« 1 2 »
Autor Zpráva
zleba
Profil *
Přejímá adresář google http://www.google.com/dirhp po nějaké době položky z katalogu http://dmoz.org/ ?
Pokud ano, jak často?
avaranger
Profil
IMHO je neprejima. Je na nem zalozeny. Ale jiste to nevim. Jsem zvedav co na to hlavy povolanejsi...
Marty
Profil
Ano přejímá, pro ověření si porovnejte jednotlivé kategorie a jejich obsah. Jak často netuším. Tak jako tak nezbývá většinou nic jiného, než čekat až se tam nový odkaz objeví.
Richi
Profil
Ano Google directory je vlastne DMOZ, ale bohužel ho aktualizuje jen málo, tak jednou za rok :-) nechápu proč ho neaktualizuje průběžně, jde to ...
zleba
Profil *
Děkuji za odpovědi, o te malo časte aktualizaci jsem už někde slyšel.
Nevíte, kdy proběhla poslední?
Richi
Profil
myslím že někdy v roke 2005 ne-li 2004 :-)
mm2075
Profil
Puvodne (par let z5) Google tahal a indexoval DMOZ velmi casto kvuli tomu, ze si odtam tahal nova URL a mel DMOZ jako jejich zdroj k tomu, aby rozsiroval svuj index. Zaroven weby, ktere byly v DMOZ rankovaly lepe. Vzhledem k tomu, ze se z DMOZ stala banda zkorumpovanych adminu, Google DMOZ prestal pouzivat a uz je nebrowsuje tak casto. Misto toho si Google taha nova URL primo od registratoru (register.com a dalsi), kde novych domen pribyva daleko vice. Navic si vytvoril vlastni Google Dir, a jednou za "uherskej rok" tam pretahne neco z DMOZ.

Jinak mit web v Google Dir, nebo DMOZ, nema zadnej ucinek na rankings na Google. Jedine v cem to pomuze je, ze web ziska linku nebo dve ze "silnych" directories, ale nez se (kolikrat i mesice) snazit o to tam web dostat, tak je lepsi web hodit do directores, ktere web zakceptuji a hodi "live" hned bez sloziteho procesu, a vysledek bude uplne stejnej.
Richi
Profil
mm2075
Tkajá nevím jaký Google Dir myslíš ale Google má jenom jeden katalog a to je ten od DMOZu
jestli víš o jiném hod prosím link
Richi
Profil
Jinak mit web v Google Dir, nebo DMOZ, nema zadnej ucinek na rankings na Google. Jedine v cem to pomuze je, ze web ziska linku nebo dve ze "silnych" directories

S tímto taky nesouhlasím, protože:
- kategorie v Googlu directory ai DMNOZu mají vysoké PR
- data z DMOZu tahá spousta webů, takže jedním (vymodleným) odkazem vlastně získáš několik desítek, ne-li stovek odkazů ... i když většinou slabých

Příklady českých webů tahajících odkazy z DMOZu:
http://dmoz.org/World/%c4%8cesky/Po%c4%8d%c3%adta%c4%8de/Internet/Vyhl ed%c3%a1v%c3%a1n%c3%ad/Katalogy/Open_Directory_Project/Str%c3%a1nky_vy u%c5%be%c3%advaj%c3%adc%c3%ad_data_z_ODP/
mm2075
Profil
Richi:
http://www.google.com/Top/Reference/Archives/Arts/
http://dmoz.org/Reference/Archives/Arts/

S tímto taky nesouhlasím, protože:
- kategorie v Googlu directory ai DMNOZu mají vysoké PR
- data z DMOZu tahá spousta webů, takže jedním (vymodleným) odkazem vlastně získáš několik desítek, ne-li stovek odkazů ... i když většinou slabých


Nevim s cim nesouhlasis, protoze ja psal, ze jedinej duvod proc je byt v DMOZ je prave to, ze ziskas linku. Navic jsem dodal, ze nez se snazit do DMOZ dostat a mesice si emailovat s nejakym adminem, kterej ma beztak ve svoji kategorii svuj web a jine tam nechce, tak je lepsi ten cas stravit hledanim jinych directories, kde Te akceptuji hned a bez zbytecnych protahovani. A za stejnej cas stravenej na DMOZ ziskas vice linek od jinud.

A jinak nechapu ty desitky a stovky webu, ktere tahaji z DMOZ data. Muzes uvest par prikladu?
Richi
Profil
mm2075
- ty linky co jsi dal jsou dmoz u googlu, nechápu co jsi tím myslel, psal jsem jestli víš o vlastním katalogu Googlu tak máš dát odkaz, to že tahá data z dmozu víme ...

- nesouhlasil jsem s tím že tím web nic nezíská, na světe používá data z DMOZu stovky webů, když tam dostanu anglicky psaný web budu mít spoustu relativne dobrých linků (jestli jsi slovo "linku" myslel jako linků tak se omlouvám pochopil jsem to jako jednu linku = jeden link :-)

- par příkladů jsem už dal, stačí kliknout na odkaz :-)
tady ti ho vkládám ješte jednou pro jistotu: http://dmoz.org/World/%c4%8cesky/Po%c4%8d%c3%adta%c4%8de/Internet/Vyhl ed%c3%a1v%c3%a1n%c3%ad/Katalogy/Open_Directory_Project/Str%c3%a1nky_vy u%c5%be%c3%advaj%c3%adc%c3%ad_data_z_ODP/
a to jiste nejsou všechny a jsou jenom CZ
mm2075
Profil
Richi:
1. to ze taha Google z DMOZ vim taky, akorat se tu resilo, jak casto, protoze kdyz porovnas kategorie na tech 2 linkach, co jsem uvedl, jsou velmi podobne, ale stejne nejsou.
2. ziska/neziska ... uvadel jsem, ze uz neplati to, ze Google weby ktere jsou v DMOZ rankuje vise, coz v minulosti platilo. Linky samozrejme ziskas, coz je jedine + . To ze DMOZ jeste pouziva tolik webu me celkem prekvapilo.
3. Necetl jsem tu stranku (co si uvedl) celou, ted uz to chapu :))
Richi
Profil
mm2075
1. Nejsou podobné protože Google to nemá zaktualizováno, jinak je to to samý, Google svůj Dir nemá.

ale to už jsme trochu mimo původního tématu :-)
mm2075
Profil
Richi:
jsme presne na puvodnim tematu:
Přejímá adresář google http://www.google.com/dirhp po nějaké době položky z katalogu http://dmoz.org/ ?
Pokud ano, jak často?

A defakto mame i stejny nazor:) Google prejima DMOZ do sveho Dir, ale nevime, jak casto :)))
Richi
Profil
tak o čem pak debatujeme? :-)))
JanoF
Profil *
Ja som si tam pridal 2x pre istotu tu istu stranku, kedze som niekde cital ze sa tam tazko dostat a ani nie do 2tyzdnou som ho tam mal :)
mm2075
Profil
JanoF:
Zalezi na kategorii, a jaky admin se o ni stara. Nekteri jsou rychli a nekteri Te tam proste nedaji a nedaji :)) Dokonce me jeden napsal, ze tam web prida, kdyz mu poslu $1000 :)))
JanoF
Profil
Zalezi na kategorii, a jaky admin se o ni stara. Nekteri jsou rychli a nekteri Te tam proste nedaji a nedaji :)) Dokonce me jeden napsal, ze tam web prida, kdyz mu poslu $1000 :)))
:D by som ho skopal, hlavne ze to ma byt manualne vytvoreny katalog, pekne lamy
mylan
Profil
Heh, mne sa stránka nechcela pridať do katalógu, tak som požiadal o to, aby som bol adminom danej kategorie a v priebehu 24 hodin som si sám zaradil stránku... Samozrejme aj ďalšie, ktoré o to žiadali...
Ondrej Podol
Profil
Abych trošku upřesnil situaci v ODP, soudruzi a soudružky z NDR, dmoz není žádný holubník a označovat editory ODP jako bandu zkorumpovanych adminů a jinymi pěknými hláškami je velmi neslušné a není to zdaleka na místě. Dmoz editují lidé dobrovolně ve svém volném čase a mají to jako zábavu a nikoliv jako práci, proto se může stát, že občas trvá zařazení trošku déle.
Pokud si tam přidává někdo pouze vlastní stránky a odmítá přidat stránky navržené, popř. požaduje nějaký úplatek, lze na dmozu takovéhoto editora nahlásit editorovi, který má na starosti celou národní kategorii tzn. např. World/Česky, World/Slovensky atd. popř. ho přímo "udat" přes formulář, který je na ODP k dispozici, a je poté s příslušným editorem provedeno patřičné šetření.

JanoF:
počet přidání stejné stránky do katalogu nemá na jeho zveřejnění žádný vliv.

mm2075:
Remcat umí každý. Pokud máte zájem o zlepšení služeb v katalogu dmoz, nic Vám nebrání přidat se do týmu.
mm2075
Profil
Ondrej:
Do DMOZ jsem hlasil v minulosti pres 50 webu (behem nekolika let), takze nejakou predstavu o tom, jak proces funguje mam. Zaroven jsem se 2x hlasil jako editor do kategorii, ktere byly bez editora a dodnes jsou bez editora (a to mam z daneho odvetvi velmi dobrou kavlifikaci na to, editorem byt). Dalsich 5 kolegu se nekolikrat hlasilo na pozici editoru take, pouze jeden byl prijat, a to do Slovenske casti DMOZ.

Takze k Tvemu prispevku. Ja neremcam na DMOZ, jenom mu nedavam takouvou hodnotu, jako v minulosti (koneckoncu stejne jako SE, vc. Googlu). A to ze je DMOZ zkorumpovany, to neni muj nazor, to je fakt a jeden z duvodu, proc mu SE nevenuji takovou pozornost, jako v minulosti. Koneckoncu ses o tom 2 roky zpatky mohl docist vsude.
Ondrej Podol
Profil
No já nevím, ale pokud do žádosti zadáte kvalitní weby, s dobrými popisky, které nejsou vaším dílem, není problém při přijetí. To bývá většinou kámen úrazu. člověk tam dá 3 weby svojí výroby a pak se divý, že nebyl přijat.
Problém jsem jenom zjistil u schránek na seznamu, kdy se přes webové rozhraní odmítaly aktivovat potvrzení o žádost.
mm2075
Profil
Ondrej:
To kamen urazu neni a davat svuj web pri zadosti o editora je podle me hloupost zadatele. Navic asi existuje rozdil pri zadostech podle toho, do jake kategorie se hlasite. Vetsinou jsou "pry" jednodussi lokalni verze (treba Cesko), nez hlavni cast adresare, zalezi take na hlavnim editorovi, ktery se o "nabor" pro jeho sekci stara atd.
Ocividne mas jine zkusenosti nez ja, tak nema cenu to dale rozebirat. Ja to beru tak, jak v zivote. Jakmile je do procesu zaclenen lidsky faktor, tak nic nefunguje presne tak, jak by teoreticky melo :))
Ondrej Podol
Profil
To dá ale přece rozum, že nemá cenu žádat o kategorii o velikosti x tisíc odkazů. Pokud jsi žádal v mezinárodní části katalogu, tak popis a omáčka okolo musí být sakra dobrá, aby ses tam dostal, ale i to vetsinou nestaci:) Je dobré začít v regionální části dmozu, které jsou menší a ověří si tě, jak jsi schopný třídit a zařazovat stránky do katalogu. Jestli jsi naštvaný, že ti nedali stránku o 800 odkazech, tak máš holt smůlu, ale takovou nikdo bez zkušeností s prací odp prostě nedostane. To je fakt a neber to jako křivárnu od metaeditorů. Napřed si vem kategorii s 80 odkazy, pak si zažádej o 400, pak třeba 5000 a pak zkus třeba tu mezinárodní :)
VitaZ
Profil
V této diskusi bohužel musím podpořit mm2075, do DMOZ jsem se bez úspěchu pokoušel už několikrát vložit "svůj" odkaz do kat. http://www.dmoz.org/World/%c4%8cesky/Obchod_a_slu%c5%beby/Vozidla/ bohužel bez úspěchu (konkrétně web www.top-autobazar.cz ). Při několika pokusech stát se editorem naprosto jiné, s auty nesouvisející a malé vcelku nevýznamné kategorie, jsem byl vždy velmi rychle odmítnut - vždy jsem navrhoval stránky cizí a pevně věřím, že hodnotné. Kvalifikaci na tuto kategorii mám myslím prvotřídní (jako jen cca 60 lidí v ČR) Všichni moji zmámí, kteří se pokusili o totéž, dopadli stejně a rovněž navrhovali stránky cizí, kvalitní a do dané kategorie patřící.
Nářky na české editory DMOZ je možno na webu číst poměrně často a mé zkušenosti s nimi nejsou moc zatím dobré :-(
Ondrej Podol
Profil
Nářky nejsou jenom na české editory. Naříká se na všechno co jde. Ale nepopírám, že ohledně rychlosti dmoz máte oba pravdu. Tohle je bohužel věc, která se nedá přímo ovlivnit.
Co se týče žádostí, s těmi nemůžu pomoct - jsem obyčejný editor s právy chrobáka :)

OT: Podle čeho usuzuješ, že máš kvalifikaci jako jen cca 60 lidí v ČR?
VitaZ
Profil
Ondrej Podol
Kdo vlastně rozhoduje o tom, zda bude zájemce vybrán za editora určité kategorie?

že máš kvalifikaci jako jen cca 60 lidí v ČR?
Má to souvislost s kategorií "Česky: Volný čas: Domácí zvířata: Psi: Výcvik a výchova". O tu jsem měl v minulosti zájem, ale byl jsem shledán nedostatečně způsobilým tuto kategorii spravovat. Tato kategorie je podle mne typickým příkladem špatně vedené kategorie. Jsou v zařazeny i stránky, které neobsahují kvalitní informace, nebo obsahují informace zavádějící a zkreslené a naopak některé velmi kvalitní stránky v ní chybí.
Věnuji se profesionálně jednomu velmi specifickému a obtížnému typu výcviku psů (bližší info je bohužel nemožné z důvodu služebního tajemství). Pro tento typ výcviku získalo v celé historii ČR a ČSFR cetifikát pouze něco přes 80 lidí a mnozí už bohužel tuto činnost nevykonávají.
Ondrej Podol
Profil *
Kdo vlastně rozhoduje o tom, zda bude zájemce vybrán za editora určité kategorie?
O tom rozhodují metaeditoři, nikoliv editoři normální.

Pokud jsi toto napsal i do důvodu k žádosti o editorství a stránky byly kvalitní, tak bych požádal ještě jednou.
wladko
Profil *
normalne som stratil iluzie o DMOZ...uz chapem preco 2 mesiace cakam na editaciu mojho odkazu..vidim, ze to nie je len specifikum slovenskych editorov ale v ceskej sekcii je situacia rovnaka..
Acci
Profil
wladko
Tak jim pomož, staň se editorem Dmoz.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0