Autor Zpráva
george
Profil
Hezký den,

již nějakou dobu přemýšlím, jak efektivně zvýšit návštěvnost mého Internetového magazínu a snažím se dle kritiky maximálně vyjít vstříc.

Dokázal by mě někdo nasměrovat jak se efektivně rozjet v SEO a zároveň se vyhnout reklamám?

Jinak mám otázku jak velký klade důraz na rel="nofollow" Google a jestli to není příčina mého neúspěchu.

Web mi běží již přes 2 měsíce s více než 70 články.

WEB: http://vigudes.cz

Děkuji
vertigo4
Profil
george
zpětné odkazy, zpětné odkazy, zpětné odkazy!

Jinak mám otázku jak velký klade důraz na rel="nofollow" Google a jestli to není příčina mého neúspěchu.
a máš tam nofollow? pokud používáš nofollow, tak robot nenásleduje tyto odkazy... z toho si vyvoď sám, co to znamená....

jinak opravdu ti radím, zaregistruj se do katalogů... tvůj web jak říkáš běží přes dva měsíce a má S-rank nižší než můj týden nově stvořený web...
ninja
Profil
george: Rozhodne dej pryc rel="nofollow", jestli to pouzivas u linku na clanky atd.

Zkus se v clancich zamerit na jendu olbast a te se venuj. Koukal jssem na par clanku a je to kockopes. Kdo myslis ze bude tvuj "magazin" cist?

Kdyz nemas zajimavy obsah, tezko prilakas ctenare...
souki
Profil
vertigo4
co tě vede k názoru, že nejdůležitější hsou zpětné odkazy, PR a SR?
vertigo4
Profil
souki
protože pak k němu budou chodit lidi přes vyhledávač
souki
Profil
vertigo4
a myslíš, že zpětné odkazy to nějak výrazně ovlivní?
Railbot
Profil
souki
Samozřejmě. Dostatek zpětných odkazů dokáže divy.
souki
Profil
Railbot
Pokud nebude mít zajímavý obsah a také nějak použitelný, tak jsou k ničemu. Přijde mi, že českým internetem už vládné úplné odkazové šílenství, jako by to bylo nejdůležitější...
Richi
Profil
george
oprav si grafiku, v IE to máš rozházené
MichálekII
Profil *
souki
K čemu je sebelepší obsah když na něj nepovede jediný odkaz ano je to přesně tak jak se zde píše čím více zpěných odkazů tím více čtenářů, nejen že to pomůže ve vyhledávačích ale také přes tyto odkazi budou chodit čtenáři přímo.

Samozřejmě to platí i naopak nepomůže ani milion odkazů když jaksi na tom odkazovaném webu není nic kloudného
Railbot
Profil
souki
O šílenství nevím, ale za to vím, že zpětné odkazy jsou jedna z nejdůležitějších věcí. Čím více odkazů, tím lepší umístění webu ve výsledcích a častější návštěvy robotů. Kvalitní obsah je na prvním místě, to bez debat. Ale bavili jsme se o odkazech.
souki
Profil
Railbot
jsem v tomhle trochu ovlivněný. Mám pod sebou vymena-odkazu.com a úplně nad tím pláču. Kdejaká lama si udělá webík o ničem, dá na něj adsense, pak si nakliká výměnu s celým katalogem. Samozřejmě se nic zajímavého nestane a tak pláče, že systém nefunguje.
Osobně si myslím, že priority jsou
1) obsah pro čtenáře
2) hustota klíčových slov + logické členění pro vyhledávače
..
..
..
..
15) zpětné odkazy


Zpětnými odkazy myslím ty vyměňované násilím nebo dokonce za peníze. Ne když někdo zalinkuje na zajímavý článek - přes takový odkaz totiž chodí lidi (i roboti) a má nějakou hodnotu.
vertigo4
Profil
souki
ale udělat si pár zpětných odkazů z katalogů nestojí nic (většinou) a s takový odkazy se hnedle webu zlepší pozice... samozřejmě že obsah je důležitý....
Railbot
Profil
souki
Tak to nesouhlasím. Osobně mám odszkoušeno, že kvalitní obsah + zpětné odkazy = kvalitní pozice ve výsledcích. Na kvalitě kódu nesejde, hustota klíčových slov je také až někde kdesi v dáli spolu s dalšími téměř nepodstatnými faktory. Sleduji to i u jiných webů. Plus méně známým kritériem je stáří webu. Čím starší web, tím je pro vyhledávače jaksi "serióznější". Alespoň v případě Googlu a nějakých občasných aktualizací.
souki
Profil
Railbot
Nicméně google teď začal konečně všechny pochybné výměny penalizovat. Pochybnou myslím takovu výměnu, která je čistě účelová.
Jak vznikl GPR? Bylo to celkem dobrá myšlenka - když na někoho hodně odkazují, tak je asi čtený. A jak to vypadá teď? Když na někoho hodně odkazují, tak to klidně může znamenat, že akorát tráví celé dny cpaním svého odkazu všude kolem.
Klasickým příkladem je třeba John. Píše o tom, jak si kupuje drahé zpětné odkazy a má z toho radost. Od začátku si myslím, že kdyby so místo nechal udělat pořád web (s pravou grafikou), tak výsledek bude mnohem lepší. Návštěvnost by mu sice třeba nestoupla, ani by se třeba nepohnul ve výsledích hledání, ale přitom by se mi lidi vraceli a měl by vyšší konverzi. IMHO.
A nakonec víme jak to s jeho weby po urputném SEO dopadlo :)
Railbot
Profil
souki
Souhlas. S tou penalizací čistě účelových zpětných odkazů to ale nevidím nijak růžově. Kdo by posuzoval, který odkaz je a který není účelový? Když mám web o seriálu a vyměním si ikonu a tedy odkaz s dalšími 30ti weby o rznýc hseriálech, tak je to účelové nebo ne? Stejné téma, stejná skupina potenciálních návštěvníků, zdá se to být v pořádku. Přesto pro někoho jen účelové a snadný způsob jak nasbírat hodně odkazů.
souki
Profil
Railbot
Myslím, že první na odstřel půjdou ty netematické. Případně ty, které jsou z nějakého systému - to se s určitou pravděpodobností dá poznat.
Každopádně bych to bral tak, že v google sedí hodně chytrých lidí a něco vymyslí :)
Railbot
Profil
a něco vymyslí :)
Toho bych se právě bál. Chytří jsou a mají až moc velkou moc.
george
Profil
Děkuji za spousty informací, z Vaší diskuse jsem se dověděl mnohé, je jasné, že to nedokážu změny provést za jeden týden, ale snad postupem času i toto vylepším. Co se týká reklam jsem zásadně proti, proto jak již bylo vypsáno, zpětné odkazy budu hledat jen u těch, co je na mě namíří.

Je pravdou, že udělat kvalitní magazín sám je velká hromada práce při všedních povinnostech.

Ještě jednou díky, kdyby někdo další měl dodatky, napište, čtu to i nadále.
souki
Profil
Zkusil bych také dohodnout spolupráci s nějakým podobným projektem. Případně blogem apod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0