Autor Zpráva
filio
Profil *
Je zajímavé, že na seznamu jsem na 10. místě na klíčové slovo co hledá cca 35000 lidí denně a mám s-rank jenom 7. U googlu mam GPR 3 a tam jsem na 3. místě. A také by mě zajímalo jak velký vliv má s-rank na výsledky vyhledávání, když odkaz na 9. místě má s-rank 95 a 11. má s-rank 76.

Výměna odkazů

Dále by mě zajímalo jestli je lepší vyměňovat odkazy spíše podle s-ranku nebo podle GPR? A také by mě zajímalo řádově kolik asi odkazů ze stránky GPR 5 by mělo stejnou váhu jako odkaz ze stránky GPR 6.
vertigo4
Profil
filio
Samozřejmě výsledky vyhledávání nejsou řazeny podle S-ranku (sice hraje také roli, ale ne tu hlavní).
Lepší je mít odkazy s PR než S-rankem.
Marek Prokop
Profil
Slovo, které dlouhodobě hledá na Seznamu 35 tisíc lidí denně, bych rád viděl, pokud ovšem nemyslíte jen volnou shodu (všechny dotazy obsahující určité slovo). Mimochodem, jak jste vůbec přišel na ty "lidi"? AFAIK žádné statistiky udávající počty lidí hledajících určitý dotaz neexistují.

K řezení viz Vertigo4.

Já odkazy nevyměňuji ani podle Sranku, ani podle GPR. Vyměňuji je podle jejich přínosu pro uživatele a podle očekávané návštěvnosti z partnerského webu. Neříkám, že to jsou jediná možná kritéria, ale pro mne fungují uspokojivě už přes deset let.

Stupnice GTPR je logaritmická se základem nejspíš někde mezi šesti a deseti. Předávaný PageRank se navíc dělí počtem odkazů na odkazující stránce. Odkaz ze stránky A s GTPR 5 tedy bude mít stejnou váhu jako odkaz ze stránky B s GTPR 6 tehdy, pokud bude na stránce A šestkrát až desetkrát méně odchozích odkazů. Pokud by byl na všech odkazujících stránkách stejný počet odchozích odkazů, potřeboval byste 6 až 10 odkazů ze stránek s GTPR 5, aby to vydalo za jeden odkaz ze stránky s GTPR 6.

Pro pořádek připomínám, že GTPR (resp. obecně nějaký odkazový rank) je jen jedním z mnoha mimostránkových (off-page) faktorů, které se odkazy přenášejí.
filio
Profil *
Mockrát děkuji tohle přesně jsem chtěl vědět.

Slovo, které dlouhodobě hledá na Seznamu 35 tisíc lidí denně, bych rád viděl, pokud ovšem nemyslíte jen volnou shodu (všechny dotazy obsahující určité slovo). Mimochodem, jak jste vůbec přišel na ty "lidi"? AFAIK žádné statistiky udávající počty lidí hledajících určitý dotaz neexistují.

Omlouvám se překoukl jsem nejedná se o denní návštěvnost.

http://search.seznam.cz/stats?collocation=superhry

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0