Autor Zpráva
printf
Profil
Již zhruba dva roky existují stránky www.ikarlin.cz, zatím sice nejsou tolik vyčerpávajícím zdrojem informací o Karlíně jak bych si přál, přesto tam několik informací je. Nemohu pochopit, proč mají tyto stránky tak špatnou pozici ve vyhledávačích (google,seznam) na slovo "Karlín", mnohem lépe jsou hodnoceny weby s okrajovými informacemi o Karlínu a tuším že jsem nalezl i nějaké nefunkční. Jiné spojení např. "Karlín pověst" je na tom mnohem lépe.

Rád bych znal váš ctěný názor, čím je to způsobeno a co mohu udělat abych situaci zlepšil. Díky za nápady.
VitaZ
Profil
Martin_V
Asi proto ze je vyhledavace automaticky radi, pochybuju ze se v tom nekdo hrabe a rovna to podle kvality.
To je tedy pěkná blbost, tvrdit zde něco takového. Slyšel jste někdy výraz SEO? Navíc seš asi hnusnej spammer!!!

printf
Bude to tím, že stránky zrovna nemáš moc optimalizovány na slovo Karlín. V názvu domény i v titulku stránky máš slovo iKarlin, což není to samé jako Karlin. Pro vyhledavače je to naprosto jiné slovo. Mnohem lepší by bylo např. i-Karlin. Slova oddělená pomlčkou totiž vyhledavače chápou jako dvě samostatná slova. Pak i odkazy z jiných stránek, pokud jsou ve tvaru iKarlín stácejí efektiviu, protože neobsahují slovo Karlín. Navíc bych si vybral jednu z variant Karlin - Karlín a pro jistotu používal vždy jen tu jednu. Nejsem si zcela jist, jak vyhledavače pracují s diakritikou.
Další chybou např. je obsáhlý stylopis v těle stránky - zbytečně Ti ředí hustotu slov. Určitě by se toho našlo mnohem víc. Zkus si na webu najít něco o SEO. Doporučuji články o SEO na Interval.cz nebo příspěvky v konferenci seo.nawebu.cz.
VitaZ
Profil
printf
Navíc máš něco špatně s logem. V MSIE6 se mi vůbec nezobrazí, v Mozille je logo v pohodě.
Fred
Profil
printf
Karlín nemáš ani v title ani v h1. Navíc když tam gogle byl tak jsi měl výpadek databáze viz 1. místo v google na výraz karlínský který máš v h1.
Fred
Profil
Google ani neskloňuje ani nedělí slova, takže iKarlin a karlínský nerovná se Karlín.
printf
Profil
Děkuji všem za rady, zkusím se podle nich zařídit.

VitaZ
stylopis mám vkládaný aby se ihned projevily jeho změny a nedošlo k jeho ztrátě při uložení stránky když zapomenu zkopírovat adresář s příslušnými soubory. Uznávám že je čas to změnit :-). Každopádně mě nenapadlo že google hledá i ve stylopisu. To logo se mi ale v IE6.0 zobrazí, tak nevím v čem je problém.

Fred
Nojo, zkusím to nějak přepsat aby tam byl Karlín v prvním pádě, domníval jsem se že to vyhledávačům nevadí.
printf
Profil
Trochu jsem upravil zmíněné nedostatky, připadá vám to takhle lepší?
Fred
Profil
Určitě, ale stejně se mi zdá, že ten nadpis je moc daleko v kódu.
printf
Profil
Nadpis jsem dal více dopředu, vlastně nevím jestli mám všechny ty meta tagy dobře a kolik z nich je tam nezbytných :-)
VitaZ
Profil
printf
Ten stylopis Ti může dělat problémy proto, že je v části <BODY>, přesuň ho do <HEAD> a je po problému. Pokud je styl v těle stránky, může ho vyhledavač považovat za část obsahu a zbytečně si pak můžeš ředit hustotu klíčových slov. Ale nejsem si jist jak který z vyhledavačů rozlišuje, co ve zdojovém kódu je ještě nutno považovat za obsah a co rozpozná jako formátovací prvky... Takže to ber spíše tak pro jistotu;-)
V titulku stránky odděl to malé i od slova Karlín, třeba mezerou.
printf
Profil
VitaZ
stylopis jsem nikdy neměl v části body, schválně jsem se na to teď díval i do archivu. Do titulu stránky jsem dal slovo Karlín v prvním pádě, tak doufám že to bude lepší
Martin_V
Profil
Nevim proc jsi me teda oznacil za spammera, kazdopadne se omlouvam, v systemu vyhledavacu se nevyznam, chtel jsem jen pomoct, i kdyz asi hloupe, omlouvam se... kazdopadne za spammera se tedy opravdu nepovazuju...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0