Autor Zpráva
ťululum
Profil *
Je to blbý, ale Seznam od jistého data (konkrétně 31. 7. 2014) nabízí v SERPu relevantnější výsledky hledání než google. Alespoň u mých stránek. Jakoby Seznam uměl rozpoznat stránky dělané s láskou a ne jen za účelem výnosu / postranních úmyslů.

Lze očekávat, že google, jakožto primárně nelokální vyhledávač, uzpůsobí v budoucnu svůj algoritmus v ČR tak, jak je nyní možné vidět u Seznamu?

Moderátor Chamurappi: Titulek „budoucnost google“ nevystihoval podstatu dotazu, zjevně vyvolává nesouvisející úvahy. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
mimochodec
Profil
ťululum:
Alespoň u mých stránek.

A to je pěkné. Teď už jen získat názory těch, kteří jsou v SERPu pod tebou nebo tam nejsou vůbec. Se speciálním přihlédnutím k těm, kdo dělají weby s láskou.
LudekBrno
Profil
ťululum:
Myslím, že úroveň dotazu odpovídá tvé přezdívce :-) Jsi asi první, kdo si myslí, že Seznam nabízí relevantnější výsledky, než google. V tom případě buď spokojen a užívej si to :-)
MartinJ
Profil *
A co takhle DDG, nabízí některé fíčury, co Google nemá. Myslím, že do budoucna je to pro něj konkurence, hlavně kvůli jeho filozofii.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ťululuma:
Jakoby Seznam uměl rozpoznat stránky dělané s láskou
Kromě Seznambota prochází stránky i Láskoměr. Čím intenzivnější city zjistí, tím silnější vzedmutí ranků vybudí. Hodně autorů stránek plní svá srdce zlobou a ryze vlasteneckým odporem k Seznamu, což koreluje s tím, jak špatně se jejich díla umísťují. Kdyby bývali měli v kódech i srdcích přilinkovanou lásku (aspoň externě), dařilo by se jim jistě lépe, nebo možná i jinak.

Lze očekávat, že google […] uzpůsobí v budoucnu svůj algoritmus v ČR tak, jak je nyní možné vidět u Seznamu?
Nespoléhal bych na to. Spíš bych se obával, že se Seznam začne chovat víc jako Google.


Reaguji na LudkaBrno:
Jsi asi první, kdo si myslí, že Seznam nabízí relevantnější výsledky, než google.
Vždy se někdo umísťuje na prvním místě a stovky dalších jsou za ním. Už jen z logiky věci, že se dva vyhledávače liší, bude ten menší z nich pod mnohem větší palbou, nehledě na to, jestli je objektivně lepší, nebo horší. Z pohledu člověka, který nedělá nic špatného, myslí si, že si zaslouží být na prvních místech, a kterému plní toto přání jen jeden z vyhledávačů, je otázka, kdy se přizpůsobí ten druhý, docela normální. S prohozenými rolemi si ji pokládá kdekdo…
Str4wberry
Profil
Spíš bych se obával, že se Seznam začne chovat víc jako Google.

V čem myslíš, že se začne chovat jako Google?
mimochodec
Profil
Chamurappi:
Za Láskoměr dík, chtěl jsem to napsat podobně.

Už jen z logiky věci, že se dva vyhledávače liší, bude ten menší z nich pod mnohem větší palbou, nehledě na to, jestli je objektivně lepší, nebo horší.
Tuhle logiku ale nechápu. Z čeho vycházíš? Napadá mě jen ten výklad, že na seznam jakožto lokální vyhledávač jsou kladeny vyšší nároky, protože "má mnohem míň práce, tak by ji měl udělat líp".
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Neměl jsem na mysli nic konkrétního, jen mám dlouhodobě dojem, že se spíš Seznam při vymýšlení fulltextových algoritmů inspiruje u Googlu, než že by prošlapával zbrusu nové cestičky.


Reaguji na mimochodce:
Vycházím z toho, že je celosvětově majoritní vyhledávač brán jako vzor částečně i proto, jakou má pozici, nikoliv jen proto, jak kvalitně slouží svým uživatelům. Vzniká poměrně silná symbióza mezi ním a autory úspěšných stránek (které jsou úspěšné částečně díky němu). Proto ten, kdo nehledá stejně, hledá automaticky špatně, nehledě na to, jak moc se to uživatelům líbí (ti obvykle na Seznam nenadávají) nebo zda jsou výsledky objektivně lepší – jsou prostě jiné. Toho menšího také jde snáze uštípat, Googlu nikdo nepředhazuje trvale otázku, jestli by nebylo lepší to zabalit.
ťululum
Profil *
"Googlu nikdo nepředhazuje trvale otázku, jestli by nebylo lepší to zabalit."

Kdyby přestal neustále a vehementně ukazovat, že na své české "zákazníky" z vysoka kašle, třeba by mu ji někdo předhodil ;-)

I když se mi od podpory Seznamu ještě nepoštěstilo dostat relevantní odpověď na vznesený dotaz (ptal jsem se všehovšudy třikrát, možná čtyřikrát), alespoň předstírala, že ji zajímám.
Petr ZZZ
Profil
Ťululume, proč se na Google ptáš podpory Seznamu? Ani ve tvé první větě v #9 („Kdyby přestal...“) nenacházím žádný náznak logiky.
ťululum
Profil *
Nešťastně jsem se vyjádřil. Na Google jsem se samozřejmě podpory Seznamu neptal, šlo o tři až čtyři úplně odlišné dotazy...

Přijde mi, že se Seznam snaží chovat jako člověk (ano, někdy se zdá být pod silným vlivem halucinogenních látek), zatímco Google je ryzí stroj.
LudekBrno
Profil
ťululum:
Přijde mi, že se Seznam snaží chovat jako člověk
Vážně? To bych rozhodně neřekl. V naprosté většině případů mi Google dává mnohem lepší výsledky díky personalizaci, o které si Seznam může nechat jen zdát :-) Kolikrát do Google napíšu první dvě písmena a nahoře mám to, co právě hledám. Seznam tam mrskne strojově spočítáno bez ohledu na to, kdo konkrétně se ptá. Výsledek zprůměrovaný ze všech hledajících v ČR, tedy přijatelné pro každého, ale nedokonalé pro nikoho :-)
Ebroker777
Profil
A co Bing, jak se chová jako člověk, nebo stroj?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0