Autor Zpráva
TC
Profil *
Má pro SEO nějaký smysl například dodržování sémantiky webu konkrétně v případě menu (uzavření jednotlivých odkazů menu do tagu pro polozky seznamu "<li>" a to celé do tagu pro nečíslovaný seznam "<ul>" ?
Příklad:

<ul>
<li><a href=...>odkaz_1</a>
<li><a href=...>odkaz_1</a>

</ul>

Diky moc za odpoved :-).
Jan Němec
Profil
Jde hlevne o to aby stranka byla validni jak ji napises je tvoje vec :-) asi takhle bych to rekl SEO je jen doporuceni jak by se to udajne melo delat :-D
Timy
Profil
TC
IMHO to má pramalý význam.

Jan Němec
Nemyslím si, že robot stránky validuje, ale o tom už jsme se tady několikrát bavili.
Jan Němec
Profil
No jde o to aby to precetl :-) vubec
Railbot
Profil
Jan Němec
Nevalidni stranky neznamenaji automaticky spatne, validni stranky nejsou vubec nutnost. Robot stranky tak jako tak precte s prehledem a vyznam priklada jinym vecem nez jestli je treba <li> uzavrene nebo ne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TC:
Nemá. A když už, tak menu by se mělo patří spíše do <menu> než do <ul>.

Reaguji na Jana Němce:
Nevalidní stránka může být perfektně zaindexována.
Validní stránka může být blbě zaindexována.
=> na validitě vůbec nezáleží
thingwath
Profil
Nevalidní stránka může být perfektně zaindexována.
Validní stránka může být blbě zaindexována.
=> na validitě vůbec nezáleží


Z pohledu logiky je to zcela jednoznačně pravda. Celé to ovšem trochu kazí fakt, že svět není ve všech ohledech krásně dvoustavový a tudíž tahle logika nefunguje úplně nadoraz.
Chamurappi
Profil
Reaguji na thingwathe:
svět není ve všech ohledech krásně dvoustavový
Validita z definice dvoustavová je.

tudíž tahle logika nefunguje úplně nadoraz
V čem přesně? Kde máš tu specifikaci reálného HTML? Já znám jen jednu, nepříliš realistickou, na kterou ti můžu dát odkaz :-)
(je to taková protislužba)
mila
Profil
thingwath
tahle logika nefunguje úplně nadoraz
Ta logika je pitomost. Srovnej:
Krásná žena nemusí být obdivována.
Ošklivá žena může být obdivována.
=> Na kráse nezáleží.


Chamurappi
Validita z definice dvoustavová je.
Z definice ano, v praxi ale vůbec. Porovnej vynechání altu a zapomenout někde napsat "<"
mila
Profil
Pokud jde o původní otázku, tak nevím jak pro seo, ale dávat menu do seznamu mi přijde velmi praktické - vypadá to dobře bez stylů, li se dají stylovat (a skoro vždy je to třeba), mnohem lepší, než tam dávat třeba <br>

Railbot
vyznam priklada jinym vecem nez jestli je treba <li> uzavrene nebo ne
Už proto, že li se uzavírat nemusí, naopak mi přijde lepší to nedělat. (IE například často vkládá mezeru, pokud je mezi </li><li> bílý znak)
thingwath
Profil
mila
Ta logika není pitomost, to platí, pokud by to bylo jak říkáš, byla by skutečně pravda, že krása nemá na to jak bude žena obdivována žádný vliv. (že na ní nezáleží je ovšem špatný závěr, to z toho tak docela neplyne -- nicméně to jsem u Ch. bral jenom jako menší detail ve formulaci výsledku) Problém je, že tady opravdu nemůžeme logiku tohoto typu uplatnit, takže závěr je k ničemu... Ch. to ví, jenom to nechce přiznat.
Railbot
Profil
Už proto, že li se uzavírat nemusí, naopak mi přijde lepší to nedělat.
S tim bych zachazel opatrne. To uz se dostavame do zrkacenych HTML zapisu a to je potom neprehledna patlanice, kdyz se to prehani. U vetsich priojektu je to nemyslitelny, u mensich webu by to snad jeste slo, tam je kod stale prehledny.
mila
Profil
thingwath
- Na validitě (kráse) záleží třeba jiné věci
- To že může být nevalidní stránka (ošklivá žena) dobře zaindexována (obdivována) ještě neznamená, že validní (krásná) to nemá snažší.
thingwath
Profil
mila
Ale jistě. Já říkám, že je to kravina. Ale samo o sobě, máme-li určeny ta dvě výchozí tvrzení, tak to třetí uvedené z nich opravdu vyplývá. Že to není k ničemu, to je už druhá věc :-)
mila
Profil
Railbot
Nepřijde mi to vůbec nepřehledné. Prostě kde začíná jeden tag <li>, tak minulý končí.

Naopak, uvedl jsem příklad, kdy kvůli uzavírání tagů se oškliví kód. Viděl jsem různá řešení:
Vše na jeden řádek:
<li>jedna</li><li>dva</li><li>tři</li>
Komentář:
<li>jedna</li><!--
--><li>dva</li><!--
--><li>tři</li>
Přesunutí většítka:
<li>jedna</li
><li>dva</li
><li>tři</li>
To vše jen aby se nedostal mezi <li> prázdný znak. Přitom stačí ho neuzavřít...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0