Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Používá se sitemap i na webech, kde jsou stovky nebo tisíce stránek? Mám pocit, že musí jít časem o pár MB a připadá mi to docela dost.

Pokud ano, existuje nějaký zažitý postup pro aktualizaci? První co mě napadá, je otevřít soubor, uříznout konec xml struktury, vložit info o nové stránce, vložit konec xml, zavřít.
ninja
Profil
Tomasds: maximalni velikosti sitemaps jsou dobre popsany. Pokud ma web vice jak 10 stranek, je dobre sitemaps.xml generovat automaticky.
nightfish
Profil
Používá se sitemap i na webech, kde jsou stovky nebo tisíce stránek? Mám pocit, že musí jít časem o pár MB a připadá mi to docela dost.
používám sitemapu v jednom e-shopu, celkem zhruba 2300 stránek... postup je takový, že vždy po aktualizaci databáze (obvykle jednou až dvakrát měsíčně) se vygeneruje nový sitemap soubor - bez nějakého konkrétního pořadí (i když asi by šlo dávat u nových položek vyšší prioritu a u starších zase menší...)
Tomasds
Profil
Díky vám oběma, pánové.

ninja
Samozřejmě automaticky. Tu akci nebudu dělat já, ale php :) Jen se mně nechce zkoumat práci s xml, tak jsem tím myslel, že bych to dělal prostě na úrovni práce s textovým souborem.
ninja
Profil
Tomasds: ano, proste mate krom sablony vypisu zbozi (cvlanku, atd.) do HTML jeste jednu sablonu. Prakticky stejnou, jen ve formatovani XML pro sitemaps.

Pro takto jednoduchou ulohu je zbytecne generovat XML, kdyz jde o to nacpat do linky do
<url><loc></loc></url>
Marek Prokop
Profil
[#1] XML sitemap se používá *především* na velkých webech (tisíce až stovky tisíc stránek). Na menších nemá moc smysl. Původní software na generování sitemapy od Googlu bere jako vstup serverové logy a předpokládá, že čím je stránka navštěvovanější, tím je její priorita vyšší. U starých webů je to chytrá úvahu, u nových ovšem nemusí fungovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0