Autor Zpráva
smiesek
Profil
Ráda bych se zeptala, jak ovlivnit titulek pro indexaci stránek?

Jde mi o to, že nějakým způsobem se indexují jako

Název webu - název (pod)stránky - nápis "Logo" nebo www.url.tld

A právě ta třetí část mě trápí, kdy se mi indexuje buď nápis Logo a nebo url stránek.

Není to u všech stránek, tedy chybu v hlavičce bych vyloučila už i proto, že třeba:
a) stranu č.1 podstránky zaindexuje jako název webu - název (pod)stránky => to je stav kterého bych ráda dosáhla u všech indexací
b) stranu č.2 podstránky zaindexuje s Logo
c) stranu č.3 podstránky zaindexuje s URL názvem stránek

slovo Logo mám použito u Loga stránek v alt="Logo", název url stránek nikde.

Na stránkách se mi v panelu řádku okna prohlížeče nikde třetí část nevyskytuje
Jan Kozák
Profil
Cílem Googlu je nabídnout hledajícímu relevantní weby a přesvědčit ho, aby na některé z nich klikl. Protože pokud hledající nebude mít pocit, že výsledky jsou správné, nebude s vyhledavačem spokojený, hrozí, že odejde. Jakým způsobem vyhledavač sestaví nadpis, rozhoduje sám. Webmaster sice může být zklamán, že výsledek nemá zcela pod kontrolou, na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že vyhledavač se mu nesnaží uškodit.

Mít jako alternativní text u loga právě nápis „logo“ je stejně málo vhodné, jako k ilustraci psát, že jde o ilustraci. Taková informace nepomůže člověku, kterému se obrázky nenačetly či je nevidí, a neusnadní to ani činnost vyhledavači, který se k obrázku snaží uložit další informace. V alternativním textu uveďte informaci, kterou sděluje ono logo, nebo tam napište název svého webu.
smiesek
Profil
k tomu bodu b), pokud bych tedy ponechala pouze pro obrázek title, bez toho alt, aby se mi dále neindexovalo, bude to lepší? Nebo se vždy doporučuje přidávat jak alt, tak title? U někoho to právě vidím používat a u někoho ne.
A ještě právě k tou bodu c) kde hledat chybu, že se to někde zobrazuje a někde ne?

Právě mi jde u těch bodů b) a c) o eliminaci nebo odstranění, vypadá to blbě, když u některých stránek to je takové a druhé zase makové :(
Joker
Profil
smiesek:
Nebo se vždy doporučuje přidávat jak alt, tak title?
Doporučuje se alt vždy, title podle potřeby.

Pritom alt znamená alternativní text v případě, že obrázek nelze zobrazit. Při psaní alt-textu si představte, že návštěvník obrázek vůbec nemůže vidět a chcete mu jeho obsah zprostředkovat pomocí textu.
Text alt="Logo" je o něco lepší, než alt="obrázek", přesto asi ta podstatná informace pro návštěvníka není, že tady jde o logo.

Pokud je alt prázdný, v podstatě to znamená, že obrázek nenese žádnou informaci. To se stát může, třeba u různých dekorativních obrázků, ale v tom případě je lepší takový obrázek dát jako obrázek na pozadí něčeho.
smiesek
Profil
dobrá tedy, ale pořád to prosím neřeší můj problém, že se mi tam zobrazuje tedy Logo z alt tagu a nebo případně url stránek, není to u všech podstránek, proč tedy k tomu dochází?
Lze to nějak eliminovat?
Davex
Profil
smiesek:
Lze to nějak eliminovat?
Nejspíš nejde. Všimni si, že to zobrazuje u většiny odkazů ve vyhledávání. Nejčastěji, pokud je titulek stránky krátký.

Na tvém webu je asi chyba v tom, že odkazy na úvodní stránku obsahují obrázek s altem „Logo“, takže se Google chybně domnívá, že je to název celého webu, který potom přidává na konec odkazu. Pokud je na obrázku s logem napsané jméno webu, tak ho napiš i do atributu alt.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0