Autor Zpráva
suky
Profil
V SEO jsem úplný začátečník a chtěl bych se zeptat, když budu mít dvouslovnou doménu s pomlčkou i bez pomlčky:

moje-domena.net
mojedomena.net
Kam mám umístit vlastní stránky?
Morasino
Profil
mojedomena.net
Marek Prokop
Profil
moje-domena.net :-)
suky
Profil
Marek Prokop
Morasino
Usuzujete podle sebe, nebo podle nejakych standartu?
bojars
Profil
IMHO:Seach Engine prehľadáva obsah. Pre optimalizáciu je teda dôležitý obsah, ktorý je v stránkach domény, nie jej názov.
Marek Prokop
Profil
Suky, problém je v tom, že na Vaši otázku nejde jednoznačně odpovědět. Záleží na skutečných slovech v názvu domény a obsahu webu.
Morasino
Profil
suky
Klíčová slova v doméně? (nevím jestli jsou ještě brána v dnešní době v potaz :)) slovo-slovo.net
Osobní web? emilnovak.net
Používám vždy domény bez pomlčky, polčkové přesměruji na doménu bez. :)
Hitman
Profil
Doporučuji přesměrovat vase-domena.net na vasedomena.net.
Marek Prokop
Profil
Morasino, když nevíte, zda vyhledavače berou slova v doméně v potaz, tak proč, proboha, v této otázce někomu radíte?

Hitmane, jaké efekt na vyhledavače si slibujete od přesměrování vase-domena.net na vasedomena.net?
Marek Prokop
Profil
Mimochodem, tuto otázku řeší FAQ, který je odkazován v první zprávě tohoto fóra: http://vyhledavace.info/seo-faq/22/slova-v-domene
Hitman
Profil
Myslím že je to téměř jedno, důležitý je obsah, ne doména.
Mistr
Profil
suky
Záleží i na konkrétní adrese. U nás v Praze se teď před volbami do Senátu Parlamentu České republiky objevily billboardy jednoho z kandidátů s adresou www.martinjanstransky.cz - pokud pominu fakt, že je tato adresa pro řidiče automobilů zcela nečitelná, je problém s jejím zapamatováním. Posléze se to pokoušeli vylepšit úpravou do tvaru www.MartinJanStransky.cz, i když stále to není ono. Měj, tedy, prosím na zřeteli i čitelnost a zapamatovatelnost webové adresy.
suky
Profil
Marek Prokop
Bohuzel prava slova domeny jeste nemuzu prozradit, ale presto dekuji.

Zaverem tedy konstatuji, ze je to jedno. :D

1) Zapamatovatelne jsou domeny v obou pripadech.
2) Citelne jsou taky (dve ctyrpismena slova).
3) Obsah stranek je bude vystihovat.

Diky.
Railbot
Profil
Myslím že je to téměř jedno, důležitý je obsah, ne doména.
To platí v případě, že si si uplácáš web o vaření. Ne v případě nějaké služby, portálu apod.
Morasino
Profil
Marek Prokop
Protože jsem se dočetl, že už nejsou kw v doméně užitečná pro vyhledávače, už jim nedávají takovou váhu. :)
Railbot
Profil
Morasino
Já jsem se dočetl, že Elvis pořád žije.
Morasino
Profil
Railbot
No, tak to je pekny :)))
Railbot
Profil
Morasino
Tím jsem chtěl naznačit, že ne všemu se dá věřit. A jak známo, ohledně SEO tuplem.
Morasino
Profil
Railbot
Ja to pochopil. ;) Musel jsem reagovat. :D
Hitman
Profil
Railbot, Morasino
Zapamatovatelne jsou domeny v obou pripadech.
Tak si myslím, že je to jedno, když nemá doménu jako třeba www.martinjanstransky.cz, tak je to jedno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0