Autor Zpráva
radekt
Profil
Ahoj,
nedávno mi jeden online analyzér webu vytknul, že nepoužívám kanonické adresy. Jenomže není to zbytečné, když .htaccessem převádím adresy s www na adresy bez www a také převádím nehezké adresy na hezké - např. /index.php?stranka=novinky na novinky?
Díky
Radek
Martin2
Profil *
Není to zbytečné. Uživatelům ušetříš jedno přesměrování a zjednodušíš indexaci svého webu
radekt
Profil
Aha, díky moc. Meta hlavičky mám v jednom includovaném souboru společné pro celý web, takže musím kouknout, zda mi proměnná $adresa = "http://" . $_SERVER['HTTP_HOST'] . $_SERVER['REQUEST_URI'];, kterou používám pro sociální tlačítka, vrací hezkou adresu a bez www - pak by se dala pro tyto účely použít.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martina2:
Tomu nerozumím.
Jak ušetří přesměrování? Pokud na nehezké adresy vedou odkazy, tak příchozí z nich stejně budou přesměrováni. Vyhledávací robot bude přesměrován také. Tak co se tím zjednoduší?
Já bych řekl, že je v tomto případě spíš použitý analyzér příliš horlivý a že to význam žádný mít nemůže.
Martin2
Profil *
Tady jsem to asi špatně pochopil. SEOmat asi myslel kanonickou adresu v meta a já kanonickou obecně.

Má smysl uvádět/používat adresy, které už nemusí být přesměrovány - to je ta úspora. Metainformaci o kanonické adrese má smysl používat jen pokud hrozí, že by robot indexoval nejaký nevhodný tvar nebo parametr aktuální adresy.
radekt
Profil
V html mám pěkné adresy - tedy např. uvod, novinky... A v .htaccessu se adresa se přepíše skrytě např. na /index.php?stranka=novinky - které PHP rozumí. Šlo mi o kanonickou adresu v meta hlavičkách - omlouvám se, to jsem prve neupřesnil -, která se mi zdála zbytečná, když v html pěkné adresy mám a .htaccessem navíc převádím adresy s www na adresy bez www. Takže, nemýlím-li se, zdála se mi zbytečná správně.
Vít Rabiňák
Profil
radekt:
Spíš nemá význam používat online analyzátor webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0