Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Když si nechám vyhledat „validátor“ na Seznamu jen v ČR, je na prvním místě jakýsi šedomodrý cizojazyčný web (vypadá to na angličtinu). Dříve býval první můj český nástroj. Teď je až na druhém místě, protože se s mezinárodní verzí co do počtu a váhy zpětných odkazů pochopitelně nemůže měřit.

1) Stává se to běžně, že Seznam indexuje i zahraniční weby?

2) Je normální, že Seznam ignoruje i robots.txt?

3) Netušíte někdo, proč tento týden trojnásobně vzrostl zájem o validování? Vyšlo snad někde něco v papírových novinách?
habendorf
Profil
ad 2) Ano, bohužel je. Měl jsem s tím také trable.
Joker
Profil
jakýsi šedomodrý cizojazyčný web (vypadá to na angličtinu)
:o)))))))

1) Stává se to běžně, že Seznam indexuje i zahraniční weby?
Asi jo. Navíc když obsahují klíčové slovo v názvu domény...
http://search.seznam.cz/?q=yahoo&w=yahoo&mod=f

2) Je normální, že Seznam ignoruje i robots.txt?
Tuším, že jsem slyšel o víc případech, kdy Seznam na robots.txt nebral ohled. Snad jsem dokonce někde četl i vyjádření Seznamu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Všiml jsem si, že robots.txt nezohledňuje už ani u mého validátoru. To nebývalo. Je v tom nějaké pravidlo, kdy je neposlušný a kdy ne?

Reaguji na Jokera:
obsahují klíčové slovo v názvu domény
Tuhle podmínku splňuji také. Až na koncovku máme identické adresy. Validátor konsorcia je první i na slova W3C, Markup, Validation a Service, přestože ani jedno v doméně nemá. Když zadám Validator Service, tak ho to nenajde.

Nechám-li si hledat Microsoft nebo Google, tak je na prvním místě jejich český web.
Kajman_
Profil *
Je v tom nějaké pravidlo, kdy je neposlušný a kdy ne?

Myslím, že je neposlušný vždy. Podle mých malých zkušeností ignoruje totiž
User-agent: *
takže se o podpoře robots.txt nedá moc mluvit.

Pokud uvedu
User-agent: SeznamBot
neplechu jsem nezaznamenal.

Yuhů: 3x fuj
Joker
Profil
Tuhle podmínku splňuji také. Až na koncovku máme identické adresy.
A z toho vyplývá, že by zrovna validator.webylon.info měl být první?
Možná je otázka, nakolik se tam ta čeština vůbec uplatní, protože Seznamu je zjevně jedno, jestli "validátor" nebo "validator".
Osobně tipuju, že to, že je oficiální validátor na tahle slova první, dokonce včetně "W3C", má celkem prosté vysvětlení: spousty i českých webů někde mají ikonku o validitě, která je zároveň zpětný odkaz na oficiální validátor.

Nechám-li si hledat Microsoft nebo Google, tak je na prvním místě jejich český web.
Jenže zrovna u těchhle dvou hlavní stránka návštěvníky z ČR, tedy i Seznam robota, automaticky přesměruje na tu českou stránku.
habendorf
Profil
Kajman_
Yuhů: 3x fuj
Kajman_ 3x uklidni se

Chamurappi
Psal jsem tenkrát i na podporu, odepsali mi jen nějaký marketingový bláboly. Nedal jsem se, oponoval jsem a ... tím to skončilo, už se se mnou nebavili :o)

Zkus v robots.txt na konci řádku místo "/" dát "/?", mohlo by pomoci.

Mimochodem, e-mail ode mě dorazil?
Možná někam, ale mně ne :o)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana_:
Uposlechl jsem tvoji radu, viz můj aktuální robots.txt.
Co se trojitého fuj týče, tak Seznam není jen Yuhů. Od letošního května už dokonce není ani trochu Yuhů.


Reaguji na Jokera:
Očekával bych, že se na indexování anglických webů vrhne teprve tehdy, když nenajde žádný český, který by svým SEO-hodnocením překročil určitou mez. Musí tam být nějaká taková hranice, nějaký zlom. Jinak by anglické výsledky ukazoval mnohem častěji. Třeba takovou Altavistu to nenajde vůbec.

spousty i českých webů někde mají ikonku o validitě
To bych ale neměl být první ani na dotaz „Validator XHTML“.

Jenže zrovna u těchhle dvou hlavní stránka návštěvníky z ČR, tedy i Seznam robota
Google přesměrovává odhadem podle IP adresy, Microsoft podle Accept-Language. Posílá SeznamBot hlavičku Accept-Language?


Reaguji na habendorfa:
Zkus v robots.txt na konci řádku místo "/" dát "/?"
Já tam měl doposud „/check“, tedy bez lomítka na konci. Zkusil jsem přidat variantu s otazníkem i s lomítkem.
Ono mi to indexování zase tak moc nevadí, akorát mi připadá zbytečné poslat kolem světa k validaci něčí stránku jen kvůli bezohlednému robotovi.
Kajman_
Profil *
Od letošního května už dokonce není ani trochu Yuhů

Aha, to jsem nevěděl. Ale stejně tam bděl nad fulltextem dost dlouho. A myslím, že to vezme 3x s úsměvem. :-)

Posílá SeznamBot hlavičku Accept-Language

Ano, i morfeo a jyxo.
Joker
Profil
Očekával bych, že se na indexování anglických webů vrhne teprve tehdy, když nenajde žádný český, který by svým SEO-hodnocením překročil určitou mez.
Já bych od Seznamu očekával cokoliv :-)
Třeba vím, že kamarád jim kdysi psal naštvaný mail, proč se jeho web propadl z prvního místa někam na druhou stránku... a za chvíli byl zase na prvním místě. Nevím, jestli to byl důsledek toho mailu, spíš asi ne :-)

To bych ale neměl být první ani na dotaz „Validator XHTML“.
Zas ale ten český validátor obsahuje přímo tu hledanou frázi: Validátor XHTML a HTML Kódu zatímco oficiální validátor tohle spojení nikde nemá, protože používá "markup validation service"

Posílá SeznamBot hlavičku Accept-Language?
Myslím, že to je docela zřejmé z toho, že na ukázkách z adresy microsoft.com jsou české texty.
Yuhů
Profil
> 1) Stává se to běžně, že Seznam indexuje i zahraniční weby?

Bude to čím dál tím častější.

> 2) Je normální, že Seznam ignoruje i robots.txt?

ne, normální to není, je to chyba.

> Myslím, že je neposlušný vždy. Podle mých malých zkušeností ignoruje totiž
> User-agent: *
> takže se o podpoře robots.txt nedá moc mluvit.

Kajmane, bejvávalo. Tohle skutečně kdysi blblo. Teď to ale evidentně je nová chyba.

(a tvoje 3x fuj skutečně beru s úsměvem, jsem už zvyklý na horší, byť zcela nesmyslné, reakce)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0