Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

len nedávno som spustil nový web a pri tejto príležitosti som narazil na problém, ako na neho prilákať relevantných návštevníkov (takých, ktorých stránka aj osloví). Kvalitný obsah som zabezpečil a bude pribúdať, dizajn je tiež relatívne použiteľný. Ako však získať kvalitné spätné odkazy, ktoré by mi mohli výrazne zvýšiť návštevnosť?

Registráciu do katalógov považujem za márnenie času, pokiaľ viem, podobné služby už dlhodobo iba živoria. Nespomínam si, kedy som naposledy pri hľadaní použil katalóg.

Komentárový spam (a to aj na diskusiách ako-tak tematických vzhľadom na obsah webu) rezolútne odmietam z viacerých dôvodov. Jednak sa mi bridí, jednak nemá veľkú efektivitu (admini vysoké percento zlikvidujú a väčšina ostatných užívateľov obvykle na podobné príspevky iba nadáva).

Aké iné stratégie (reklamy nepočítam) by mohli zvýšiť počet spätných odkazov? Ďakujem pekne za odpoveď.
Kajman
Profil
Proč nepočítat reklamy? Pro první návštěvníky to je dobrá strategie a pokud si to ten web zaslouží, postarají se o zpětné odkazy sami.
Roman Plencner
Profil
lionel messi:

"Ako získať (kvalitné) spätné odkazy?"

Zdravím,

položili Ste dosť všeobecnú otázku, takže namiesto všeobecnej odpovede :) Vám radšej odporučím preštudovať si niekoľko kvalitných zdrojov informácií o linkbuildingu:

blog.marekhnatek.cz/serial-linkbuilding-prakticky

linki.cz/blog

blog.h1.cz/rubriky/?category=link-building

Keďže spätné odkazy sú len jedným (aj keď významným) prvkom SEO, a SEO je len jedným z mnohých marketingových kanálov / nástrojov nezabudnite aj na iné oblasti internetového marketingu. Viackanálový marketing :) prináša viac ovocia, ako zamerať sa len na jednu či dve veci.

Ďalšie zdroje:

blog.pizzaseo.com/sk

www.sovavsiti.cz/weblog

www.zdrojak.cz/clanky/marek-prokop-seo-neni-optimalizace-pro-vyhledavace

robertnemec.com/umime/omnichannel-marketing

"Aké iné stratégie (reklamy nepočítam) by mohli zvýšiť počet spätných odkazov?"

= to závisí od Vášho rozpočtu (koľko času a/alebo financií máte na SEO a linkbuilding?), od typu webu (ide o e-shop? osobný blog? firemný blog? malý firemný web? korporačný web? microsite? forum? atď...), od toho aký obsah viete vytvoriť (odborné články, videá, zábavný a virálny obsah?), od toho kto je Vaša cieľová skupina (teenegeri, mamy s deťmi, živnostníci a malé firmy, leteckí modelári?), od toho kto je Vaša konkurencia (Vaši najúspešnejší konkurenti sú vlastne Vaši najlepší učitelia), ale aj od toho aké sú vlastne Vaše ciele (čo je cieľom Vášho webu?).

Nech sa darí :)
ťululum
Profil *
lionel messi:
Ako však získať kvalitné spätné odkazy, ktoré by mi mohli výrazne zvýšiť návštevnosť?

Neznám slovenské vyhledávače, ani tvoji stránku/web. Proto se subjektivně zaměřím na moje osobní zkušenosti s danou problematikou.

V ČR se mi zdá, že u Seznamu je obsah (nejenom) král. Pro gůgl, aniž bych se rozčílil, můžu říct snad jedině good luck.

V oblasti, kde se přirozené zpětné odkazy bez vybraného společenského chování (na takový ptákoviny jsem nikdy moc nebyl) získat nedají (nebo jen velmi, VELMI omezeně - většina z nich navíc není kvalitních) mi zatím nikdo nikdy nedoporučil to, co se reálně osvědčilo u kamarádského webu se stejnou tematikou: překlad do angličtiny. Z českých odkazů, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky se mu dostalo desítek velmi kvalitních zpětných odkazů od světových autorit a stovky, možná tisíce či desetitisíce dalších zpětných odkazů (od tematicky laděných "normálních stránek"). Samo sebou autority neodkazují jen tak nazdařbůh, chce pro to něco udělat (viz řádek o Seznamu výše).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0