Autor Zpráva
T-fon
Profil
Mám dotaz, který se asi mnohokrát řešil na různých fórech, ale nikde jsem nenašel jednoznačnou odpověď:
na stránce není prostor pro nadpis h1, místo něj je tam obrázek. Je lepší se na h1 vykašlat nebo ho skrýt pod obrázkem? Byl by to stejný text jako na obrázku, čili žádný pokus o podvod. Ani z tohoto článku nejsem moc moudrej: support.google.com/webmasters/answer/66353
Str4wberry
Profil
Uvažoval bych nad tím, jestli je nějaký důvod pro to, aby v nadpisu byl místo textu ten obrázek.

Vytvořit zajímavěji vypadající text jde i jen pomocí CSS nebo speciálních fontů.

Před časem jsem problematiku obrázkových nadpisů řešil zde: Text v obrázku
T-fon
Profil
To je jasný, že obrázek místo nadpisu je až na posledním místě. Mě zajímá situace, kdy už jiná možnost není...
Takže bys to řešil tak, jak máš uvedeno v "Optimálním řešení"? Vyhledávačům by to nemělo vadit?
Str4wberry
Profil
Já bych se za každou cenu snažil použít text. Už jenom třeba kvůli možnosti vyhledávat na stránce nebo text zkopírovat.

Ohledně optimálního řešení si dnes nejsem úplně jistý, protože Google už cca 2 roky vyhodnocuje CSS, takže by nadpis teoreticky mohl brát jako skrytý. I když podle informací, co se ke mně dostaly, Google důmyslnější skrývání neodhalí, takže momentálně asi OK.

Seznam s CSS téměř nepracuje, takže tam to bude v pohodě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0