Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

chci se zeptat, dá se využívat etarget na warez webech, jako jsou verejna fora warez?
A vůbec moc fora, nemají reklamu.

Hodně vidím,že mají přímou inzerci, je to lepší?


Díky!
Jan Kozák
Profil
Text: „Stránky, které zobrazují reklamní odkazy Etarget nesmí: [...] propagovat jinou nelegální činnost, zejména porušování autorských práv a hacking,“ oba shodně považujeme za recept na žemlovku. V tom případě je to povolené.

Jako nejlepší reklamu bych provozovateli warezového webu doporučil pár facek a kopnutí do zadku.
snazimse
Profil
Jan Kozák:

Děkuji za reakci!
Nicméně, jsem to moc nepochopil.Neřešme ,že je to nemorální, to je jasné,ale viděl jsem ,že tam někdo etarget používal.Tak proto ,se ptám.
http://mystiq4ever.sk/ třeba tady.
Joker
Profil
snazimse:
Neřešme ,že je to nemorální
V první řadě je to nelegální, což je dost podstatná věc, protože právě z toho vyplývá to omezení u reklamních systémů.
snazimse
Profil
Joker:

Já vím, jen mě zajímalo jakto ,že jim to tedy dovolí to tam používat v příkladu? A proč, třeba tady na fóru, není reklama? Vůbec celkově reklamu, moc fóra nepoužívají, proč? Že by to otravovali, tolik lidí? Z čeho, pak takový web ,žije?
Fisir
Profil
Reaguji na snazimse:
A proč, třeba tady na fóru, není reklama?
Je, vpravo dole. Tak moment, někdo ji ukradl…
Chamurappi
Profil
Reaguji na snazimse:
A proč, třeba tady na fóru, není reklama? […] Z čeho, pak takový web ,žije?
Nevím, jak jiné weby, ale toto fórum žije z lidí. Nasává krev skrz drobné výstupky na klávesách F a J. Pokud to nestačí a je zrovna úplněk (podle času serveru, ne klienta), vezmeme si i játra.


Reaguji na Fisira:
A jo! Kdo to mohl být? Tady se dějí věci…
snazimse
Profil
Fisir, Chamurappi:

No já to myslel vážně a vy si z toho děláte srandu. No co se dá dělat.
Joker
Profil
snazimse:
že jim to tedy dovolí to tam používat v příkladu?
Třeba nedovolí.
Jak se říká, kde není žalobce, není soudce. Dokud na to nepřijdou, nebo to nikdo nenahlásí, může to fungovat.
(Ostatně, někdy to provozovatel reklamního systému neřeší až do doby, než má skutečně vyplatit nějaké peníze. Dokud web zobrazuje reklamy a nic nedostává, nikomu to nevadí. Když má dostat zaplaceno, dává warez hezkou záminku účet zrušit a nic neplatit.)

A proč, třeba tady na fóru, není reklama?
Yuhů říkal něco v tom smyslu, že sem dá reklamu leda na něco, v čem on sám vidí nějaký možný přínos pro návštěvníky diskuse.
Takže reklama tu není asi proto, že se Yuhůovi neozval nikdo, kdo by nabízel dostatečně zajímavý produkt nebo službu a byl ochotný si platit inzerci na DJPW :-)

Vůbec celkově reklamu, moc fóra nepoužívají, proč?
U velké části diskusních fór asi na jedné straně potenciální zisk není tak zajímavý, aby to stálo za to, a na druhé straně provozní náklady fóra jsou často minimální (fórum je často součást nějakého webu umístěná na stejném hostingu a spravují ho neplacení dobrovolníci), takže k tomu vlastníka ani nic netlačí

Z čeho, pak takový web ,žije?
Mnohdy ten web jednoduše žádné příjmy nemá.
Je tak nepředstavitelné, že by někdo investoval pár stovek ročně za doménu a hosting do provozování webu o něčem, co ho baví?

Třeba můj osobní web nebo Péhápko.cz taky negenerují žádné příjmy… Prostě někdo si za ty peníze koupí basu piv, někdo samolepku s lebkou na auto, já si prodloužím doménu :-)

Fisir:
„A proč, třeba tady na fóru, není reklama?“
Je, vpravo dole.
Je? Já bych neřekl :-)
snazimse
Profil
Joker:

Děkuji, za delší vysvětlení.

Já se jen divím, že kde jaký, nic moc web, tam cpe plno reklamy, a ty co by na tom mohli dobře vydělat, tak právě nemají žádnou.

Zajímavější, je že v podmínkách mají, že se nemá, a stejně to mají, tohle je zajímavé, ale jak říkáte, kde není žalobce....Na druhou stranu, kdyby to měli zrovna třeba na stránce, kde by nebyl nelegální obsah, tak by to zase mělo jít, že?

Tohle je vážně zajímavé.
http://www.etarget.cz/statistiky-a-fakty-o-reklame-etarget?ls=1&kw=warez+forum&c=2 Podle mě, je to asi business

Jo u tady toho fóra to chápu, je to obohacující ,samo o sobě a pro většinu, asi srdcová záležitost.

Děkuji, ještě jednou za reakci!
Joker
Profil
snazimse:
Já se jen divím, že kde jaký, nic moc web, tam cpe plno reklamy
To se dá vysvětlit nerealistickými představami o tom, kolik se na té reklamě dá vydělat. Spousta lidí má pocit, že si udělá warez fórum, hodí na něj reklamu a peníze se pohrnou.

a ty co by na tom mohli dobře vydělat, tak právě nemají žádnou.
Dobře vydělat je relativní.
Velká část warez fór nejspíš existuje právě proto, aby tam majitel hodil reklamu a něco na tom vydělal. Navíc to často dělají lidi, pro které třeba několik stovek měsíčně je zajímavý přivýdělek.
Naopak spousta těch jiných fór má primárně jiný motiv než na tom vydělat, typicky asi vytvořit komunitu k něčemu, co autora webu zajímá. Pak autor jednak třeba ani nepřemýšlí, jestli by vydělal 50 Kč měsíčně na AdSense, a jednak určitá „prestiž“ a pocit „nekomerčnosti“ tam taky mají svou cenu.
Krom toho, zejména v IT spousta lidí má z jiných projektů takové příjmy, že potenciální řádově stokoruny měsíčně z nějakého „hobby“ projektu neřeší.
Str4wberry
Profil
Zrovna o této diskusi, myslím, Yuhů říkal, že platí za hosting desítky tisíc, což vyřešilo výpadky diskuse.

Jinak kromě „kde není žalobce, není soudce“ může platit ještě „money talks“. Když někdo někomu vydělává peníze, tak mu porušování pravidel nemusí tolik vadit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na snazimse:
Tohle je vážně zajímavé. http://www.etarget.cz/statistiky-a-fakty-o-reklame-etarget?ls=1&kw=warez+forum&c=2
Zase tak zajímavé to není, mají divné vyhledávání, stačí nejspíš shoda v jednom ze slov.

Inzertní systémy se brání nelegálním (nebo pololegálním) webům proto, že se částečně stávají spolupachatelem. Ani inzerenti, kteří si k nim zadávají reklamu, do něčeho podobného velmi pravděpodobně nechtějí být namočeni. Šlo by to (velmi nepřesně) přirovnat k propagační akci, kdy navlékneš člověka do kostýmu maskota své firmy, pošleš ho na ulici rozdávat letáky… a on začne okrádat kolemjdoucí. Nebyla by to pěkná reklama.


Reaguji na Jokera:
Krom toho, zejména v IT spousta lidí má z jiných projektů takové příjmy […]
Také nejspíš bývá náročnější nás reklamou oslovit, protože toho máme víc nakoukáno a vůči tradičním formám reklamních sdělení si pěstujeme imunitu (nemluvě o nadprůměrném množství adblocků). Někteří z nás si třeba všimli až po několika měsících, že z fóra zmizela reklama :-)


Reaguji na Str4wberryho:
myslím, Yuhů říkal, že platí za hosting desítky tisíc
Tuším, že to byl tisíc měsíčně a že výpadky vyřešilo to, že placenou částku webhosterovi připomněl…
Joker
Profil
Str4wberry:
Zrovna o této diskusi, myslím, Yuhů říkal, že platí za hosting desítky tisíc, což vyřešilo výpadky diskuse.
Já si vzpomínám na číslo 12 000 za rok, tj. stejně, jako říká Chamurappi.
Ale DJPW je trochu specifický případ, ten výrok o stovkách ročně se týkal nějakého průměrného fóra. Leckdy třeba budou náklady v podstatě nulové, když fórum bude na subdoméně a hostingu nějakého už existujícího webu.
snazimse
Profil
Joker

No já jsem slyšel o větších výdělcích, pro pár stovek, by to asi nikdo nemohl provozovat. Např warcenter.cz, si počítá za 1 banner několik tisíc korun měsíčně.To je jasné no z jiných projektů.

Str4wberry

To je teda docela fakt hodně za hosting? To snad není možné. Jo jistě money talks, určitě platí.

Chamurappi:
Zajímavé, to je vyhledávání, hloupé to funguje jako , vyhledávač, asi bere jen klíčové výrazy,ale nějak jsem to nepochopil.

Brání ,ale etarget moc ne, jelikož není number one, na trhu.Takže se ani nedivím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0