Autor Zpráva
Edy´s
Profil *
Zdravím,

zajímala by mě jedna věc. Vybírám vhodný název pro svoji doménu a chtěl bych vědět který název je z hlediska SEO nejlepší. Dejme tomu že chci dělat web o zelenině a potřeboval bych znát jestli je lepší např. www.zdrava-zelenina.cz nebo www.zdravazelenina.cz toto je pouze příklad ale nevím jestli je lepší mít klíčové slovo v celku s jiným anebo ho mít odděleně. Děkuji
habendorf
Profil
s pomlčkou
Railbot
Profil
Jen dodám, že název domény nemá v SEO téměř žádnou váhu a je úplně jedno, zda-li obsahuje klíčové slovo nebo nikoliv.
meca
Profil
Railbot
To je hodně odvážné tvrzení... ;)
Railbot
Profil
meca
Proč? Je pravdivé a podložené. Něco si o tom přečti. Nehledě na to, že je to logické. Bylo by to nesmyslné zvýhodnění. Probíral ose to už tady.
MartinSS
Profil
Z praxe vím, že klíčové slovo v adrese má, hlavně v seznamu, velkou váhu.
Vladosik
Profil
Z praxe vím, že klíčové slovo v adrese má, hlavně v seznamu, velkou váhu.
Vase praxe je milna. Muzete to tedy podlozit? Myslim ze kdyz Yuhů napise, ze Seznam na to zadny ohled nebere, bude mit pravdu on nez vy.
Darth Nihilius
Profil
potřeboval bych znát jestli je lepší např. www.zdrava-zelenina.cz nebo www.zdravazelenina.cz[/i]
nejlepsi nazev je v tomto pripade zz.cz (bohuzel je obsazena)
Edy´s
Profil *
Tak teď jsem z toho trochu zmaten :(
Takže je v podstatě úplně jedno co v té doméně bude? Jde mi o to jestli mám do názvu webu zařadit i jeho zařazení. Dejme tomu že bych ho jinak pojmenoval třeba Petržel (prostě kratší a výstižnější název) a na SEO by to nemělo žádný vliv?
Marek Prokop
Profil
Problematika doménových jmen je i z úzkého pohledu samotného SEO poměrně složitá a její redukcí do jednovětého doporučení zákonitě vznikne nesmysl. Railbotovo tvrzení, že název domény nemá v SEO téměř žádnou váhu, je ovšem nesmysl kardinální.

Je ale možné, že to je jen jazykový problém -- slova jako velký, malý, téměř žádný apod. totiž moc konkrétního významu nemají. Ono je tohle vlákno vůbec krásnou ukázkou tiché pošty. Původní dotaz zněl na oddělování slov v doméně, Railbot z toho udělal význam doménového názvu pro SEO, MartinSS přešel z domény na adresu a ze SEO na Seznam, Vladosik to zřejmě vrátil k doméně (protože o té Yuhů kdysi psal), jenže zřejmě míchá váhu v relevančním algoritmu s významem pro SEO, aniž by si uvědomil, že to jsou dvě zcela různé věci.

Každý zkrátka hovoří o něčem jiném a každý to navíc ještě po svém zjednodušuje. Pak nemá v SEO vznikat tolik fám.
Axamith
Profil
Pominu-li SEO, tak určitě má větší váhu pro zapamatování vezre s pomlčkou.
djlj
Profil
určitě má větší váhu pro zapamatování vezre s pomlčkou
Tak to asi jak u koho. Mě třeba děsně otravuje, když musím do adresy psát pomlčku (často se překlepnu, a dám tam třeba tečku). Mám rád krátké výstižné adresy, které rychle napíšu.

A myslím, že svátečním internetistům, kteří si adresu přečtou třeba v novinách, se už tuplem nechce hledat, kde na klávesnici je pomlčka.
Marek Prokop
Profil
Koukám, že tichá pošta pokračuje :-) Jak snadno se přečte - porozumí - zapamatuje - napíše. Ještě vám tam chybí nadiktuje a dostanete pět z mnoha kritérií, která jsou pro výběr domény důležitá. Mohou mít ovšem zcela různou váhu vůči sobě navzájem, v různých různých projektech a pro různé skutečné názvy.
Edy´s
Profil *
djlj
Určitě s tebou souhlasím. Taky se mi tam tu pomlčku nechce dávat ale pořád nevím jaký bude ten nejvhodnější název. Jestli tam mám plácnou nějaké slovo které s oborem vůbec nesouvisí a nebo právě to klíčové slovo, to je můj hlavní problém.

O SEO jsem toho přečetl poměrně dost ale právě u toho doménové jména (a v podstatě u celé problematiky SEO) se názory často různí a to mě právě znepokojuje.
Nox_lbc
Profil
Určité řešení pro všechny nabízí možnost zaregistrovat si veškeré možné a relevantní doménová jména ... s budoucí nízkou cenou za CZ doménu to nebude problém ... doporučuji tedy zaregistrovat zdravazelenina.cz, zdrava-zelenina.cz, zdra-va-ze-le-ni-na.cz, aninele-zavardz.cz a tak dále a tak dále ...
Shadowwolf
Profil
Jen by mě zajímalo, kdy už se přestanou probírat stále dokola ta samá témata. Teď mě tak napadlo si taky jedno založit. Sem už to dávat nebudu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0