« 1 2 »
Autor Zpráva
T0m
Profil *
Zdarek,

jen bych vas chtel poprosit o par linku. Znate nejake stranky podoblne temto www.seo-servis.cz ale zahranicnich? pokud mozno anglickych...

dikes
Chamurappi
Profil
Reaguji na T0ma:
K čemu ti budou? K čemu ti je seo-servis.cz?
Šíření mýtů a pověr o SEO je účinná technika lovu zpětných odkazů kdekoliv na světě. Žádné konkrétní zahraniční šarlatány neznám, ale zkusil bych použít vyhledávač.

Výsledky hledání „seo analyzer“ v Googlu:
 1 • SEO Design Analyzer - Raven Internet Marketing Tools for SEO ...
 2 • Raven Internet Marketing Tools for SEO & Social Media Marketing
 3 • SEO Workers Search Engine Optimization Analysis Tool
 4 • SEO Scores : Free Website Analysis : Online SEO Tools
 5 • Meta Tag Analyzer
 6 • seoanalyzer - Google Code
 7 • Web Seo Analyzer Free Download
 8 • SEO Analyzer | SEO Buzz Box
T0m
Profil *
Ahoj,

no myslel jsem, ze podle toho mohu stranky lepe vyladit a mohu je i czstecne vice zviditelnit, kdyz odstranim nejake chyby. Nebo se platu? Jaky je tvuj nazor a jaka je realita?
Marek Prokop
Profil
[#3] Pletete se. Nástroje jako seo-servis.cz mají se SEO společného jen to, že získávají zpětné odkazy svým autorům. Z toho se lze samozřejmě poučit, ale jinak je to k ničemu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na T0ma:
Jaky je tvuj nazor
Můj názor je, že služby typu seo-servis.cz jsou k ničemu. Jsou populární jen díky svým špatným vlastnostem — zejména kvůli neprůhledné metodice.

a jaka je realita?
Realita poslušně respektuje můj názor :-)
T0m
Profil *
No, tak jestli mohu, zeptam se na konkratni veci... Napr.: na seo-servis pri kontrole html kodu to srazi body za text, ktery neni rozdelen do odstavcu, za nevalidni stranky, za vynechani jedne urovne nadpisu <h1> a hned nasleduje <h3> a nebo moc dlouhy titulek. Jak k temto informacim mam prihlizet?

No a co by jste mi teda poralidi, jak mohu "merit" kvalitu stranek pri jejich vyvoji a nebo po jeji spusteni?

Dikes..
tiso
Profil
T0m: [#6] „Jak k temto informacim mam prihlizet?
Spýtaj sa tvorcov tej stránky.
Bubák
Profil
Raději si přečti, podle čeho řadil výsledky vyhledávač na Centrum.cz:
http://weblog.jakpsatweb.cz/d/1224512100-podle-ceho-radi-vyhledavani-na-centrumcz.html
Prohřešky a "prohřešky" seo-servis trestá strháváním bodů, ale vyhledávač Centra je nechal naprosto bez povšimnutí.
Marek Prokop
Profil
na seo-servis pri kontrole html kodu to srazi body za text, ktery neni rozdelen do odstavcu

Členit text do odstavců je samozřejmě správné, ale se SEO to nesouvisí nijak. I z ostatních hledisek je ovšem důležité *jak* je text členěn do odstavců, nikoli jen to, že je do odstavců *nějak* členěn.

za nevalidni stranky

Z hlediska SEO v podstatě irelevantní. Validní stránky pouze zvyšují pravděpodobnost, že v kódu nebude chyba, která by vyhledavačům bránila stránku správně parsovat. V drtivě většině případů se jim to ale podaří i s nevalidní stránkou, pokud se v běžných prohlížečích správně zobrazí.

za vynechani jedne urovne nadpisu <h1> a hned nasleduje <h3>

Z hlediska SEO i ze všech jiných hledisek je to naprostý nesmysl. Nadpisy mohou být použity v libovolném pořadí úrovní a kterákoli úroveň může být vynechána. Jako u odstavců, i u nadpisů je téměř nekonečně důležitější, *co* je v nich napsáno, než že tam vůbec jsou.

moc dlouhy titulek

Ano, moc dlouhý titulek opravdu není vhodný. Na to ale nepotřebujete seo-servis. Máte přeci oči a vidíte, zda se titulek ve výsledcích vyhledávání zobrazí celý resp. dostatečně strozumitelný.

jak mohu "merit" kvalitu stranek pri jejich vyvoji a nebo po jeji spusteni?

Analýzou návštěvnosti. Vhodný je třeba Google Analytics nebo podobný. To jsou skoro jediné nástroje, které pro SEO mají smysl a něčím jiným jsou těžko nahraditelné.
T0m
Profil *
[#9] V posledni vete ti asi vypadl jeden nazev nejakeho nastroje pro SEO "Vhodný je třeba Google Analytics nebo podobný ???" Muzu vedet jaky? :)
Jinak dekuji za vycerpavajici odpoved.

Casto tu ctu, kdyz se nekdo zepta jaky nejlepsi nastroj je pro SEO, tak odpoved je "tuzka, papir a excel". Jsem samouk a zkousel jsem, ale bezuspesne. Co sledujete kdyz si delatou takovouto analyzu?

Uvazoval jsem, ze si zaplatim nejaky kurz, ale nejdrive bych ziskal sam co nejvice informaci... :)
tiso
Profil
T0m: „V posledni vete ti asi vypadl jeden nazev nejakeho nastroje pro SEO
Marek Prokop: „Vhodný je třeba Google Analytics nebo podobný.
Nevypadol. Nechápeš význam tej vety?
T0m
Profil *
No, tak chapu, ale da se pochopit tak i tak. Preci jen, z meho pohledu byl podobny doposud i seo-servis, ale ten jak vidno je na dve veci,. Takze jsem si myslel, ze mi Marek uvadi dva priklady a u jednoh vypadl nazev, to se stane. Snad jsem se tak moc blbe nezeptal :)
T0m
Profil *
2 tiso bohuzel, nemohu mazat zpravy jako ty. :)

Poznámka moderátora: Tisovu zprávu jsem vymazal já, protože do diskuse nic nepřinášela a byla neuctivá k jinému diskutujícímu.
Marek Prokop
Profil
[#10] Název mi nevypadl, myslel jsem Google Analytics nebo jiný podobný systém na analýzu návštěvnosti, který umí měřit objem a kvalitu návštěvnosti z vyhledavačů, ukazuje konkrétní dotazy, přes které návštěvníci z vyhledavačů přicházejí, dokáže změřit hodnotu jednotlivých dotazů, umožní snadno postřehnout změny v čase apod.

Pokud se Vám nechce platit za školení, asi pro Vás bude Google Analytics nejvhodnější, protože skoro všechny srovnatelné a lepší analytické nástroje jsou hodně drahé.

Ještě jsem ovšem zapomněl na jiný nepostradatelný nástroj, a tím je Google Keyword Suggestion Tool. Používá se pro analýzu klíčových slov.

Excel, tužka a papír se samozřejmě používají také hodně :-)

A pak samozřejmě ty vůbec nejdůležitější nástroje -- samotné vyhledavače. Třeba link building bez nich nejde dělat vůbec.
fuckin
Profil
google analytics - http://www.google.com/analytics/

Na ty ruzne seo analyzatory kasly, je to jen takova reklama. SEO je nekde jinde. Viz vyse uvedeny link ti udela prehled o tvych strankach, pres jake keyword te uzivatele nasli az po lokaci navstevniku na mape a poctu kliknuti a mnoho dalsiho.
grimword
Profil
opět se musím seo-servisu zastat

pokaždé, když dokončím web, jdu se na něj podívat

poskytne mi informace, jestli je validní (pokud není, většinou mám někde neuzavřený tag, nevyplněný alt), ukáže jestli mám v hlavičce vše co má být a jestli je to vyplněno, skontroluje posloupnost nadpisů atd. atd.

prostě dobrá kontrola, jestli je vše ok
Chamurappi
Profil
Reaguji na grimworda:
poskytne mi informace, jestli je validní (pokud není, většinou mám někde neuzavřený tag, nevyplněný alt)
Validita je přežitek. Navíc seo-servis.cz nepoužívá validátor, který by uměl rozpoznat nevyplněný alt.

ukáže jestli mám v hlavičce vše co má bý
Třeba že si vynutí zcela zbytečný <meta name="robots">?

skontroluje posloupnost nadpisů atd. atd.
Ta vyhledávače nezajímá a uživatele zpravidla také ne.

prostě dobrá kontrola, jestli je vše ok
Možná je dobrá, ale nesouvisí s optimalizací pro vyhledávače.
Marek Prokop
Profil
[#16] „když dokončím web, jdu se na něj podívat

Marně hledám na SEO servisu možnost zkontrolovat celý web. Kdyby to tam bylo, mohlo by to být o trochu zajímavější, ale IMHO kontroluje jen jednotlivé stránky. Docela mne zajímá, jak si tedy zkjontrolujete nový web řekněme s 5000 stránkami. Vložíte do seo servisu pětitisíckrát jednotlivé adresy?

poskytne mi informace, jestli je validní

Ano. Otázka je, proč k tomu nepoužít oficiální validátor, který je k tomu přímo určen, jde integrovat do editoru, CMS atd.

většinou mám někde neuzavřený tag

Pak se nejspíš stránka chybně zobrazuje. A pokud ne, nevadí to ani z pohledu SEO.

nevyplněný alt

Jak to souvisí se SEO?

ukáže jestli mám v hlavičce vše co má být

Vážně? Jak Vám to ukáže? Tohle je přesně důvod, proč proti SEO servisu a podobným nástrojům tolik bojuju. Ony Vám totiž neukážou, zda máte hlavičce vše, co tam má být. Ony se jen tak tváří a v důsledku tím začátečníky jenom pletou.

skontroluje posloupnost nadpisů

Což je, jak píšu výše, nesmysl ve všech ohledech, nejen SEO. Žádná závazná posloupnost nadpisu neexistuje.

atd. atd.

Rozepište to. Jaké atd. SEO servis ještě umí?
grimword
Profil
Marek Prokop
Marně hledám na SEO servisu možnost zkontrolovat celý web.
web se spravidla skládá z úvodní stránky a stránky s článkem (text se tahá z Mysql) - stačí tedy skontrolovat tyto dvě strany (jednoduše řečeno)

nebo mi snad chceš říct, že máš 5000 zcela jinak nakódovaných stran?

„většinou mám někde neuzavřený tag“ - Pak se nejspíš stránka chybně zobrazuje. A pokud ne, nevadí to ani z pohledu SEO.
prohlížeče jsou nyní inteligentní, vytuší co je špatně, správně nahradí (někdy)


„nevyplněný alt“ - Jak to souvisí se SEO?
denně mám na každém webu několik návštev (UIP) z vyhledávačů obrázků, sice to není ten nejlepší traffic, ale lepší než nic

Chamurappi
Navíc seo-servis.cz nepoužívá validátor, který by uměl rozpoznat nevyplněný alt.
nechce se mi to kontrolovat, ale jsem si docela jistý, že umí

ukáže jestli mám v hlavičce vše co má bý“ - Třeba že si vynutí zcela zbytečný <meta name="robots">
je třeba používat mozek a seo-servis brát jako ukazatel stavu, z něj pouze vyčíst informace o webu

„poskytne mi informace, jestli je validní“ - Ano. Otázka je, proč k tomu nepoužít oficiální validátor
zde to mám vše na jednom místě


neberte to jako útok na vás, pouze mám na to jiný pohled
Bubák
Profil
grimword
Navíc seo-servis.cz nepoužívá validátor, který by uměl rozpoznat nevyplněný alt.
nechce se mi to kontrolovat, ale jsem si docela jistý, že umí

Neumí, nech si tenhle kód zkontrolovat ve W3C validátoru.
Nepleteš si prázdný alt, coby oblíbený hack na W3C validátor, s vynechaným altem?

denně mám na každém webu několik návštev (UIP) z vyhledávačů obrázků
A odkud doopravdy berou informaci o tom, co je na obrázcích? Nevím proč, ale z okolního textu, altu si nevšímají, nebo mu přikládají minimální váhu.
grimword
Profil
jakože já tady končím, protože:

Žádná závazná posloupnost nadpisu neexistuje.
jasné, budeme psát web
<h5>AUTA
<h1>Ford
<h3>Mercedes
<h3>MOTORKY
<h2>Kawasaki

berou informaci z okolního textu, altu si nevšímají
mám web o 'nějaké' zemi, na indexu je úvodní text, který neobsahuje nic o vlajce, je tam pouze obrázek s ALTem 'nějaká' vlajka, proč jsem měl tedy během posledních 14dnů na index přístup z google images na "nějaká vlajka"?
.
.
.
.
.
.

toto má být fórum pomáhající začátečníkům, ne fórum pomáhájících začátečníků (nemyšleno vážně ;))
Chamurappi
Profil
Reaguji na grimworda:
Věta „Žádná závazná posloupnost nadpisu neexistuje“ přeci neříká, že zcela nesmyslná posloupnost je v pořádku.
SEO Servis si teď také nově začíná vynucovat víru v prastarý mýtus, že mít více <h1> na stránce je chyba. To bude zase oblbnutých…
Lexter
Profil
<h5>AUTA
<h1>Ford
<h3>Mercedes
<h3>MOTORKY
<h2>Kawasaki

To nemá zas tak s posloupností moc společného. Rveš si rovnocené prvky do odlišných tagů a naopak, nic víc, což je jen čuňárna.
Pavel Dumbrovský
Profil *
a <h1> může být víc? Kde je vlastně napsané, jetli může nebo nesmí, kde jsou vůbec nějaká pravidla SEO? Mám dojem že v prd...
grimword
Profil
Chamurappi
seo-servis ukáže posloupnost nadpisů na stránce, takže můžeš zhodnotit jestli jsou OK, na nějaké vynucování jednoho H1 můžeš kašlat, seo-servis používám, aby analyzoval web, ne aby jsem dosáhnul maxima bodů
Marek Prokop
Profil
toto má být fórum pomáhající začátečníkům

Přesně tak. A já tu jako moderátor zodpovídám za to, že tu nebudou šířeny informace a propagovány nástroje, které začátečníkům jenom pletou hlavu. Proto na chválu seo-servisu reaguji tak, jak reaguji. Samozřejmě se mnou můžete nesouhlasit, ale věcně, prosím.

a <h1> může být víc? Kde je vlastně napsané, jetli může nebo nesmí

Ano, H1 může být víc. Napsané je to ve specifikaci HTML na webu W3C.

kde jsou vůbec nějaká pravidla SEO?

Pravidla SEO? Pravidla SEO určují a publikují jednotlivé vyhladavače. Jsou to ale podobná pravidla, jako ve fotbale. Jejich dodržování Vám zajistí, že Vás rozhodčí nevyloučí, ale rozhodně ani trochu nestačí k tomu, abyste vyhrál.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pavla Dumbrovského:
a <h1> může být víc?
Samozřejmě. Proč by nemohlo? — na tuhle otázku nám budou lidi brzo odpovídat „protože to tvrdí seo-servis.cz“.

kde jsou vůbec nějaká pravidla SEO?
Selský rozum stačí. Jestli ho chceš v podobě brožurky, strč si hlavu do tiskárny.


Reaguji na grimworda:
seo-servis ukáže posloupnost nadpisů na stránce, takže můžeš zhodnotit jestli jsou OK
To ti umí ukázat i W3C Validátor. Tedy vlastně uměl, nová verze už neumí. Budiž.
Ale prohlédnout si nadpisy dokážeš i očima, ne?

Možná ti seo-servis poskytuje pro tebe zajímavý servis, ale nikoliv servis zajímavý z pohledu SEO. Když ti zmrzlinář místo podání zmrzliny vypucuje boty, není to dobrý zmrzlinář.
Jimmy Hayek
Profil
grimword
mám web o 'nějaké' zemi, na indexu je úvodní text, který neobsahuje nic o vlajce, je tam pouze obrázek s ALTem 'nějaká' vlajka, proč jsem měl tedy během posledních 14dnů na index přístup z google images na "nějaká vlajka"?
Mohl bys hodit odkaz? Mě to docela zajímá. Díky.
Bohuš
Profil *
Můžu taky jeden dotaz k SEO servisu?

píše mi že 0,5kb inline stylů je špatně z hlediska seo je to pravda???

mam kod:
<div id="all" style="font-family:<?php echo "$type[text_type]"; ?>;font-size:<?php echo "$type[size]"; ?>px">

- coz nemuz dat do css ext.souboru protoze to phpko proste neskousne a jinak to udelat nejde - takze jeste jednou je tot spatne?
mm prosim moderatory o radu
Moderátor DoubleThink: Neužívej boží jmméno nadarmo.
Str4wberry
Profil
Je to jedno.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0