Autor Zpráva
Poky
Profil
Google ale i jiné vyhledávače indexují odkazy, které fungují jako odpovědí v anketách na mém webu. Výsledky anket pak neodpovídají. Jak zamezit, aby vyhledávače neindexovaly odkazy (směřuje to na php skript). Četl jsem něco tady na webu. Asi použít GET místo POSTU. Ale je to 100% řešení?

Díky.
DJ Miky
Profil
Poky
Dej si ve vyhledávači hledat robots.txt. (v něm zakážeš vyhledávačům vstup na ty stránky, kam je nechceš)
ah01
Profil
nebo http://www.jakpsatweb.cz/html/odkazy.html#rel
Marek Prokop
Profil
Většina robotů soubor robots.txt nerespektuje a nějaké rel=nofollow už vůbec ne. Dost pomůže, když se anketa odesílá formulářem, protože ani spamovací roboti zatím asi formuláře bez vstupních polí pro text neodesílají (ale čert ví).

Jinak též doporučuji mou odpověd v sousedním tematu.
Poky
Profil
Dej si ve vyhledávači hledat robots.txt

Robots.txt nepřipadá v úvahu, protože to je danymická stránka, takže se anketa objevuje i třeba na hlavní stránce index.php.
Poky
Profil
Mám pocit, že jediným 100% řešením je použití radio buttonů a odesílacího tlačítka. A možná ani to ne. Dneska ráno jsem u jedný odpovědi našel 40 hlasů, který určitě nepocházejí od návštěvníků. Takže jsem pod anketu přidal podobný systém ochrany, jaký používá Yuhů tady na fóru.
Radek Karban
Profil
Pokud se hlasuje odkazem, zkuste pres JavaSript.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0