Autor Zpráva
smiesek
Profil
chtěla jsem své stránky postupně doplnit strukturovanými daty, začala jsem u Person, nastavit "name" se mi podařilo, ale následně při "birthDate" mi to již oznamuje, že Vlastnost Person/birthDate Google nepoznává jako objekt typu Person.

Kde hledat prosím chybu?

<div itemprop="birthDate" class="right">'. DateToMyDate($data['narozen']) .'</div>

zkoušela jsem i různé kombinace jako:
a) <meta itemprop="birthDate">'. DateToMyDate($data['narozen']) .'
b) <meta itemprop="birthDate" content="$data['narozen']">'. DateToMyDate($data['narozen']) .'

ale pořád stejné upozornění.
Keeehi
Profil
Toto mi funguje
echo '<div itemscope itemtype ="http://schema.org/Person">
  <span itemprop="name">'.$data['name'].'</span>
  <span itemprop="birthDate">'.date('Y-m-d', $data['narozen']).'</span>
</div>'

developers.google.com/structured-data/testing-tool mi sežere i datum v českém formátu (j.n.Y) ale to není přesně dle dokumentace, tak bych na to nespoléhal.
smiesek
Profil
Keeehi:
tak mi to neveme ani český formát data a chyba pořád stejná
<div itemprop="birthDate" class="right">1970-01-01</div>
Keeehi
Profil
Když vezmu
<div itemscope itemtype ="http://schema.org/Person">
  <span itemprop="name">John Snow</span>
  <span itemprop="birthDate" class="right">1970-01-01</span>
</div>

A vložím to jako vstup na developers.google.com/structured-data/testing-tool tak mi to bez problémů určí jak jméno tak i datum narození.
smiesek
Profil
Keeehi:
pokud tam vložím jen name, tak mi to veme, ale to birthDate mi to neurčuje :-(

edit: tak již to funguje, chybu jsem dělala já, kdy místo:
http://schema.org/Person

jsem používala

http://data-vocabulary.org/Person
Keeehi
Profil
Vidíš snad něco jiného než já?
smiesek
Profil
Keeehi:
ano již funguje a děkuju za pomoc, špatně jsem určila itemtype, zřejmě jsem ten tvar zkopírovala někde ze starších stránek.
smiesek
Profil
ještě poprosím, při implementaci mi to ve validatoru píše následující

<span> proprietary attribute "itemprop"

jak tomu předejít?

Stejně tak

<div> proprietary attribute "itemscope"
Keeehi
Profil
To je jednoduché. Nevšímej si toho, co ti validátor říká. Můžeš to brát tak, že ti validátor označí místa, na která by ses měl podívat a zjistit, zda tam není něco špatně. Validita nemá vliv na pořadí ve vyhledávání ani na nic jiného. Navíc není to v tom validátoru označeno jako varování a ne chyba?
smiesek
Profil
Keeehi:
ano, je to označeno jako varování a myslela jsem pak tedy, když jsem se ještě tak koukala, že používám
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

tak jestli to nebude i tím.

zkoušela jsem řádek změnit na

<!DOCTYPE html>

ale nepomohlo
smiesek
Profil
už se tedy podařilo, že pokud vložím

<!DOCTYPE html>

tak to již nevypisuje varování avšak se mi odsadí celé stránky od vrchu okna prohlížeče.

Snažila jsem se dohledat a údajně to způsobují tagy
h1, h2...
což ve svém případě mám již standardně u všech těchto tagů vč. body
    margin: 0;
    padding: 0;

Druhou možnost jsem dohledala, doporučení bez BOM, což v Notepadu++ rovněž ukládám a používám UTF-8 (bez BOM).

Kde ještě tedy prosím hledat chybu a nebo provést úpravu?

edit
Tak jsem dohledala, že mi to způsobuje TOPlist kod, který vkládám do hlavičky ...

tedy

<!DOCTYPE html>

zase nelze použít pro toplist? Protože mi to vypisuje volný řádek ... :-(
Fisir
Profil
Reaguji na smiesku:
Ne, <!DOCTYPE html> zapíná standardní vykreslovací režim, s předchozím doctypem prohlížeče používaly quirk. Buď si najdi něco o jejich rozdílech a pokus se stránku opravit, nebo vrať původní doctype a validátor neřeš. Když to funguje, nehrabej na to :-)
smiesek
Profil
Fisir:
jj jelikož mi to nechcec poslouchat ten toplist, tak bude lepší to nechat na původním :-(
smiesek
Profil
jak moc je prosím závažná chyba, když použiju strukturovaná data itemtype Person a využiju pouze položku itemprop email?
Přes test validity google strukturovaných dat mi to projde v pořádku, ale v Nástrojích pro webmastery mi to vypisuje chybu, že chybí itempropname.

Jak tedy to mám chápat? I tak nechat pouze na stránce strukturovanou položku itemprop email a nebo ji nepoužít vůbec, když neuvádím a nepoužívám itemprop name?
Fisir
Profil
Reaguji na smieska:
Logicky mi přijde, že lepší je alespoň něco, než nic, takže bych to označené nechal. Slovo validátorů není svaté, jsou to bezduché stroje, kterým přikládáš až příliš velkou váhu.
smiesek
Profil
Ráda bych se zeptala, když jsem prvotně vytvořila strukturovaná data, tak mi to v Nástroje pro webmastery vypsalo nějaké chyby - resp. to byly nepřesnosti, kdy jsem při označení jména a příjmení využila označení pro osobní údaje každou zvlášť položku, zatímco se spíše využívá hromadné označení pod jedným datem, tedy spolu jméno a příjmení dohromady. I když jsem tedy nakonec to vše upravila, tak se mi neustále vypisuje, že to obsahuje chybu, přesto se mi takhle nově nalezené údaje označují jako v pořádku, ale ty prvotní jsou pořád označeny jako chyba, i když je nechám projít pomocí validátoru, který je označí jako vyhovující.

Otázka zní, jak se zbavit tohoto upozornění a nebo kdy bude odstaraněno, pokud vůbec někdy.
Předpokládala bych právě něco jako je to při oznámení, pokud je chyba při odkazování na nenalezenou stránku, kdy pokud to opravím, dále se již nebude označovat jako chybná.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0