Autor Zpráva
ProbablyYes
Profil
Zdravím,

rád bych se optal sečtělejších - Jak moc jsou dnes vyhledávače sofistikované, co se indexování obsahu stránek týče ?

Pokud je mi známo, vyhledávače nemají příliš rádi stránky, které se často mění, neboť jejich obsah musejí často aktualizovat a na mých stránkách je část obsahu prakticky při každé návštěvě odlišná, všimne si vyhledávač, že se změny týkají pouze části obsahu, nebo vyhodnotí celou stránku jako pozměněnou a tudíž ji raději vyřadí, než aby ji musel stále navštěvovat ?
RockFire
Profil
ProbablyYes:
Pokud je mi známo, vyhledávače nemají příliš rádi stránky, které se často mění
Podle této logiky by nebyly ve vyhledávačích aktuální stránky, např. novinky.cz jsou každý den (dokonce každých pár hodin) z části jiné.

je část obsahu prakticky při každé návštěvě odlišná
O jakou část stránky se jedná?
ProbablyYes
Profil
RockFire:

Jednotlivé stránky prezentují jednotlivé herní servery, kde tabulka obsahující základní informace o každém ze serverů vypisuje například jeho verzi, zaplněnost a momentálně připojené hráče. Vedle popisného textu se tedy nachází také část stránky, která se mění několikrát do minuty.
Záleží mi tedy na tom, zda jsou vyhledávače dostatečně sofistikované, aby si tuto skutečnost uvědomili a tabulku jednoduše ignorovali.
_es
Profil
ProbablyYes:
Pokud je mi známo, vyhledávače nemají příliš rádi stránky, které se často mění
A kde si sa niečo také dozvedel, keď ti to je „známe“?
Napríklad úvodná stránka tohoto fóra sa tiež často mení a nezdá sa, že by to vyhľadávačom vadilo.
ProbablyYes
Profil
_es:
Neboť mé jediné širší informace o vyhledávačích pocházejí z videí od Yuhů, troufám si tvrdit, že to v jednom z nich zmínil.

Neříkám, že to tak nutně musí být, naopak se spíše ptám. Zdá se mi však logické, že vyhledávač nerad odkazuje na stránku, která se často mění, neboť informace které nabízí, mohou být zcestné.
_es
Profil
ProbablyYes:
Zdá se mi však logické, že vyhledávač nerad odkazuje na stránku, která se často mění, neboť informace které nabízí, mohou být zcestné.
Mne sa to logické nezdá, lebo môže ísť o stránku, na ktorej sú zverejnené informácie, ktoré sa rýchlo menia.
Amunak
Profil
ProbablyYes:
S ničím takovým vyhledávače problém mít nebudou. Rozhodně kvůli tomu nevyřadí stránku z vyhledávání. Je možné, že ten text, co se často mění (je-li ho menšina) bude mít malou prioritu v zobrazení ve vyhledávání, a místo např. často se měnícího seznamu hráčů se spíš zobrazí popisek serveru, který bude víceméně statický, ale to je tak všechno, co by to mohlo ovlivnit.
ProbablyYes
Profil
Amunak:
Dobrá, děkuji.
Petr ZZZ
Profil
ProbablyYes:
vyhledávače nemají příliš rádi stránky, které se často mění

Tak, třeba tohle vlákno se taky co chvíli změní, a Google i Seznam je najdou. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0