Autor Zpráva
jirmilek
Profil
Dobrý den,

již nějakou dobu máme zvýšený počet přímé návštěvnosti, která ovšem není relevantní - podle Google Analytics to jsou návštěvy z Mnichova, Brém a Varšavy. Průměrná doba návštěvy je 0, počet navštívených stránek je 1, vždycky to jsou noví návštěvníci. Jelikož nám tyto návštěvy činí cca 30% všech návštěv, chtěli bychom zjistit, co to je za návštěvnost, jestli to něčemu nemůže vadit (aby to vyhledávače nevyhodnotili tak, že máme nekvalitní obsah) a jak se případně těchto návštěv zbavit. V Googlu nám řekli, že neví co to je ani jak těm návštěvám zamezit.

Za každou radu děkuji.
Str4wberry
Profil
Jestli je to přímá návštěvnost, tak Google vyhledávač ani nemá v podstatě možnost, jak ji zjistit.
bestik_63
Profil
Dobrý den,
nejedná se náhodou o návštěvy botů a jiných robotů? Můžete zjistit IP těchto návštěvníků? roboti mají většinou známé IP, které se dají lehce dohledat na internetu.
pkservis
Profil *
Dobrý den, řešili jsme stejný problém. Zvýšený počet přímých návštěv způsoboval Limetalk.
jirmilek
Profil
bestik_63:
IP adresy bohužel nevíme. Víme jen to, že jsou počítáni vždy jako noví uživatelé. Předpokládám, že pokud by IP adresa byla stejná, počítal by se jako vracející návštěvník. Nebo ne?

Ve správě Google Analytics máme zaškrtnuto, aby se návštěvy robotů do statistik nepočítali, ale to nepomohlo.


pkservis:
Používáme Zopim, což je myslím prakticky to samé. Nicméně jej používáme již cca 2 roky, dříve s tím problém nebyl.

Jakým způsobem jste to řešili, pokud to vůbec šlo řešit?
bestik_63
Profil
Dobrý den,
ze zadaných informací Vám asi nepomůžu. Nicméně pokud máte u vašeho hostingu mysql, jsem schopný Vám ukázat jednoduchou statistiku přístupů, kde se zobrazují IP, www odkud daný uživatel přišel, jeho OS, prohlížeč apod. Pokud byste měl zájem kontaktujte mě na bestatomas@seznam.cz a já Vám můžu ukázat jak ta statistika vypadá. Není to žádný zázrak, ale určitě se z toho aspoň dá vyčíst jestli se jedná o robota, případně odkud na Vaše stánky přišel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0