Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravím,
jaká délka title je dle Vás nejlepší pro vyhledávače? Někde se doporučuje 64 znaků, myslíte že je optimum?
D8le se chci optat na oddělovač, je pravda že třeba Google jej ignoruje? (Jak je to u seznamu?)
Díky moc za odpověď.
Marek Prokop
Profil
Vyhledavačům je délka titulku úplně ukradená. Uživatelé ocení (a v důsledku tedy i Vy oceníte), když se titulek zobrazí ve výsledcích vyhledávání celý.

Co myslíte oddělovačem?
Ghosting
Profil
Co myslíte oddělovačem?
No jestli jim je jedno když napíšu toto:
<title>Autíčko - vejce - jahody - další volovinky</title>
a nebo
<title>Autíčko vejce jahody další volovinky</title>

Jde mi o to že bych ušetřil pár znaků místo nich napsal další slovo, ale nechci to dělat abych něco nezvoral.

Vyhledavačům je délka titulku úplně ukradená.
Tak něják to musí být omezené ne? Přece boti nebudou indexovat title o délce 100znaků. (Seo podvod)

Díky za odpověď.
Zdeněk Košťál
Profil
Ghosting
<title>Autíčko vejce jahody další volovinky</title>
Tohle už je imho moc - na vyhledávače dlabat, pokud tomu budou rozumět uživatelé, rádi na takovou stránku odkáží a vrátí se to mnohem víc než dělat "strojové" title. Optimalizaci pro vyhledávače moc nerozumím, ale myslím si, že nějaký velký vliv to mít nebude - hlavně - weby se dělají pro uživatele, ne pro vyhledávače a komfort uživatelů by měl být důležitější než ušetřit pár znaků pro vyhledávač. Takže jsem určitě pro dělítka jako | a pomlčky...
Marek Prokop
Profil
Pro účely indexace se interpunkce ignoruje. Pro uživatele a tedy i pro míru prokliku z výsledků hledání může být důležitá.

něják to musí být omezené ne? Přece boti nebudou indexovat title o délce 100znaků

Vyhledavače mohou z titulku indexovat jen prvních n slov/znaků zleva, případně se může váha slov za určitou hranicí snižovat. To ale nic nemění na tom, že je jim úplně jedno, jak budete mít zrovna Vy dlouhé titulky.
Miloš
Profil
Je důležité zamyslet se nad tím, pro koho dělám stránky – pro roboty (vyhledavače), nebo pro lidi?
Mně jako návštěvníkovi vyhovuje, když podle textu v oušku tabu dokážu jednoznačně identifikovat:
— Je-li název webu krátký, pak se za něj vejde alespoň jedno slovo, které odlišuje stránku (mám-li z daného webu otevřeno stránek víc, což je docela běžné). V tuto chvíli na ouškách těch vhodných webů čtu:
—— Diskuse: Maximální délka … (zdejší diskuse)
—— PC-HELP.CZ • Obsah (PC-Help)

Některé weby začínají <title> nadpisem konkrétní stránky a jméno webu uvedou až potom (to, že se do ouška to jméno nevejde, není důležité, má-li web snadno identifikovatelnou favikonu). Například články na www.dfens-cz.com – v oušku nyní vidím text Cyklostezky z pohledu pr… (D-Fensovy stránky u článků dokonce název webu vůbec vypouštějí.)
Toto řešení je vůči návštěvnikovi ohleduplné zejména u webů s dlouhými názvy, jako například http://strmilov.evangnet.cz/ – vyjma úvodní stránky, která má v titulku pouze nadpis webu (Strmilov – Farní sbor ČCE) začínají titulky jednotlivých podstránek názvem podstránky, například Historie: Strmilov – Farní …
Obdobně podstránky Městské knihovny Praha – na úvodní stránce nadpis webu (Městská knihovna v Praze/www.mlp.cz, ale na podstránkách už jen On-line služby MKP/www.mlp.cz (v oušku pak vidím On-line služby MKP/w…)

Oproti tomu se i za nepříliš dlouhým názvem webu může ocitnout zbytečný text, jako na jinak výborných fórech PC-Help a Opera Česky:
PC-HELP.CZ • Zobrazit t… (plný titulek je PC-HELP.CZ • Zobrazit téma - LINUX CHCE HESLO, PLS HELP)
Opera česky • Zobrazit f… (plný titulek je Opera česky • Zobrazit fórum - E-mailový klient M2)
Takové titulky jsou pro mě naprosto bezcenné, protože web, na kterém jsem, jednoznačně identifikuji podle favicony, ale kterou jeho stránku mám otevřenou, to se z takového titulku nedozvím.

Po mém soudu je naprosto klíčové při tvorbě titulku zohlednit výše uvedené. Teprve pak má snad smysl meditovat nad tím, jak moc až může být titulek dlouhý.
Martin Weis
Profil
Kde se titulek zobrazí:
v titulkovém pruhu prohlížeče (modrý úplně nahoře)
většinou v textu oblíbené položky
v historii prohlížeče
v liště Windows jako název otevřeného okna prohlížeče
při přepínání oken přes Alt+Tab
ve výsledku vyhledávání jako odkaz
Popisek v TITLE by mělo obsahovat maximum 64 znaků - klidně i více, ale v prohlížeči může být delší text ořezán. Titulek by měl obsahovat hlavní klíčová slova, podle kterých by Váš web měli potencionální zákazníci najít. Každá stránka Vašeho webu by měla mít jiný titulek, podle zaměření stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0