Autor Zpráva
robbie
Profil *
Zdravím a ctel jsem se optat, kde v Google Analitics hledáte odkud přišli navštěvníci stránek na váš web, dále pak klíčová slova, která zadali nejčastěji. Nikde to nemohu najít. Dekuji

Moderátor Chamurappi: Titulek „Google Analitics“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší. A zjisti si, jak se píše analytics.
smiesek
Profil
robbie:
a) odkud přišli návštěvníci - Aktivizice -> Přehled -> Veškerá návštěvnost -> Odkazy

b) klíčová slova - Aktivizice -> Přehled -> Optimalizace pro vyhledávače -> Dotazy

klíčová slova jsou mnohdy částečně skryta, proto doporučuju třeba i propojit GA s Nástroji pro webmastery Google, kde následně klíčová slova najít: Návštěvnost z vyhledávání -> Analýza vyhledávání
robbie
Profil *
Co když návštěvníci mojich stránek přichází z uplně nesmyslných tematicky odlišných webů. Např. mám stránky s obrazy a chodí mi sem lidé z webu, který prodává součástky na auta, nechápu, jak se to dá změnit.

Další věc, jak je možné, že na české stránky co vidím podle Analitics odkazujé jen zahraniční weby v angličtině.

Klíčová slova jsem též nikde nenašel, tak jsem propojil GA s nástroji pro webmastery Google a uvidím, zda se nějaká objeví ve výsledcích.

Děkuji za radu.
smiesek
Profil
robbie:
změnit se toho podle mě moc nedá, zřejmě máte i namysli, což mi připomnělo něco na způsob Referrer spamu.

Pokud to jsou české stránky, tak bych si tím nelámala hlavu a tím líp ne? Že se na stránky dostávají i návštěvníci z netématických stránek :)

Než se Vám budou zobrazovat nějaká klíčová slova v Nástroji pro webmastery, chviličku to potrvá, přesto si myslím, by se něco málo mohlo najít i cestou pod bodem b) jak jsem uváděla, pokud ovšem vše není pod Not providet.

Pokud i nadále Vás znepokojují výsledky dohledatelné v GA, tak hodně nějaké screeny, bude se tak líp reagovat na Vaše dotazy a bude se radit k věci, žádné např., třeba se pak i vyjádří více uživatelů se svými zkušenostmi ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0