Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Mám český web a uvažuji nad spuštěním slovenské verze na .sk doméně. Texty a obsah by byl z velké části stejný, jen přeložený do slovenštiny.

Vnímá něco takového google jako duplicitu a mohl by něco takového banovat? Nebo je takový postup v pořádku?
Chamurappi
Profil
Reaguji na návštěvníka:
mohl by něco takového banovat?
Jaký by mělo smysl za (jakoukoliv) duplicitu banovat? Duplicity jsou špatné proto, že si sám sobě konkuruješ a ředíš si sílu zpětných odkazů (a dalších ukazatelů) mezi víc různých adres, ne proto, že by je nějaký úředník Googlu prohlásit za ošklivé.
Pokud máš dva weby, na které budeš odkazovat z různých zemí, tak bych předpokládal, že je celkem jedno, do jaké míry jsou shodné, protože si vzájemně konkurovat stejně nebudou.

Nebo je takový postup v pořádku?
Nevidím na něm nic závadného, připadá mi normální. Nenapadá mě, jakou jinou rozumnou možnost bys měl. Co by měl vyhledávač z toho, když by tě nutil psát Slovákům o něčem jiném než Čechům?
jefitto44
Profil
Ale aj tak je somarina mať dva rovnaké weby a spravovať obidva. Ja by som to skorej volil tak, že by som si platil doménu na SK a presmerovaval ju na .cz verziu, ktorá by na základe geolocation zistila, či je človek čech, alebo slovak a na základe toho by podhodila slovenskú, alebo českú verziu... takže by si si spravil multilanguage site a spravoval by si jednu stránku, namiesto dvoch

PS: V budúcnosti budeš môcť pridať angličtinu, nemčinu, francúštinu, ruštinu... vieš si predstaviť, že by si spravoval toľko rôznych stránok?
Chamurappi
Profil
Reaguji na jefitta44:
ktorá by na základe geolocation zistila, či je človek čech, alebo slovak
A robot vyhledávače spadne kam? Český do české verze a slovenský do slovenské? Podle geolokace? Určitě?

takže by si si spravil multilanguage site a spravoval by si jednu stránku, namiesto dvoch
Nějak nechápu, v čem vidíš problém při správě vícejazyčného webu rozmístěného na více doménách. Místo podmínky, která by jednoduše koukla na doménu, chceš podmínku na geolokaci – v čem je to lepší?
Tazatel přeci nepíše, že bude mít weby odděleně na různých serverech.
Petr ZZZ
Profil
jefitto44:
...a presmerovaval ju na .cz verziu...
1. Každé přesměrování stojí čas, někdy příliš mnoho času (více: Vliv rychlosti webu na SEO).
2. Co Čech na Slovensku a Slovák v Česku? Osobně nemám rád stránky, které mi chtějí předepisovat jazykovou verzi, a pokud mi ani nedají možnost aspoň následně přepnout na verzi, kterou chci vidět, většinou odcházím. Míra okamžitého opuštění stránky (bounce rate) je dalším faktorem s nepříznivým vlivem na SEO.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0