Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj, mám trochu problém. Dostal jsem se ke správě multijazyčného webu fungující na české doméně, example.cz, ostatní jazyky jsou na URL:

example.cz/en
example.cz/de
atd.

Problém je, že ve výsledcích vyhledávání se zobrazuje anglický titulek a popisek stránky a přitom je tam uvedena jen adresa example.cz

Pokud použiju nástroj "Načíst jako Google" a zadám URL, objevuje se mi "Přesměrováno" a v detailu vidím, že to přesměrovává na anglickou verzi, example.com/en, i když v kódu to nikde není takové přesměrování uvedeno a po zadání adresy do prohlížeče se načítá česká verze webu.

Napadá někoho, kde by mohl být problém?

Díky
Kajman
Profil
Zkus si v prohlížeči nastavit v preferovaných jazycích angličtinu před češtinou. Třeba je případné přesměrování home podle toho.
joe
Profil
Zkusil jsem to podle tohoto návodu, ale bohužel se mi v Chromu neobjevuje ani tlačítko "Zobrazit Chrome v tomto jazyku". Ještě jsem přesunul angličtinu nad češtinu. Chrome je pořád v češtině a na samotný web to nemá žádný vliv.

Tak ještě jsem to víc prozkoumal a problém je ten, že pokud zkontroluju jakoukoli adresu, která nemá za doménou "/en/*", pak se všechno přesměrovává právě na adresu example.com/en

Takže

example.cz/cz/foo/bar -> example.cz/en
example.cz/cz/foobar/foo -> example.cz/en

Ale

example.cz/en/foobar/foo -> example.cz/en/foobar/foo

(Tak to vidí jen ten robot Google, po zadání adres k přesměrování nedojde) Nerozumím tomu :) kde se to může dít.
Keeehi
Profil
joe:
kde se to může dít.
Soubor .htaccess?
joe
Profil
Keeehi:
Samozřejmě :) Tam by to být mohlo, ale není tam žádné pravidlo, co by to způsobilo.

---

Mohlo by se to dít na serveru? Koukám, že to funguje na IIS. Vážně mě nenapadá důvod, proč je robot přesměrovaný na jinou URL. V kódu podmínka nikde neni.
joe
Profil
Tak nic, omlouvám se, problém v kódu :) Ještě jsem ho nestihnul celý prozkoumat a při debugu mi to neskočilo do místa, kde se to dělo, protože to bylo závislé na IP a vůbec jsem si toho nevšimnul. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0