Autor Zpráva
liborse
Profil
Zdravím,

už nevím, kam se obrátit - vyhledávání (zde, na webu, apod.), i FÚ selhali... Chtěl bych si vydělávat pomocí AdSense od Googlu. Jediné, co vím s jistotou, je to, že se mám stát osobou identifikovanou. Vše ostatní je mlhavé a ani na FÚ od odborníků, jsem nedostal odpověď - to opravdu jak blbec mám elektronicky podávat souhrnné hlášení EU každý měsíc??? A mám se registrovat až když mi dá Google vyúčtování, kde alespoň budou nějaké údaje? Někde jsem dohledal, že přiznání k DPH nemusím podávat, protože z adsense odvádí daň již Google. Není to trochu nesmysl? Ano, našel jsem odkazy, mraky odkazů, třeba na uctovani.cz, kde je i příručka apod. Vše nesmyslně složité. To se mi ani vše nevyplatí obíhat kvůli pár stovkám ročně z reklamy a raději zůstanu u Skliku. Proč probůh nemá google české zastoupení??? Hm. Aneb ať žije byrokracie. Ale stejně - je tu nějaká OSVČ, která s tím má konkrétní zkušenosti? Neříkejte mi, že tu nikdo takový není. ;)
IvoS
Profil *
Je to tak jak píšeš. Musíš se stát osobou identifikovanou, a potom podávat souhrnné hlášení a přiznání k DPH každý měsíc, přestože žádné DPH neodvádíš, to odvádí Google, protože poskytuješ službu ty jemu. Kvůli pár stokorunám ročně se to určitě nevyplatí, kvůli pár tisícovkám denně ano :-)
kašel
Profil *
Zdravím, taky v tom tápu. Myslím si že dokud nechci aby mne google vyplátil... tak žádné hlášení podávat nemusím. Již mám nějaké peníze na účtě ADse..., ale nechám to až toho bude pár tisíc... a vychytám věci aby denní příjem byl třeba v řádu stovek či více. Pokud se pletu prosím opravte mne
swisst
Profil
kašel, kašel: No, striktně podle zákona se musí člověk registrovat poté, co poskytne službu. Tedy poté, co zobrazí první reklamu. Ale asi to dělá málokdo. Já jsem se o to pokusil, a první co po mně chtěli, byla faktura. Tu jsem neměl, protože fakturu si vyrobím až poté, co přijdou nějaké peníze (dřív nevím, kolik vlastně Google pošle). Tak chtěli smlouvu - dal jsem jim obchodní podmínky Googlu v angličtině. Nechtěli mne zaregistrovat, dokud nebudu mít fakturu. No... běhal jsem po úřadě ode dveří ke dveřím, a nakonec zafungovalo až to, že jsem řekl, že budu chtít písemné odmítnutí. Ptali se proč to chci a já odpověděl, že proto, abych neplatitl pokutu. Na to dáma u okénka vykulila oči a nenávistivě se zeptala: To jako máme tu pokutu platit MY??? (ten okamžik si budu pamatovat dlouho). Potom po konzultaci s několika vedoucími se uvolila, a nakonec mne zaregistrovala.

Myslím, že v praxi pokuta nehrozí, protože nedochází k žádné škodě, a hlavně: ti úředníci tomu nerozumí. Ale vůbec. Já jsem se o registraci tak usiloval spíš proto, že se mi na úřad nechtělo podruhé (i tak jsem ten termín o pár měsíců prošvihl, nikomu to nevadilo). Když jsem se na jaře byl zeptat, jestli je vše ok, dáma (zase jiná) se mi svěřila, že takové hlášení viděla poprvé (a nebyla to žádná mladice), a že si musela prostudovat zákon, a že si myslí, že je to asi dobře.

Takže: když počkáš, až ti přijdou peníze, asi porušíš zákon, ale nikdo to nezjistí. A úředníci to tak mají radši.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0