Autor Zpráva
Jeník
Profil *
Dnes jsem se zaregistrval od Adsense. Dívám se do nastavení a vydím, že měna příjmů je EURO.
Myslel jsem, že defaultní nastavení je USD. Takže má otázka zní:

Je možné, že Adsense mi automaticky přiřadil EURa nebo jsem já musel někde "omylem" zadat, že chci být vyplnácen v EURech?
Je pro EURa nějaká jiný zvláštnost než pro USD, nebo žádná změna není?

Děkuji velmi pěkně.
Radek9
Profil
Jeník:
Dnes jsem se na to kouknul a taky to mám v €.
nightfish
Profil
je to již pár měsíců, co tuto změnu Google avizoval
Jeník
Profil *
Děkuji za odpověď
Anonym
Profil *
co se týče peněz, tak se v podstatě nic nezměnilo, EUR nebo USD, výjde to na stejno. Ovšem důležitější změna je v příjemci služeb. Z americké společnosti se stala společnost evropská, podléhající daňovým pravidlům EU.
Jeník
Profil *
Anonym:
podléhající daňovým pravidlům EU

Co to pro mě znamená?
Railbot
Profil
Jeník:
Zkoušel jsi hledat nebo čekáš bezplatné daňové poradenství?
Anonym
Profil *
Pokud je smluvní strana Google Ireland (vůči české firmě), pak DPH platí Google. Co to může znamenat:

- určitě to, že sazba DPH může být odlišná od sazby, která platila pro americkou společnost, varianty:

a) sazba v Irsku je větší než v USA (výplata bude nižší)
b) sazba v Irsku je menší než v USA (výplata bude vyšší)
c) v USA nebylo učtované DPH (výplata bude výrazně nižší)

Jestliže budeme vycházet z informací, že v USA neexistuje DPH ale Sales tax (která by měla v USA fungovat) a Sales tax se nevztahuje na služby ani na internetové obchodování, pak nám vychází to, že výplaty budou o 21.5 % nižší.

Ovšem neznámých proměnných je více, takže to může být uplně jinak:
- platí v Irsku pro tyto výdělky základní sazba, tedy 21.5 % nebo nějaká snížená (4, 13)?
- platí Google nějakou daň nebo poplatek v USA, který by započítaval do ceny výplaty?
- změnily se nějak výrazně náklady na provoz služby Adsense v Irsku (+ / - výplata)?

:-)
juk_jana
Profil
Už se pomalu vyjasňuje, jaké důsledky bude mít to, že Google tlačí české uživatele do přechodu na Eura...

AdSense od roku 2010

Cituji z diskuze na webtrhu - Pekne ne? Pokud si v roce 2010 necha neplatce DPH vyplatit zisk z AdSense, stava se z neho platce.
Joker
Profil
juk_jana:
Noteda! Podle té diskuse to opravdu vypadá, že všichni s AdSense (kdo jako odběratele mají Google Irsko) se od příštího roku stanou plátci DPH.
A podle stejné diskuse se údajně DPH snáz dohledává než daň z příjmu, takže ty spousty lidí co mají AdSense a se ŽL se moc nezatěžovali by mohly mít problém.
nightfish
Profil
juk_jana:
Pokud si v roce 2010 necha neplatce DPH vyplatit zisk z AdSense, stava se z neho platce.
plátcem se stává při poskytnutí služby, v tomto případě tedy v okamžiku, kdy vám první člověk 1.1.2010 klikne na nějakou reklamu
afaik pokud vám v lednu přijdou peníze za prokliky uskutečněné do 31.12.2009 včetně, tak se plátcem DPH stát nemusíte

Joker:
A podle stejné diskuse se údajně DPH snáz dohledává než daň z příjmu, takže ty spousty lidí co mají AdSense a se ŽL se moc nezatěžovali by mohly mít problém.
a nebo pořád budou tvrdit, že "AdSense přece není soustavná činnost", nebo "já si přece vydělám jen málo, takže papírování by se mi nevyplatilo", a pak se budou po kontrole FÚ a vyměření pokuty + penále dost divit...
tcladin
Profil
Ahoj,
mám pocit, že z Adsense se nic neplatí
http://webtrh.cz/6100-google-adsense-dph
nightfish
Profil
tcladin:
Ahoj,
mám pocit, že z Adsense se nic neplatí
tvůj pocit je zatím správný, ale od 1. 1. 2010 se to změní, takže viz vlákno na webtrhu odkázané v #9
tcladin
Profil
nightfish:
máš pravdu, tak proto ty Eura

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0