Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Ahoj, chci se optat, pokud mam text v divu, ale na strance neni primo vidět, je to vyjizdeci text ovladany pres Css. Najde ho robot z vyhkedavače?

A druha vec, ma vliv na pozici stranky ve vyhledavaci i obsah polozky HREF="" pokud zde budu napr. mit www.nabytek.cz a optimalizuji stranku na slovo nabytek, jestli mi obsah HREFu take nejak zasahne do ranku stranky? Dekuji...
MilanKarkulka
Profil
Pred rokem byla situace takova, ze Google byl schopny indexovat veskery text na strance, i ten skryty. Naopak Seznam indexoval pouze ten text, ktery uzivatel ihned videl.

Klicove slovo v domene muze mirne pomoci. Ale je z milionu duvodu lepsi mit neco jako agatka.cz nez agatka-kvetinarstvi-praha-zapad.cz.
Keeehi
Profil
MilanKarkulka:
Google byl schopny indexovat veskery text na strance, i ten skryty. Naopak Seznam indexoval pouze ten text, ktery uzivatel ihned videl.
To není úplně přesné.
Jedna věc je, co vyhledávač na stránce vidí. Dlouhou dobu platilo, že vyhledavače viděli jen to, co bylo na stránce v html kódu odeslaného servrem. Tudíž žádný javacriptem generovaný obsah, flash atp. To se změnilo, když google začal zvládat AJAXem dotahovaný obsah, pokud na to byly připravené speciální URL. Pokud vím, tak dnes se snaží interpretovat veškerý javascript. A dále, pokud je mi známo, tak seznam s javascriptem zatím vůbec nepracuje.
To tedy bylo o tom, co všechno jsou vyhledavače schopné zaindexovat. Pokud je tedy informace přítomna už na začátku v HTML kódu, jsou na tom oba stejně. Text schovaný vhodnými styly tedy najdou oba.

Druhá věc je, jak se k takovému textu postaví a budou ho vyhodnocovat. Snad každý vyhledávač by chtěl takovýto text "penalizovat" - chovat se k němu jinak než k textu který uživatel vidí. Problém ale je, že to že je skrytý musejí nejdříve nějak zjistit. Proto google experimentuje právě s interpretací javascriptu a css. Jak daleko s tím je nevím. A co se seznamu týče, tak ten snad zvládá jen jednoduché css. Pokud přidání třídy pro skrytí nastavíš javascriptem, seznam by to snad neměl zvládnout poznat.

Jaká je však přesně situace ti asi řekne málokdo.
MilanKarkulka
Profil
Keeehi:


Ale já jsem nepsal, co je vyhledávač schopný vidět. Já jsem psal, co indexuje!

Pokud jsi před rokem dal na stránku text "ahoj" a zároveň jsi tam dal skrytý text "čau", který se zobrazil až po kliknutí na nějaké tlačítko. Tak Google indexoval "ahoj" i "čau". A zobrazil stránku na oba dva dotazy. Ale Seznam indexoval pouze "ahoj". A pokud jsi do Seznamu zadal "čau", tak se seznam choval, jako že toto slovo na tvém webu neexistuje.

Seznam záměrně ignoroval skrytý text. Který se vyskytoval ve zdrojovém kódu. A který nebyl generovaný JS ani nijak jinak. Pokud ten text uživatel neviděl rovnou při navštívení stránky a musel udělat nějakou akci pro zobrazení toho textu (klidně i obyčejná změna CSS parametru pomocí JS), tak to seznam ignoroval.
robbie
Profil
Mě ale nešlo o styly nebo javascript, mě zajímá jestli na umístění stránky má vliv obsah tagu <a href="...konkretně tvat url ZDE!" >

Takže malý vliv tvaru url v odkkazu na page rank říkáte vliv má..
Bubák
Profil
Na pagerank to vliv nemá. Zda to má vliv na umístěný stránky nevím, ale pokud ano, tak velmi malý.
Keeehi
Profil
MilanKarkulka:
Jak jsem psal výše, to že je nějaký text skrytý a zobrazí se až po nějaké akci musí vyhledávač nějak zjistit. Z tvého příspěvku se mi zdá, že tvrdíš, že seznam je lepší v interpretaci CSS a JS než google, když zvládne odhalit, že čau je schované. Opravdu to tak myslíš, nebo jsem to špatně pochopil?
MilanKarkulka
Profil
Keeehi:
Ja rikam, ze oba dva vyhledavace umi precist skryty text.

A google jej zamerne indexuje, zatimco seznam jej zamerne ignoruje.

A tak rikam, aby si daval pozor na skryvani textu, protoze mu ten text bude pak seznam ignorovat.


robbie:
Tvar url muze mit miniaturni vliv na umisteny stranky ve vysledcich vyhledavani. Ale na pagerank nema vliv naprosto zadny.
Keeehi
Profil
MilanKarkulka:
A google jej zamerne indexuje, zatimco seznam jej zamerne ignoruje.
Google a skrytý text - Google skrytý text záměrně penalizuje.
Indexování JavaScriptu » Seznam - Seznam s javascriptem zatím moc nepracuje. Pokud něco schovám s užitím javascriptu, seznam to nemůže záměrně ignorovat protože to neumí poznat. Jak dobře zvládne interpretovat css nevím a nikde nemohu dohledat. Ovšem pochybuji o tom, že by to zvládal lépe naž javascript. Tedy něco více než jednoduché konstrukce.
A to je přesně to, co jsem psal už ve [#3].
Davex
Profil
MilanKarkulka:
Seznam záměrně ignoroval skrytý text.
Co je to vlastně ten „skytý text“? Pokud je to to, co mám na mysli, tak s tím mám přesně opačnou zkušenost. Pokud použiji část skrytého textu na stránce k upřesnění dotazu ve vyhledávači Seznamu, tak to tu stránku posune na první místo. Kdyby skrytý text Seznam neindexoval, tak by k tomu přece nedocházelo.
MilanKarkulka
Profil
Před cca rokem jsem programoval web. Když se podíváte na www.jakziskatpenize.cz tak tam vidíte nadpisy, myslím ty malé nadpisy jako např. (psaní textů 50 Kč, psaní textů 300 Kč, plnění eshopů...). A pod každý mini nadpisem je vždy odstavec textu.

Každý ten odstavec textu byl uzavřený v <DIV>, který měl unikátní ID. A v tagu <body> bylo onload="nastav display none všem těm odstavcům s unikátním ID". A naopak ty mini nadpisy měly onclick="nastav display block odstavci pod sebou". Jednoduše - defaultně byly všechny odstavce skryté a kliknutím na nadpis se zobrazil příslušný odstavec s textem.

Následně byla ta stránka zaindexovaná Googlem i Seznam.

- pokud jsem zadal do Google text ze skrytého odstavce, tak tu stránku našel
- pokud jsem zadal do Seznamu text ze skrytého odstavce, tak tu stránku nenašel (pokud jsem ale zadal neskrytý text z té stránky, tak tu stránku našel)


Proto tvrdím, že Seznam záměrně ignoroval (ignoruje) skrytý text. I pokud není generovaný JS a pokud se nachází přímo v HTML kódu.
Marek Prokop
Profil
K první otázce:

Každý vyhledavač se snaží vidět stránku stejně, jako běžný uživatel. Co uživatel na první pohled nevidí, chtěl by vyhledavač brát s menší vahou, případně v extrémních případech vůbec. Má to ale dva háčky:

1) Záleží na tom, zda vyhledavač pozná, co vidí běžný uživatel. Google, který už dnes interpretuje CSS a jednodušší javascripty, to pozná docela dobře. Seznam, který CSS a javascript plošně neinterpretuje, to pozná špatně a nejčastěji vůbec. Ani jeden vyhledavač zatím AFAIK nepracuje s cookies, takže viditelnost závislou na cookies nezvládne ani Google, ani Seznam.

2) U technicky pokročilejších webů je dnes běžné, že různí uživatelé vidí v různých situacích různé věci -- např. na mobilu je vidět něco jiného než na desktopu. Tohle zřejmě Seznam neřeší nijak a Google jen částečně tím, že pro mobilní hledání posuzuje stránky trochu jinak.

Ke druhé otázce:

Nemyslím si, že by nějaký vyhledavač pracoval s obsahem atributu href jako s klíčovými slovy. Na druhou stranu ale pracuje s obsahem odkazovaných stránek, takže pokud href odkazuje na nabytek.cz a ta stránka je o nábytku, může to pro téma nábytku pomoci i odkazující stránce.
robbie
Profil
Marek Prokop:
Diky moc za odpovedi a pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0