Autor Zpráva
helpik.JPW
Profil
Dobrý den na DJPW,

chtěl jsem se zeptat na drobečkové menu a itemprop. Jestli se z pohledu Google nic nezměnilo, mělo by platit, že není povinnost takto označené "drobečky" do SERPu dávat. Je to jen "berlička" pro pochopení struktury webu. To asi stále platí, je to tak?

Google si tam dává takové odkazy, které jsou buď nejnavštěvovanější k danému dotazu nebo také, které uzná sám za vhodné. To asi také platí, nebo ne?

Co jsem ale zkoušel (i po otestování v G. Rich Snippets) nebo co jsem viděl v ostatních zdrojových kódech, mám takový pocit, že drobečky označené z schema.org na rozdíl od označených z data-vocabulary.org na zřetel moc nebere. Pletu se? Máte zkušenosti s jedním či druhým? V nápovědě se objevuje z data-vocabulary.org už nějakých pár měsíců.

Nerad dělám věci zbytečné a jestli jeden zápis je méně (jak to nazvat) funkční, nebudu ho tam dávat nebo budu dávat ten druhý.

Tip: Nedávno jsem objevil možnost přidávání itemprop pomocí jQuery. Je to celkem fajn, pokud znáte jQuery a nechce se vám měnit zdroják nějak systémově v CMS nebo v themes. V G. Rich Snippets se to ale neobjeví, protože to jQuery nepodporuje. Ve JSFeedle je to ale ok.

Děkuji všem za diskuzi.
Homer
Profil
Drobečková navigace je určena návštěvníkům. Oby systémy pro tento účel vyhovují stejně. Pokud z toho hodláš vytěžit nějaký SEO bonus navíc, tak podle mého pozorování Google v SERP zobrazuje zatím pouze data podle vocabulary.org., Seznam zvládá v pohodě oba typy. Opakuji, primárně je to určeno pro lidi a v tom případě je to jedno.
helpik.JPW
Profil
Homer:
podle mého pozorování Google v SERP zobrazuje zatím pouze data podle vocabulary.org
S tímto právě dlouhodobě souhlasím i já. Zkoušel jsem na několika na řádově do 10 webů použít jen ze schema.org a na jiných jen ze vocabulary.org a chtěl jsem si ujistit od ostatních a zkušenějších. V podstatě i nápovědy Google jsou prošpikovány příklady z vocabulary.org.
Cody
Profil
Dobrá poznámka, díky za ni. Jinak podle mě je dobré v tom Google pomoct, zvyšuje to prokliky do struktury webu a obecně CTR.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0