Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

jeden z mojich klientov sa chce prihlásiť do súťaže, kt. nie je primárne o webových stránkach, ale hodnotených kritérií je pomerne veľa. Jedným z nich je aj „SEO stránky“. Trochu mi však nie je jasné, akým spôsobom bude hodnotenie tohto kritéria prebiehať (potrebujem vedieť, či mám na niečom do prihlášky zapracovať). Napadli mi totiž 2 scenáre:

• Hodnotiť budú odborníci z tejto oblasti a budú ich zaujímať predovšetkým pre SEO skutočne dôležité veci — copywriting, kľúčové slová a ich primeraná hustota…
• Kontrola SEO stránky bude prenechaná nejakému smiešnemu SEOmatu, kt. vyhodí červené more chýb len kvôli validite kódu a pod.

Ešte by som sa chcel spýtať na dve veci:
1. Aký význam v rámci SEO má validita kódu (predpokladám, že pokiaľ to nie je absolútna „prasárna“, jej vplyv je minimálny)
2. Chcel by som skúsenejších borcov v tejto oblasti poprosiť o nejaké zhrnutie/odkaz na kvalitný zdroj, kde by boli v kocke spísané nejaké veci, kt. robia dobré/lepšie SEO.

Vďaka za odpoveď.
Martin Kolčaba
Profil
nejspíš to bude nějaký nesmysl, protože neexistuje způsob jak z externího a nejspíš letmého pohledu hodnotit "SEO stránky" (webu?) tak, aby z toho nevylezla nicneříkající data. A způsob, jak to srovnávat s ostatními si nedovedu představit už vůbec.
Plaváček
Profil
lionel messi:

Nejlepší radou bude klientovi účast v podobném nesmyslu rozmluvit. :)
Cody
Profil
Také jako kolegové netuším co jde a považuji to spíše za nesmysl, ale patrně půjde o hodnocení nějakých on-page prvků ve stylu seomatů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0