Autor Zpráva
Digito.cz
Profil
Moderátor Davex: Tato diskuse byla vytržena z tématu Kritika obchodu vyfukdelamotorku.cz, protože se přímo netýká hodnocení webu.

Z hlediska SEO si vylepšete titulky (meta title), napište lákavé popisky (meta description), vyplňte meta robots a udělejte xml site mapu. Google Analytics máte, nezapomeňte také na Google Console. Máte špatně strukturované pořadí nadpisů na hlavní straně. Máte tam prázdný nadpis H1, pak znovu H1 "Obchod" a následně samé nadpisy H3. To je špatně. Ostatní stránky webu jsou na tom podobně.
Davex
Profil
Digito.cz:
vyplňte meta robots
A to webu nějak pomůže?
visionic
Profil *
Ano, touto cestou dáte robotům přístup jak mají web procházet. A tyto roboti předávají informace např. googlu.

Toto je docela fajn stránka, která pomůže ve vytváření webu.
seo-servis.cz

Moderátor juriad: Co není zakázané je povolené; robots.txt tedy není pro správné indexování nutný. A odvolávat se na seo-servis je bláznovství: Pojednani o zbytečnosti seomatů/
Digito.cz
Profil
Davex:
Ano, už za mě citoval visionic.
Davex
Profil
visionic:
O jaké roboty se jedná a proč předávají informace Googlu nebo ještě někomu dalšímu?

Digito.cz:
Já moc visionicovi nerozumím a nevím, koho cituje. Na odkázaném webu jsem nenašel žádné vysvětlení, jak konkrétně může pomoci webu „ze SEO hlediska“ vyplnění meta robots ve zdrojovém kódu stránek.
visionic
Profil *
Davex:
Ahoj, jednoduse. Nevim jestli se ti nekdy stalo, ze si menil obsah stranek treba znacku TITTLE a ve vyhledavaci napr google, tam byl furt stary. Je to proto, ze se ceka na navstevu googlebota, který aktualizuje ve vyhledavaci tvuj web, tedy predava informace o tvem webu googlu. Tagem meta robots a hodnotami, ktere mu nastavis, tim das robotum vzkaz jak maj web prochazet. Dale se take dela soubor robots.txt do ktereho se zadava napriklad text viz níže. Robotů je na světě hodně, jako spam boti, email boti a atd. Samozřejmě pro ně asi tato pravidla neplatí.

robots.txt

User-agent: *
Disallow: /a-

disalow: /a- zakazuje roborům navštěvovat soubory s předponou a-, například označuješ tím administraci.
Davex
Profil
visionic:
Tagem meta robots a hodnotami, ktere mu nastavis, tim das robotum vzkaz jak maj web prochazet.
Třeba na této diskusi tag meta robots není a Google, Seznam, Bing nebo DuckDuckGo ji nacházejí. V čem bude rozdíl oproti současnému stavu, když se na všechny stránky meta robots doplní?

Dale se take dela soubor robots.txt
Ten už na webu kolega idp má, takže o něm se bavit nemusíme.



Chtěl jsem Digitovi.cz, jako „osmiletému profesionálovi v oboru“, dát prostor k vysvětlení jeho doporučení, ale protože to zaneslo zbytečný šum do hodnocení webu, tak jsem téma vyčlenil do samostatného vlákna.
Taurus
Profil
Mně přijde celé vlákno zbytečné, protože je díky juriadovi pěkně shrnuté do jedné věty.
Cody
Profil
Meta robots dává smysl, protože tím určujete které dokumenty na webu má vyhledávač procházet, které ne a které má indexovat a které ne. Rozhodně není dobré je poskytovat do vyhledávání všechny (duplicity, obsah nedůležitý pro návštěvníky z vyhledávačů atp.). Pokud pokyny pro roboty na webu nemáte je všechno povoleno všem. Zvažte zda je to v pořádku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Codyho:
protože tím určujete které dokumenty na webu má vyhledávač procházet, které ne a které má indexovat a které ne
Ne, určujeme tím pouze, které nemá procházet a které nemá indexovat. Na určení, že se procházet a indexovat mají (což je případ, o který tady šlo), žádná značka potřebná není.


Reaguji na visionice:
zakazuje roborům navštěvovat soubory s předponou a-, například označuješ tím administraci
Proč by měl někdo zakazovat robotům indexovat administraci? I kdyby se o ní indexovací robot dozvěděl, stejně se nedostane přes login.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0