Autor Zpráva
janavk
Profil *
Ozval se mi zájemce o umístění reklamy a já totálně nevím, kolik si mám říct. Nechci, aby mě rovnou zahodil za přemrštěné požadavky, ale nechci si říct zbytečně málo (to už jsem jednou zbytečně udělala). Návštěvnost mám průměrně 310-330 lidí denně (měřeno toplistem) se vzestupnou tendencí, jde o poradnu pro podnikatele.
ninja
Profil
Zalezi jakou formu reklamy zajemce chce, jak velkou a kde umistenou. Banner nebo textova reklama? A bude ti platit pausal, za zobrazeni, za proklik, za konverzi, nebo jak?
Retal
Profil
Jaký typ reklamy a kam ji chce umístit?
Anonymní
Profil *
Dle mě tak 310-330kč/rok!
Richi
Profil
Dle mě tak 310-330kč/rok!
no alespon by měl na hosting co? :-)
Werner
Profil
Záleží na webu... Záleží na inzerentovi, musíš sám posoudit, jestli na to má a jestli ty mu to můžeš vrátit (chceš přece dlouhodobý příjem). Pro platbu za zobrazení zkus nabídnout 40Kč/1000 zobrazení.
Jestliže máš 320 denně, je docela pravděpodobné, že jeden návštěvník si zobrazí tak 3 stránky, tedy
320*3 = 960, to je skoro 1000, takže by tě čekala "zhruba" 30.000 zobrazení = 1200 Kč. To je slušné...
janavk
Profil *
1. baner nebo odkaz s logem do hlavičky - jak velký zatím nevím. Chci, aby platil paušál za rok.

2. textový odkaz na úvodní stránku

Werner Inzerent na to asi má a sám mě oslovil.
40Kč/1000 zobrazení. Myslela jsem, že se platí za proklik. Kdyby to bylo za zobrazení, vyšlo by to pro mě ještě líp, než počítáš - mám 5-6 stránek na návštěvu. Můžu po něm tedy chtít 2-3 tisíce za rok? Nebude to ode mě směšné? V každém případě díky za info:)
Werner
Profil
Napiš URL svých stránek, napiš inzerenta (nebo alespoň okruh jeho produktů) a seznam všech reklam a jejich velikostí, které jsi ochotna mu nabídnout. Myslím, že z toho můžeš dostat víc než 2-3 tis.
MartinSS
Profil
Myslim si ze platbu za zobrazeni nevezme, mluvim ze zkusenosti, jinak odkaz na uvodni stranku za 3 tisice za rok urcite neni zas tak moc, moc ale zalezi na umisteni odkazu.
Petra
Profil
2- 3 tisíce za rok je skoro zadarmo. Za prokliky se sice platit sice dá, ale máš systém, který je bude počítat? Navíc bych se vyhnula i té platbě za rok. Za půl roku budeš mít třeba trojnásobnou návštěvnost a budeš mít už předplacenou zbytečně podhodnocenou reklamu.
janavk
Profil *
Werner, MartinSS, Petra Moc díky.
www.jakpodnikat.cz
Inzerovat chtějí lidi z branže daňových poradců a zakládání společností.
2- 3 tisíce za rok je skoro zadarmo. Takže zkusím asi 3 tisíce za půl roku za odkaz s logem v hlavičce, 3 tisíce za odkaz na hlavní stránce. Je to málo, moc?
Retal
Profil
Tři tisíce za odkaz na hlavní stránce za šest měsíců považuji za přiměřené (respektive dobrý začátek a pod tu cenu bys moc jít neměla). Za odkaz s logem v hlavičce - tj. pokud to dobře chápu odkaz, který se bude zobrazovat na všech stránkách úplně nahoře - bys mohla požadovat dvojnásobnou cenu i vyšší (tj. cca tisíc za měsíc).

Bez ohledu na konkrétní částky, které se tu objevují, platí:
Lepší méně platící inzerent, než žádný inzerent.
Werner
Profil
Bez ohledu na konkrétní částky, které se tu objevují, platí:
Lepší méně platící inzerent, než žádný inzerent.


Určitě, často to lze řešit vzájemnou dohodou. Fakt je, že je vhodné přijímat platby za měsíc. Může se zvýšit návštěvnost, může přijít atraktivnější inzerent. Proto bych jim nabídl cenu za zobrazení.

Zkus jim nabídnout 30-40Kč/1000 zobrazení, myslím, že by to mohli vzít.

30 Kč:
(320*5,5*30)*0,03 = 1 584 = 1500/měsíc
Werner
Profil
jinak na http://www.jakpodnikat.cz/zavazky.php text překrývá banner invie (v FF)
janavk
Profil *
Retal, Werner Díky, takhle polopatě je to pro mě nejlepší. Dám jim vybrat - 1000/měsíc nebo 35/1000 zobrazení:)

text překrývá banner to vím, předělávala jsem strukturu, a ještě to nemám dodělané na všech stránkách, díky:) Jinak - Invii tam mám od srpna a výdělek žádný:(
Werner
Profil
Jinak - Invii tam mám od srpna a výdělek žádný:(

Spíš by bylo překvapivé, kdyby tam nějaký byl. Pro úspěšnou reklamní kampaň je důležité cílení. Podnikání a cestování se zrovna moc neshoduje.

Možná zkus kontextovou reklamu www.etarget.cz
janavk
Profil *
kontextovou reklamu www.etarget.cz[/i] Koruna za kliknutí se mi zdá dos drahé.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0