Autor Zpráva
Sir Tom
Profil
Ahoj,

byl jsem osloven jednou společností, která by měla zájem o reklamu na mém webu. Jedná se o web, která je na českém internetu unikátní, má cca 49 000 zobrazení/měsíc, 9200 návštěv a prům. dobu na webu cca 5minut.
Za 1 reklamu (square 250x250) na hlavní stránce bych si řekl o cca 1500,- za měsíc. Reklamy na ostatních stránkách by byly 500,-/měsíc/1 reklama.

Pokud inzerent přistoupí na moje podmínky, potřeboval bych vědět, jaké z toho pro mě plynou povinnosti. Jestliže budu inkasovat nějaký zisk z reklamy, musím onen zisk někde vykazovat, danit, apod? Co vše je potřeba, aby to bylo právně v pořádku?

Jsem nepodnikající student (nad 18) a pracuji jako externista v jedné IT firmě a z tohoto důvodu je pro mě nepřijatelné mít ŽL nebo vytvářet nový pracovní poměr s budoucím inzerentem. Jak to řešíte Vy?

Děkuji.
Manny
Profil *
Mám 230 000 zobrazení/měs, 40000 návštěv/měs a prům. 7 minut na webu a reklamu podobné velikosti prodávám na main page za 250-300,- kč/měsíc. Takže nevím, nakolik je tvoje představa reálná.
Ale pokud vykazuješ pravidelně zisk, musíš ho danit. Buď v rámci svého stálého pracovního poměru nebo samostatně. Nebo si najdi někoho s ŽL, který to za tebe udělá s tím, že mu za to něco dáš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0