Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Ahoj.
Záleží na SEO aj návštevnosť stránky? Ak sú tie návštevy aj iba napríklad zo rôznych surfov alebo iných služieb, fake návštevy.. proste má niečo spoločné SEO a číslo koľko krát sa stránka za deň otvorí? teda koľko UIP ju navštíví?
Joker
Profil
IdemeNaHavaj:
proste má niečo spoločné SEO a číslo koľko krát sa stránka za deň otvorí? teda koľko UIP ju navštíví?
Zvláštní otázka.
Smysl a cíl SEO je dostat návštěvníky na stránku.
Takže ano, SEO a návštěvnost spolu souvisí.

Jestli otázka je myšlená opačně, tzn. jestli vyhledávač bere v potaz návštěvnost stránky, tak jak by vyhledávač mohl znát návštěvnost stránky?
Ale vyšší (reálná) návštěvnost se na SEO projeví nepřímo. Dá se očekávat, že z více návštěvníků bude i více těch, kterým se stránka líbila a více těch, kteří o ní někde napíší, nebo někam dají odkaz.
Martin Kolčaba
Profil
ne, to že uměle navýšíte návštěvnost svých stránek vám v SEO nepomůže.
IdemeNaHavaj
Profil
Takže ak mám napr. 1000 umelých návštev denne, a 100 reálnych z reklám googlu, etargetu a podobne, je to pre SEO to isté, akoby mám len tých 100? Tých 1000 do SEO nič nehraje?


Dík za odpovede
han5vk
Profil
Asi si pletieš pojmy. SEO je Search Engine Optimalization, teda optimalizácia pre vyhľadávače (ale hlavne ľudí) aby tvoja stránka bola nájditeľná na určité kľúčové slová. Googlu je jedno koľko ľudí ti tam chodí, pokiaľ na tú stránku neodkazujú. Čiže môžeš mať umelých návštev koľko chceš, ale nič ti to nepomôže, práve naopak ti to dodá falošnú vidinu vysokej návštevnosti. Roboti na stránke nenakupujú, neodkazujú na ňu, nerozprávajú o nej kamarátom.
Joker
Profil
IdemeNaHavaj:
Tých 1000 do SEO nič nehraje?
Aha, tak ohledně téhle otázky: Kupovat si falešnou návštěvnost je úplná pitomost.
Největší efekt bude zbytečné vytěžování svého serveru za vlastní peníze.
LudekBrno
Profil
IdemeNaHavaj:
Takže ak mám napr. 1000 umelých návštev denne, a 100 reálnych z reklám googlu, etargetu a podobne, je to pre SEO to isté, akoby mám len tých 100? Tých 1000 do SEO nič nehraje?

taková drobná technická: vyhledávače se o počtu návštěv dozvědí jak? Vyhledávač nerovná se internet. Takže vyhledávače standardně nemají přístup k administraci webu a nemůžou tak vědět, kolik na který web chodí lidí. Tím je zodpovězena otázka, ne, umělá návštěvnost je ti naprosto k ničemu, protože vyhledávače se o ní ani nedozví. Tedy celé téma je zbytečné.

Vyhledávač se dozví jen takovou návštěvnost, která projde přes něj, tedy je kliknuto na odkaz webu ve výsledcích vyhledávání, ale to není případ botů. Přímá návštěvnost botů má jediný výsledek, zbytečnou zátěž serveru.
Str4wberry
Profil
Falešná návštěvnost může webu pomoci následujícími způsoby:

1) Při prodeji webu. Za navštěvovanější web můžete dostat více peněz.

2) V žebříčkách statistických serverů (např. Toplist) se zfalšováním návštěvnosti může odkaz na web dostat na významnou stránku.

3) Vyšší udávaná návštěvnost může zajistit webu větší prestiž. Návštěvník si může říct „to je asi dobrý web, když na něj chodí tolik lidí“ a dál proto na něj šířit odkazy.

4) Google by teoreticky mohl brát v úvahu návštěvnost změřenou v Google Analytics.

5) Kdyby falšovací robot falšoval proklikávání na stránku z vyhledávače, mohla by taková stránka být ve vyhledávání upřednostněna.
LudekBrno
Profil
Str4wberry:

4)+5) taky mě to napadlo (navíc google může mít ještě informace o navštěvovaných stránkach od uživatelů Chrome), ale to by roboti museli chodit z neopakujících se IP adres, protože pochybuju, že by google bral vážně hromady návštěv jako přes kopírák :-) A k tomu by asi bylo potřeba využít ne zcela legální botnetovou síť.
geoloko
Profil
han5vk:
Asi si pletieš pojmy. SEO je Search Engine Optimalization,

...hehe....Search Engine Optimalization - search engine optimization -

Ako to zvádza, ked človek si myslí že všade bol všetko vie. Strašne často sa to stáva aj mne....


geoloko:
4)+5) taky mě to napadlo (navíc google může mít ještě informace o navštěvovaných stránkach od uživatelů Chrome), ale to by roboti museli chodit z neopakujících se IP adres, protože pochybuju, že by google bral vážně hromady návštěv jako přes kopírák :-) A k tomu by asi bylo potřeba využít ne zcela legální botnetovou síť.

Je jedna vecička a zadarmo /óóó/ http://www.pandabot.net/ - dobre hlavne na zniženie "bounce rate", celkom pozitívne reviews, neviem neskúšal som.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bounce_rate
jenikkozak
Profil
Nepodařilo se mi na internetu najít přesvědčivý důkaz, že by Google data z Analytics používal pro řazení výsledků vyhledávání. Dávalo by mi to smysl - kdyby získané hodnoty používal při řazení, demotivoval by správce od používání Analytics na webech s nízkou návštěvností, čímž by se připravil o hodnoty, které by mohl využít pro vyhledávání nepřímo nebo které by mohl využít pro službu, na které na rozdíl od vyhledávání vydělává, cílení reklamy.
Str4wberry
Profil
A kromě toho by přiznáním zohledňování návštěvnosti z GA motivoval tvůrce webů k vytváření falešných návštěv.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0