Autor Zpráva
thomsonik
Profil *
Ahoj, potřeboval bych prosím Vás poradit. Jedná se mi o to, že jsem si nechal udělat stránky na botičky, a byl jsem na seznamu na první strane - 10.misto. Byl jsem z toho hrozne stastnej. pak jsem presouval hosting a propadl jsem se z 10.mista na 50.misto. ve slove "martens". Jedná se o doménu www.martensshop.cz.
poradil by mi nekdo, co mam delat jak na to a co vubec?
jeste jedna vec, po presunu na novy hosting mi validator hlasil u nekolika odkazu - PHPSESSID.....Toho jsem si vsiml az po nekolika dnech, tak jsem to nechal vypnout.Jesli to nemuze být tím.
A poslední otázka, už jsem se několikrát registroval url na "live" a porad mi to pise nenalezeno.

Muzete se mrknout jenom tak zbezne okem znalce, zda je v kodu vsechno v poradku? [url=http://www.martensshop.cz][/url]

Cetl jsem, ze jednomu kolegovi pisete, ze je to nahoda, nechci obtezovat, jenom kdyby jste si nekdo nasel minutku a mrknul na to, jestli jsem tam neudelal nejakou botu.

s úctou Tomas
habendorf
Profil
jestli jsem tam neudelal nejakou botu.
Tam je bot ;o)

Teď vážně - nevidím tam žádný zjevný problém, změna hostingu by neměla hrát roli.

Jediné co mě napadá, je že máš "přeoptimalizováno" - když se kouknu na homepage, klíčové slovo "Martens" tvoří snad 50% veškerého textového obsahu. To je trochu moc a možná, ale opravdu jen možná, to algoritmus vyhledávače může vyhodnotit jako text záměrně splácaný jen z KW.

Také je možné a asi i pravděpodobné, že se jedná o normální kolísání a bez jakéhokoliv zásahu budeš za 14 dní třeba na 3. místě.
Davex
Profil
thomsonik
1. V meta keywords není vhodné uvádět klíčová slova, která se na stránce vůbec nevyskytují.
2. Klíčové slovo se kromě jedné vyjímky vyskytuje jen v odkazech a žádný další text tam není. Všimni si, že Seznam upřednostňuje stránky s delším textem v odstavcích před "sbírkou odkazů".
Railbot
Profil
1. V meta keywords není vhodné uvádět klíčová slova, která se na stránce vůbec nevyskytují.
thomsonik sice neuvedl o jaký vyhledávač se jedná, ale s jistotou se dá říci, že je úplně jedno, co tam je, neboť tento meta tag roboti z vesela ignorují.
habendorf
Profil
Railbot
thomsonik sice neuvedl o jaký vyhledávač se jedná

a byl jsem na seznamu na první strane

Asi seznamem myslel Seznam ;o)
Davex
Profil
Railbot
Bod 1) měl pouze doporučující charakter, neboť ho boti (alespoň Seznambot určitě) ignorují. Avšak nedá se říct, že jsou úplně k ničemu.
thomsonik
Profil *
Teda pánové, já Vám děkuji za názory, nečekal jsem takhle rychlé rekace.

S těma slovama jsem to asi přehnal, já totiž dal ke každému nazvu bot Dr. Martens xxx, výrobce dr. martens a podobně. trošku to proberu. A děkuji za postřeh ohledně dělších textů, jsou přede mnou samé blogy :)

Taky ještě "učešu" meta tags a hlavně se pokusím na stránkách rozpovídat :) Pomohlo by, kdybych u každých bot dal popis, jako nějaké povídání a tak? plus přidat třeba historii DR. Martens a podobně? Tak jste to mysleli?

díky moc. tomas

PS: a jedna se opravdu o www.seznam.cz :)
Axamith
Profil
Nějaké rozepsání by určitě pomohlo, když se na to podíváš očima robota, tak tam toho zas tak moc k zaindexování nemá. Použil bych komentáře, které výrobky specifikují, jako např. voděodolné boty apod. Zkus se zamyslet, co by potencionální zákazník dal do vyhledávače, kdyby hledal nějaký křusky a marteny by neznal. Musíš mu jít naproti. Ale zase všeho s mírou, aby sis nepohoršil přemírou popisných hesel.
habendorf
Profil
Jak říká Axamith, musíš robotovi (ale v podstatě především návštěvníkovi) nabídnout kvalitní textový obsah - ten tobě úplně chybí.

Axamith
Zkus se zamyslet, co by potencionální zákazník dal do vyhledávače, kdyby hledal nějaký křusky a marteny by neznal.

Normálně bys měl pravdu, ale myslím, že tohle je speciální případ. Martens a Lonsdale jsou specifické značky pro specifickou cílovou skupinu. Ten kdo kupuje Martensky, ten nechce "trekové boty", "pevnou obuv" atd., ten chce prostě "Martens" a dobře to ví.
Axamith
Profil
habendorf: Vím, že Marteny jsou pojem a nekupuje si je každý. Pokud se budu ubírat touto myšlenkou, tak mě ale optimalizace a vyhledávače nezajímají, protože zákazník jde přímo k cíli, tedy na martensshop. Ale vyhledávání je cesta, jak je nabídnout i ostatním potencionálním zájemcům a web je má za úkol přesvědčit, že tohle je to pravé ořechové. Tudíž se musí zaměřovat i na řadové návštěvníky webu, kteří si přišli vybrat boty, ale to obecné téma vyhledávání, nabídky a potávky.
thomsonik
Profil *
:) Souhlasím z rozřířením textového obsahu, ale zároveň taky to, že Marteny většinou hleda ten kdo chce Marteny a ne boty. Ale stejne diky za radu, bude se to hodit ucrite jindy.

Jenom bych se rad zeptal na jednu vec, ma taky pro pozici vy vyhledavacich vliv navstevnost?jako kdyz budu mit na strankach 10 nebo 500 lidi denne.

tomas
thomsonik
Profil *
Ja potrebuju optimalizaci hlavne proto, aby kdyz clovek zada slovo martens, tak abych mel sanci o boj na prvni strane a ne abych byl na 6 strane. O to mi jde. slovo boty necham jinym, ja bych rad podchytil Martens :)
Axamith
Profil
neřekl bych, že počet návštěv má vliv na pozici. Důležitý je počet zpětných odkazů. A to jak z cizích webů, tak z katalogů. Fulttextové vyhledávání má svoji váhu. Takže pokud jsi to neudělal, tak své stránky zaregistruj ( ručně ) do všech známých vyhledávačů a portálů. A nejen registruj, ale uváděj i popis, co na webu je. Do karet ti hraje poměrně unikátní doména a tak ji využij.
thomsonik
Profil *
Dneska jsem prave zacal, vzal jsem seznam vyhledavacu ceskych a jedu, je to fuska ale verim, ez se to vyplati. A ta domena se povedla, byl jsem stastnej, ze byla volna :)
Axamith
Profil
Nečekej, že budeš za pár dní první. Chvíli to trvá. Taky je dobrý dávat ve zdrojáku popisy k obrázkům a optimalizovat každou jednotlivou stránku, ne celý web najednou. Napsal jsem web s rybářskou tématikou a o preparacích ryb a např. v seznamu jsem ve většině příbuzných hesel v první desítce, někdy i na prvním místě, ale dalo to fušku. Týden jsem jenom dolaďoval a pak už jenom čekal.
habendorf
Profil
thomsonik

Ještě o trochu lepší by byla martens-shop.cz. Doporučoval bych ti ji zaregistrovat, než si ji regne nějakej parazitující vychcánek. A můžeš ji přsměrovat na tu stávající, třeba jako www.telecom.cz - klikni a podívej se pak na adresu.
Axamith
Profil
To má samozřejmě taky logiku. Neomezovat se na jednu doménu, ale bloknout si i ty příbuzné. Nedat možnost ji využít konkurenci.
thomsonik
Profil *
jasne,rozumim, v teto dobe, kdy stoji domena 270 ročne se to urcite vyplati. diky moc, jdu ji regnout hned :)
Railbot
Profil
habendorf
jaj, už jsem na to špatně viděl. Ale stejně to, co jsem napsal, platí.
habendorf
Profil
Railbot
Ale stejně to, co jsem napsal, platí.

Souhlas.
thomsonik
Profil *
Hezký den,

tak už jsem devátej :) Jak je toto možné :))). A tu domenu uz jsem zaregistroval, díky za rady

http://search.seznam.cz/?q=martens&mod=f

mejte se tomas
thomsonik
Profil *
Tak už jsem na třetí strane. opravdu to nechapu, asi to není v mé moci. Mejte se fajn.Tomas
Azu
Profil *
A já sem pořád první :-)
Railbot
Profil
thomsonik
BuĎ rád, že jsi alespoň v indexu. Někdy můžeš vypadnout také úplně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0