« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Mám jistý web. Na tom webu jisté články. Takřka všechny jsou bez problémů zaindexované a snadno nalezitelné běžnými vyhledávači. Všechny, až na jeden. Vyšel již před dvěma měsíci. S jinými aktualizacemi z téže doby problémy nejsou. Roboti mě tedy navštěvují, na černé listině nejsem.

S nevinným kukučem se táži:
  V čem je chyba?
jozob
Profil
Jo, som zvedavy na reakcie :)
Nox_lbc
Profil
<joke>Myslím, že Microsoft platí Googlu, aby na internetu nebyly k nalezení články požkozující Microsoft a potažmo jeho software ...</joke>
Dero
Profil
Chamurappi: Moc pěkná demonstrace. To jsi plánoval, že ano? Těším se, až to tu někdo řekne.
WanTo
Profil
S nevinným kukučem se táži:
Opravdu s nevinným? :-)
Anonymní
Profil *
Článek je pěkný je škoda že ho google nevidí. Zkus http://www.google.com/addurl/ , nic jiného mi nenapadá.
Martin Kuželka
Profil
Anonymní: ani to nepomůže, zkuste hledat dál ;-)
koudi
Profil
Nejsem takovej expert, ale zkusim si tipnout: Nesnaží se nám tu Chamurappi dokázat, že stránky psané ve skutečném xhtml jsou (nejen) pro vyhledávače zcela nepoužitelné?
jozob
Profil
Anonymní
"škoda že ho google nevidí"
Google ho vidí. Vysvetlenie je ulplne jednoduche, len neviem, ci je vhodne prezradit dovod uz teraz. Radsej pockame na dalsie ohlasy. :)
djlj
Profil
Google ho vidí.
Ano. http://www.google.cz/search?q=site:www.webylon.info+K.32&hl=cs&hs=TFU& lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs-CZ:official&filter=0

V tom případě nechápu smysl dotazu. „Vtipnost“ v tom nějak neshledávám...
jozob
Profil
koudi
Tak si to prezradil. Google si len robí prácu a podáva relevantné odkazy, nebude podávať odkazy, ktoré sú pre určitu skupinu koncových zariadení neprístupné.
koudi
Profil
jozob
Jen jsem chtěl vědět, jestli to tak je. Klidně můžu ten příspěvek smazat, jestli chcete dál nechat lidi nad tim přemýšlet :)
Timy
Profil
jozob
"Google si len robí prácu a podáva relevantné odkazy, nebude podávať odkazy, ktoré sú pre určitu skupinu koncových zariadení neprístupné."
Ale zrovna v tomto případě se tak trochu mýlí - vždyť ta stránka je přístupná 99% uživatelům ;-).

djlj
Ne tak docela - http://www.google.com/search?q=%22Ach+ne!+Zase+ten+Explorer!%22
djlj
Profil
Timy
Takto ho ale najde (i když jen v dodatečných výsledcích). Když si zobrazíš cache, tak nevypadá nijak moc extra pěkně. Google si spíš neporadí s těmi tagy... Viz ten text ve spodní části zdrojáku cache...
Timy
Profil
djlj
Najde, protože na tu stránku je odkazováno s textem "Explorerova oběť" -- v podstatě je to google bomba ;-). (tedy IMHO)
Timy
Profil
a abych nebyl OT:

Chamurappi
Neposílej stránku jako application/xml, ale pošli ji jako text/html :o). Mimochodem proč to neposíláš přímo jako application/xhtml+xml?
llook
Profil
Timy
Protože application/xhtml+xml neumí Internet Explorer.
Timy
Profil
llook
Určitě?
WanTo
Profil
Timy
Určitě?
llook
Profil

Určitě ne.
Timy
Profil
llook & WanTo
Aj, na disku mi to zobrazí, potvora.
Yuhů
Profil
můžete mi prosím někdo jednoduše vysvětlit, co Chamurappi zkouší? A co bude výsledek?
llook
Profil
Yuhů
Chamurappi jeden svůj článek o XHTML napsal v XHTML a dokonce ho i posílá s MIME typem application/xml. V článku vyvrací rozšířenou fámu, že Internet Explorer neumí XHTML a taky ukazuje, že XHTML se správným MIME typem opravdu nefunguje v NN 3.0.
No a teď se mu potvrdilo i to, že kromě NN3 se přes to neprokoušou ani vyhledávače, což je docela silný argument proti application/xml.
WanTo
Profil
Celkem by mne zajímalo, proč vyhledávače application/xml nezaindexují. Protože se prostě jedná o application/xml, nebo protože jsou použity značky typu <html:neco>?

Napadlo mne také jedno vhodné využití application/xml. Diskuzní fórum, nebo kniha návštěv. Bude dokumentu rozumět robot, který se pokouší spamovat, když mu nerozumí vyhledávací?
Yuhů
Profil
> Celkem by mne zajímalo, proč vyhledávače application/xml nezaindexují.

protože je to pro ně z principu málo zajímavý dokument. XML zdroje obvykle obsahují strukturovaná data špatně čitelná pro uživatele. Jako autor vyhledávače nechci, aby uživatel po kliknutí na odkaz viděl xml strom nebo ještě něco horšího.
Chamurappi
Profil
Reaguji na všechny, kdo zmínili Google:
Hovořil jsem o vyhledávačích, ne výhradně o Googlu.

Reaguji na Nox_lbc:
Ten článek nijak nepoškozuje Microsoft, ani Explorer. Doporučuji přečíst.

Reaguji na Dera:
Ano, očekával jsem to.

Reaguji na koudiho:
Trefa.

Reaguji na djlj:
V tom případě nechápu smysl dotazu.
Google ten článek sice vidí, ale výrazně jej znevýhodňuje. Seznam ho nevidí. MSN ho nevidí. Vážně ti připadá, že je vše v pořádku?

Reaguji na WanTo:
Vadí jim MIME typ. X(HT)ML dokument není webová stránka.

Reaguji na Yuhůa:
Mnoho lidí tvrdí, že XHTML chutná vyhledávačům více než HTML. Mýlí se. Prokázáno. Platí pravý opak, to je výsledek.

Pokud by vyhledávač ctil (spíše uctíval) W3C, měl by XML elementy ve jmenném prostoru XHTML chápat stejně jako elementy v HTML. Málokdo ví, že za určitých okolností funguje skutečné XHTML i v Exploreru, viz ten můj článek. Autoři vyhledávacích botů to buď neví, nebo to neřeší. Tak či onak platí: V boji o lepší pozici ve vyhledávačích XHTML nepomáhá, při správném použití škodí.
Dmagician
Profil
Autoři vyhledávacích botů to buď neví, nebo to neřeší. Tak či onak platí: V boji o lepší pozici ve vyhledávačích XHTML nepomáhá, při správném použití škodí.

Prax bez teorie je slepá a teória bez praxe je jalová. Presne tak ako tento tvoj dôkaz ktorý vlastne nič nedokázal. Tebou prezentované "správne použitie" je len výsledkom tvojej chorobnej posadnutosti. Indexovacím robotom su rozdiely mezdi xhtml a html asi tak jedno ako bežným návštevníkom stránok...

a potom príde niekto iniciatívny a už sa tie tvoje umelo vytvorené problémy začínajú šíriť ako dogmy.. ale fuj... ;-)

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=3 3809
jozob
Profil
Dmagician
"Prax bez teorie je slepá a teória bez praxe je jalová"
Nevidím súvislosť s aktuálnou témou.

"Presne tak ako tento tvoj dôkaz ktorý vlastne nič nedokázal"
Nepovedal by som.

"Tebou prezentované správne použitie je len výsledkom tvojej chorobnej posadnutosti"
Z čoho súdiš, že Chamurappi je posadnutý?

"Indexovacím robotom su tie rozdiely asi tak jedno ako bežným návštevníkom stránok"
Nepovedal by som.

Edit: nie všetko súhlasí, pretože Dmagician editoval svoj príspevok.
jozob
Profil
Dmagician
"a potom príde niekto iniciatívny a už sa tie tvoje umelo vytvorené problémy začínajú šíriť ako dogmy"
Nemáš ani páru, o čom rozprávaš. Sorry.
Dmagician
Profil
Jozob
Dmagician
"Prax bez teorie je slepá a teória bez praxe je jalová"
Nevidím súvislosť s aktuálnou témou.


Ze je priklad umelo vytvoreny pre experimentalne ucely a teda nepouzitelny v praxi. Staci tak?

Jozob
"Presne tak ako tento tvoj dôkaz ktorý vlastne nič nedokázal"
Nepovedal by som.

"Indexovacím robotom su tie rozdiely asi tak jedno ako bežným návštevníkom stránok"
Nepovedal by som.


Pokracuj v uvahe.

Jozob
"Tebou prezentované správne použitie je len výsledkom tvojej chorobnej posadnutosti"
Z čoho súdiš, že Chamurappi je posadnutý?


Dlhdobe pozorovanie.


co sa tyka editacie prepac, je to taky blby zlozvyk rozvijat dalej svoje myslienky, budem sa snazit krotit.
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0