Autor Zpráva
velkej@velkej.cz
Profil *
V Google Webmaster Tools - Obsahová klíčová slova - mám v prvních 50 klíčových slovech takovéto hrozné věci:

- rok (54%)
- odpovědět (33%)
- měsíců (26%)
- dnů (18%)
- hodin
- datum
- heslo
- město

Jedná se o web http://www.bmw-club.cz/

Co se s tím dá dělat? Jak to udělat, aby to nebylo považováno jako klíčová slova? Domnívám se, že to ničí hledatelnost na obsah.

Kde se to bere ... na každé stránce vpravo nahoře mám slova "login", "heslo". Ve fóru mám u každého příspěvku odkaz "Odpovědět", atd. Když se podíváte třeba na stránku http://www.bmw-club.cz/forum-tema/sviti-airbag-196 tak je to tam všechno pěkně vidět.

Tyto klíčová slova jsou jen příklady. Těch, co bych potřeboval eliminovat jsou desítky až stovky.

Co s tím? Přiznám se, že jsem z toho celkem bezradnej. Něco málo se dalo udělat tak, že se některé věci a odkazy zobrazují jen zalogovanému uživateli - tedy ne Googlebotovi.

ps. snažil jsem se Googlit i hledat tady, ale nenašel jsem žádné řešení - nevěděl jsem "co přesně" hledat. Za každou radu předem díky.
Martin_S
Profil
Můj názor je, že nejlepší je na toto se vykašlat a hledat jiné cesty, jak rozvíjet web. Pokud tato obsahově prázdná slova nejsou převážnou částí obsahu, nečekám, že by měly větší negativní vliv.

A nebo se na to zkusit podívat pohledem uživatele - jsou některá z těchto slov pro ně zbytečná? U starších příspěvků mi třeba u příspěvku starého 1 měsíc a 14 hodin přijde, že těch 14 hodin je údaj zbytečně vypisovaný. Podobně při kombinaci "hodně hodin a minuty" jsou ty minuty asi zbytečné.
Yuhů
Profil
Domněnka, že balastní klíčová slova "ničí hledatelnost na obsah" je podle mého názoru nesprávná. Obsahová klíčová slova v Google Webmaster Tools jsou evidentně produkt velmi naivního algoritmu, který prostě jenom zlemmatizuje a sečte slova na stránkách. Jako signál do vyhledávání to například na Seznamu nefunguje (nebo přesněji řečeno máme spoustu lepších signálů, které tvoří bázi, jejíž je tenhle signál kombinací), takže předpokládám, že to nebude fungovat jako signál ani na Googlu. A když, tak velmi slabě, nepodstatně.

Kupříkladu tato diskuse má obsahová klíčová slova "zasláno, diskuse, odpovědět, citovat, profil, minibb, php, web, psát, založeno". Takže žádná sláva, ale nikdy nám to nevadilo.

Pokud bys to přece chtěl řešit, vlož inkriminovaná slova na stránky javascriptem, třeba přes document.write nebo nahrazováním innerText. Ale s mírou, ať to není cloaking.
velkej@velkej.cz
Profil *
Yuhů:

To mě napadlo dělat to přes JavaScript, ale nevím, zda vyhledávač náhodou nevyrendereuje stránku a pak teprve jí neindexuje? Přijde mi divné, že by to nedělal, že by JavaScript ignoroval. Jak bys to konkrétně řešil tak, aby to bylo jistě funkční?
Yuhů
Profil
Já bych to v první řadě vůbec neřešil. Určitě ne kvůli obsahovým klíčovým slovům.

Konkrétní chování indexeru záleží na způsobu, kterým vyhledávač parsuje stránku. A žádný moderní vyhledávač to nedělá jenom jednou a jedním způsobem, nýbrž vícekrát, různými algoritmy. Takže odpověď nelze snadno dát, protože záleží na tom, jaké konkrétní skripty jsou jak parserem interpretovány.
Petr ZZZ
Profil
Yuhů:
Kupříkladu tato diskuse má obsahová klíčová slova...
Jen tak z legrace – dají se zjistit obsahová klíčová slova třeba stránky www.seznam.cz nebo www.google.com, nebo má k této informaci přístup jen majitel příslušné domény?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0