Autor Zpráva
Martin Weis
Profil
Vím že je to trochu trapná otázka ale zatím se mi to nepodařilo zjistit. Pokud nastavím stejnou barvu písma jakou má text na stránce pro hypertextové odkazy je to z hlediska SEO dobře či špatně či je to jedno? U odkazu mám nastaveno stejnou barvu i pro odkliknutý hyperlink, a pro další vlastnosti jako přejetí myší a aktivní odkaz. Nechci nějak přikládat vyšší váhu odkazům ale také nechci aby se toto nastavení stalo nějakým SEO negativním faktorem. Děkuji za názory a zkušenosti.
habendorf
Profil
Z hlediska SEO je to jedno, z hlediska přístupnosti nikoliv.
Dranel
Profil
Martin Weis
Zeptám se čistě ze zajímavosti: Proč tam ten odkaz je, když ho uživatel nemá šanci normálním způsobem (čti pohled) objevit?
SwimX
Profil
Martin Weis
SEO - optimalizace pro vyhledáváče. Těm je jedno jakou má tvá stránka barvu. Braly by tvé odkazy i kdyby měly display: none; jdou po HTML kódu. Ale návštěvník je chudák. Tím že dáš odkazům jinou barvu nebo je podtrhneš, jim nepřidáš váhu, ale zpřístupníš je uživatelům. A od toho ty odkazy přece jsou.
Martin Weis
Profil
Ano s vámi samozřejmě souhlasím, nedodal jsem asi že podtržené jsou, ale nemám zkušenost jestli lidem to stačí aby si to uvědomili či odlišná barva bude stejně nezbytná. Děkuji za názory.
Vladosik
Profil
Martin Weis
ale nemám zkušenost jestli lidem to stačí aby si to uvědomili či odlišná barva bude stejně nezbytná.
Asi sám uznáte, že označit je i jinou barvu je minimálně vhodnější a přívětivější pro návštěvníky;-) Někteří uživatelé stále můžou mít podtržený text jen za nějaké zvýraznění na stránkách a ne za odkaz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0