Autor Zpráva
cuba.czech
Profil *
Zdravím,

provozuji stránky www.akunaradi.cz a za pár posledních dnů nám strašně klesla návštěvnost, nakonec jsme zjistili, že v seznamu kde jsme byly neustále první jsme najednou takřka nedohledatelní. Nevíte někdo co se mohlo stát? jak je možné že člověk příjde ze dne na den a takovou vybudouvanou "kariéru".

díky za Vaše názory

jakub
Joker
Profil
Seznam nedávno měnil algoritmus výpočtu S-Ranku, nejspíš to bude tím. Viz třeba tady: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=92514
Někomu to zdá se pomohlo, někomu uškodilo. Jak už to tak bývá.
Richi
Profil
Joker

S-rank je jen jedna z veličin na výpočet pozice a údajně ani ne moc důležitá, takže ten propad bude způsoben bud dočasným výpadkem nebo jinou věcí.
Rammsteinmv
Profil
Mě to pomohlo u jednoho webu asi tak ze 20 na 50,takže super.


cuba.czech

Nepřišli jste třeba o nějaké odkazy,nedělali změny na stránce? Na google pořád stejné?
Tomáš Meisner
Profil
[#1]Bohužel se toto stalo i ostatním - řada dalších stránek hlásí podobné problémy. Vesměs se stránky propadly na hodnoty, na kterých byly před dvěma měsíci až půl rokem (podle živosti konkurence na klíčové slovo).

Jak zde již bylo zmíněno dříve, Seznam změnil výpočet (a zřejmě i důležitost) SRanku. Seznam si s tím bohužel od začátku roku dost hraje a nikdo netuší kdy to skončí a v jakém stavu se to ustálí...
Richi
Profil
Tomáš Meisner

ale to je normální stav u všech vyhledávačů že se průběžně mění hodnoty pro výpočet pozic, čistě se změnou výpočtu s-ranku to nemá asi až tak moc společného
Tomáš Meisner
Profil
Richi:

tak samozrejme, ze to je normalni stav :-) o tom zadna...
se zmenou vypoctu ty propady musi neco mit, jelikoz se to casove presne kryje... videl jsem to na nekolika webech, ruzne obory - nahoda to nebude...
cuba.czech
Profil *
Zdravím všechny,

na stránkách jsme nic nedělali, na googlu, centrumu, atlasu apod. vše při starém.. pořád nahoře mezi prvními na všechny slova našeho sortimentu (90%). Odkazy jsem nyní žádné nepřidával ani neubíral, žádné změny kromě přidávání zboží.

navic se mi zda, že když todle udělal google tak ho X firem zažalovalo.. neříkám, že bych chtěl toto dělat, ale v dnešním světě si to seznam nemůže přece jen tak dovolit to změnit tak drasticky, je to totální utopení naši firmy.. na internetu v podstatě nefungujeme (beru-li v potaz seznam.cz a české uživatele internetu).
Marek Prokop
Profil
[#1] Neodpustím si svůj obligátní dotaz -- co to znamená, že jste byli v Seznamu první? Byli jste první na jeden dotaz? Na deset dotazů? Na tisíc dotazů? Na deset tisíc dotazů? Pokud jen na jeden, na který? A s kterou stránkou z domény akunaradi.cz?

jak je možné že člověk příjde ze dne na den a takovou vybudouvanou "kariéru".

Třeba tak, že člověk příliš spoléhá na návštěvnost z vyhledavačů, ještě navíc nedostatečně diverzifikovanou. Třeba tak, že člověk spoléhá na určité chování vyhledavače, které má ale omezené trvání. Třeba tak, že člověk používá metody SEO, které může vyhledavač penalizovat. Třeba tak, že má člověk většinu zpětných odkazů ze zdrojů, které vyhledavač přestane brát v úvahu.

Atd.
cuba.czech
Profil *
Re: Marek Prokop: byl jsem v na první stránce cca u 30 nejvyhledávanějších slov ze sortimentu.. nyní se na tyto slova nemůžu vůbec dohledat. A toto mi připadá nefér. Chápu, že se člověk propadá.. ale propadne během dne?

Ano, je asi opravdu mnoho důvodů jak propadnout, než jak se dostat nahoru.. co proto navrhujete, jaký je Váš názor na to aby se toto opakování minimalizovalo, nebo pokud možno nenastalo v takové míře?

děkuji za objektivní názor

Jakub
Marek Prokop
Profil
Jakube, to je těžké, Vy toho stále říkáte velmi málo, takže mohu jen hádat na slepo. Postihlo to jen jednu stránku, nebo hodně stránek? Kolik vstupních stránek ze Seznamu jste měl před tím a kolik teď? Já třeba nevidím v indexu Vaší homepage. Možná se špatně dívám, ale nemohla z něj nějakou chybou (Vaší či Seznamu) vypadnout?

Další možnost jsou zpětné odkazy. Letmo jsem se na ně podíval a zdá se mi, že jich máte velmi mnoho, výrazná většina jich vede na home page na úkor ostatních stránek, nejsou na moc významných stránkách a hodně jich nemá k Vašemu webu žádnou tematickou souvislost. To může naznačovat, že zpětné odkazy získáváte převážně ne zcela vhodným nákupem či výměnou, což jsou metody, které se vyhledavačům příliš nelíbí a snaží se jejich efekt eliminovat. Vedou tedy spíše ke krátkodobým výsledkům a podobné propady jsou pak dost typické.

Upřímně musím říci, že na mne Váš web moc dobrým dojmem nepůsobí. Jak on-page SEO, tak zpětné odkazy jsou dost špatné, a jestli se Vám dosud dařilo, bylo to asi tím, že konkurence je na tom ještě hůř nebo se Vám podařilo náhodou strefit do momentálního nastavení vyhledavače. Zdůrazňuji, že to je jen první dojem opřený o povrchní posouzení několika málo kritérií. Nemám dost informací a mohu se také mýlit.
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Já bych si možná tipnul i na nějakou tu penalizaci ze strany Seznamu. Podivné a zbytečné odkazy v patičce na nechvalně proslulý pagerank.cz trochu zavání a S-rank 0 u poměrně starého webu by tomu mohl nasvědčovat. Ale bez důkladnější analýzy těžko říct.
Tomáš Meisner
Profil
cuba.czech
Tak predne - vim, ze asi vsichni lidi k Vám jdou přes vyhledávače atd. Ale zkuste si http://akunaradi.cz presmerovat na http://www.akunaradi.cz. Urcite tim ziskate radu vracejicich se zakazniku, kteri nemaji vasi domenu v bookmarkach, ale jen si pamatuji, ze to bylo "akunaradi.cz"...

Podle zbezneho pohledu k Vam na stranku pujde asi urcite o penalizaci, jak uz zminil Plavacek, a to ze chybi v indexu vyhledavace homepage (viz Marek Prokop) tomu dale napovida...

Žaloba určitě nic nevyřeší - asi by bylo zajímavé dohledat jak ty spory s Googlem, o kterých mluvíte, dopadly. Tipuji, že jasným zamítnutím ikdyž v Americe je u soudů možné všechno...

Jinak se ještě vrátím k tomu, co jsem zmiňoval výše - k dnešnímu dni se řada webů vrátila na předchozí hodnoty před přepočtem nového SRanku - Vás se to ale bohužel netýká...
Yuhů
Profil
pro zajímavost jsem na tuhle doménu a konkrétně na adresu hlavní stránky mrknul do adminu fulltextu Seznamu. Dělo se na ní to, že ji robot v jednu chvíli odmítnul nadále zpracovávat a vymazal ji z indexu kvůli velkému počtu chybných stažení. Ta chybná stažení se děla od 11. 3 do 15. 3. pětkrát, tedy jednou každý den.

Je pravděpodobné, že jeden admin fulltextu čte tuto diskusi, protože u domény je dnešní poznámka, že ji vyčistil od starých chyb a poslal na reindex. Já jsem si ji taky pokusně stáhnul a robot se tváří, že je to v pořádku. Teď bude potřeba počkat, než se znovu dopočítají ranky.
Tomáš Meisner
Profil
Yuhů
Taky bych chtel mít takovéhle podklady :) :)
cuba.czech
Profil *
Yuhů
Velice Vám děkuji... takové to informace jsem nečekal ani v tom nejlepším podvědomí.. v tom případě to ale nechápu kde se mohla stát chyba a vidím to tedy pouze na penalizaci... jelikož mi webmasteři tvrdí, že s mojim webem po stránce html apod. nedělali. teda aspoň to tvrdí. A to chybné stažení bylo vinou čeho? nebo jaké chyby?

Děkuji převelice :)

Jakub
Yuhů
Profil
teď večer se už do adminu nedobouchám, ale myslím, že tam bylo něco jako unable to parse, ale jistý si nejsem. Doporučuju zkontrolovat:

- dns záznamy
- http hlavičky
- mime typy
- kódování
- timeouty serveru

ale jak říkám, dnes odpoledne už se to stahovalo v pořádku, takže teď tam ta chyba už pravděpodobně není.
Yuhů
Profil
Tak už vím, čím to je. Ekonstruktér posílá na některých shopech (např. na
http://www.shop9.cz/ )
špatnou charsetovou hlavičku.

Content-Type: text/html; Charset=1250

což není správná hlavička, aby ji náš fulltext vzal na milost. Meta tagy jsou uvedeny správně, ale ty mají nižší prioritu.

Jinak řečeno chyba opravdu nebyla v HTML, ale v nastavení serveru (a na některých webech stále je).
cuba.czech
Profil *
OK děkuji za zprávu, předal jsem to programátorům...

Jakub

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0