dělá u několika stránek. U některých zase kašel na title a ve výsledcích vyhledávání zobrazí název článku, h1. (Přitom title odpovídá obsahu)

Čím to je? A jak přesvědčit google, aby nabízel stránky tak, jak jsou napsané?
díky
margin
Profil *
Nedávno se tu řešil podobný problém, akorát že s jinou stránkou.
google a <title>
mušák
Profil *
margin:
Dík
... takže si google dělá co chce a přesahuje hranice toho, co by měl vyhledavač dělat - jenom vyhledávat
Plaváček
Profil
mušák:

Já myslím, že ti Google spíš pomáhá. Nebo máš na jedné jediné stránce skutečně všechno to, co tvrdíš v TITLE? Historii, prohlídky i přehled nejzachovalejších mlýnů?
Yuhů
Profil
Měnit title a nechat uživatele klikat na jiný text není až tak blbý nápad. Hodně webů má title špatně vyplněný.

Proč by vyhledávače třeba jako text na kliknutí nemohly použít text největšího nadpisu na stránce?
přez dívka
Profil *
Yuhů:
Hodně webů má title špatně vyplněný.
A jiné ho mají vyplněné správně. Takové JPW je krásným příkladem. Proč by se měl autor spokojit s tím, co mu vyplivne jakási mašina, když si pečlivě titulek zvolil sám podle svého nejlepšího vědomí a svědomí (vztaženo na JPW)?
Plaváček
Profil
přez dívka:

Dělat něco podle svého nejlepšího svědomí a vědomí ještě neznamená dělat to správně. :)
přez dívka
Profil *
Plaváček:
Kdo už jiný by měl věci dělat správně, než autorita v oboru?

P.S. moc nevěřím tomu, že by Yuhů dal na mašinu a začal s přepisováním titulků podle toho, jak píská
Plaváček
Profil
přez dívka:

Nerozumím. Kde je problém s JPW?
přez dívka
Profil *
Plaváček:
Nerozumím. Kde je problém s JPW?
Takový problém není. V příspěvku 6 jsem se snažil poukázat na to, že jiný popisek se objevuje i u webu JPW (zobrazuje se něco jiného, než je mezi <title> - alespoň v "mém" googlu). Protože si myslím, že Yuhů si dal s titulky záležet, položil jsem ve stejném příspěvku onu otázku.
Plaváček
Profil
přez dívka:

Omlouvám se, ale stejně ti nerozumím. :)
jenikkozak
Profil
přez dívka:
Kdo už jiný by měl věci dělat správně, než autorita v oboru?
Mašinka. Zrovna ta od Googlu má spoustu výhod - kombinuje znalosti spousty vývojářů, má k dispozici obrovské množství dat z internetu z celého světa, má velkou trpělivost, takže může zkoušet různé kombinace, je velmi citlivá na měření úspěšnosti a nepodléhá emocím.
přez dívka
Profil *
jenikkozak:
Beru. Stejně tak jako má spoustu výhod, má určitě i spoustu nevýhod. Já jakožto laik znám asi jen jednu - nevidím mašinku jako soubor výhod, chápu ji jako něco, co si prosazuje svou i přes autorův nesouhlas. Takové chování se mi z principu nelíbí (ať už je mašinkou míněno cokoliv).

Plaváček:
Nevadí, ono to stejnak není důležité. Že nespravedlnost vládne světu vím už dávno, čili veškerý můj text v tomto vlákně je stejnak zbytečný. Kdybych měl zkonkretizovat zevšeobecnění v příspěvku 6, psal bych, proč se Yuhů má spokojit s tím, co mu vyplivne google? (neboť v "mém" googlu mu mašinka za text přidává " - Jak psát web")
Kajman
Profil
přez dívka:
Takové chování se mi z principu nelíbí

Tak zakažte googlebotovi indexování nebo ho nepoužívejte k vyhledávání.
přez dívka
Profil *
Kajman:
Díky za tip - nezávisle na Vás mě napadl také :-) V mém konkrétním případě jsem ho zavrhl s tím, že ho nemá cenu aplikovat (ačkoli mě mrzí, že uživatel není svým vlastním pánem).
Marek Prokop
Profil
OMG, co je tohle za debatu? Kdokoli přeci může na stránky odkazovat jakkoli. Žádné nařízení, standard či aspoň zvyklost, že by se mělo odkazovat titulkem cílové stránky, neexistuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0