Autor Zpráva
Fruiter
Profil *
Mám (ve výstavbě) web funkčně podobný Heuréce - subjekty inzerují své produkty. V globálním katalogu existuje pro každou kategorii produktů řada filtrovacích parametrů. URL je ....cz/televize/parametr-x+parametr-y..atd.
Filtrovací parametry jsou kombinace checkbox-odkaz, takže robot může stejně jako uživatel na parametry klikat, kombinovat je a vygenerovat tak jakoukoliv katalogový výpis (např. Televize, Samsung, 100cm, černá). Pokud se zkombinují dva a více parametrů, ošetřuji to rel="canonical" href="televize". Až sem bez problému.
Na webu ale existuje ještě stránka Detail subjektu (každý subjekt ji má), kde je pouze katalog produktů od tohoto subjektu. A tato stránka má stejné filtrovací možnosti. Takže URL při filtrování je pak ...cz/subjekt-x/televize/parametr-x+parametr-y..atd. Samozřejmě i zde je rel="canonical" a sice href="subjekt/televize/".
Můj dotaz je, jestli tím nevzniká balast, který netřeba nechat indexovat. Že by stačilo ...cz/subjekt-x/televize#parametr-x+parametr-y..atd. Tzn. dát tam hash a roboty tímto obsahem "neobtěžovat"?

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Je toto dobrý důvod k omezení hloubky indexovatelnosti?“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Cody
Profil
Těžko odpovědět takto obecně, ale pokud vyhledávače nebudou ít důvod indexovat, tak to opravdu idexovat nebudou. Takže pokud víte, že některé stránky jsou pro vyhledávače nadbytečné, určitě bych je zakázal k indexaci.
petrxxx
Profil
Zkoušel jste si udělat analýzu klíčových slov např. pro ty televizory? Včetně hledanosti?

A zkoušel jste výslednou tabulku přetransformovat do návrhu informační architektury?

Pak by se hodilo navrhnout strukturu URL a interního prolinkování.

Zkusil jsem do vyhledávacího formuláře Google napsat:

alza televize

a našeptávač mi sám nabízí:

alza televize sony

alza televize lg


Zajímavé.

Zkouším tedy napsat

televize alza

a našeptávač nabízí:

alza televize samsung

alza televize lg

alza televize sony


Dalš pokus:

alza televizor

A našeptávač našeptává:

alza televizory

alza televizory samsung

alza lcd televizory


Vytvořte si vzorek cca 5.000 profilových dotazů pomocí různých nástrojů (nejen manuálně!), zjistěte si jejich hledanost v Google a v Seznamu, zahoďte dotazy s nulovou nebo téměř nulovou popularitou a uvidíte sám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0