« 1 2 »
Autor Zpráva
kahy
Profil *
Zdar potřebuji na živnostenský list na AdSense?
Nebo tedy jestli potřebuji k výplatě něco jiného než webové stránky:D
díky kahy
quinux
Profil
kahy
Pokud vím tak žl netřeba.
kahy
Profil *
a platit daně?
quinux
Profil
kahy
To musíš. Je to příjem.
Acci
Profil
a platit daně?
To už samozřejmě nutné je.
kahy
Profil *
takže jak se to dělá?
tedy? co je třeba vyplnit? a jím to poslat
fanous
Profil *
A jaký musí být výdělek? Určitě tam bude nějaká pevná částka, od které se paltí daně !
Railbot
Profil
A teď něco z reality. Pochybuji, že většina lidí daně z tohoto příjmu platí, jelikož je zde výhodou za a) neznalost finančního úradu v tomt osměru a za b) těžko někomu dokážete, že za tu reklamu vážně dostal nějaké peníze. Ale to jsem trochu odbočil. Stejně tak ovšem většina lidí nevydělá tolik peněz, aby z toho bylo nutné něco platit na daních.
fanous
Profil *
já u adfoxu dostávám vyučtování a musel jsem tam dát rodné číslo .....
kahy
Profil *
Aha, takže a ví někdo kolik je částka abych musel to zdanit.
Railbot
Profil
kahy
To určitě bude někde na webu tyhle věci.
nightfish
Profil
http://www.jakpodnikat.cz/danove_priznani.php

Musím podat daňové přiznání?
Musím, pokud moje roční příjmy (ty, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, a nesnížené o výdaje) přesáhly 15 000 Kč. Do této částky se nepočítají příjmy od daně osvobozené nebo příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně - viz "Co nepatří do základu daně" v kapitole základ daně.
kahy
Profil *
jj super případě že sem student? jsou nějaké výhody?
fanous
Profil *
kahy: tys vydělal na webu víc než 15 000 ?
Acci
Profil
kahy
Pokud vím, student si ročně může vydělat do 9 000 Kč, jinak musí podávat daňové přiznání a platit z toho daně.
kahy
Profil *
Aha a z jiného soudku - když mám tady příkazní smlouvu: mám tam psané: Po skončení daňového období je povinnost příkazníka přiznat příjem z této smlouvy (§10 odst.3 písm. a) zák.586/1992Sb.
částka ve smlouvě je 3000kč nic více... tak musím něco přiznávat?
Richi
Profil
kahy
co tak si najít účetní hm? když chceš podnikat měl by si jí mít nebo se budeš pořád dokola ptát triviální věci lidí na netu a stejne ti půlka poradí blbě (ne schválně) ...
karel
Profil *
Na netu jsem na toto téma našel toto:

Otázka: Dobrý den! Vlastním internetovou stránku, kde mám umístěné placené odkazy od zahraniční společnosti cj.com, která mi každý měsíc zasílá šekem částku, kterou mé banner vydělaly. Jak bych měl platit z tohoto příjmu daně v případě, že nejsem nijak jinak výdělečný a nejsem ani fyzická osoba. Jakou roli v tomto případě hraje smlouva ČR s USA o dvojím zdanění? Do jaké částky, jako student, nemusíme daňě vůbec platit? Děkuji

Odpověď: Zde se zřejmě nejdená o příležitostný příjem, protože, jak sám píšete, Vám plyne pravidelně každý měsíc. Proto se sdomnívám, že musíte mít na tuto činnost živnostenské oprávnění, protože se jedná o soustavnou činnost za účelem zisku, což jsou zanky podnikání. Potom budete tento příjem danit podle §7 ZDP (viz. naše webové stránky, sekce zákony). Jako student nebudete muset uplatnit minimální základ daně (viz. §7c, odst.4, písm. e) ZDP tamtéž) a dále si vypočtenou daň z příjmů snížíte o částku 2400,– Kč (viz. §35ba, odst.1, písm.f) ZDP tamtéž).
Odpovídal: Dytrich Petr, JUDr.

Je tedy živnosťák nutný?
quinux
Profil
karel
Pokud budeme brát v úvahu danou odpověď, tak bych IMHO řekl, že ŽL mít musíš. Ale spíše bych se obrátil na FÚ či ŽÚ a zeptal se tam.
Stejně tak jako ohledně toho danění. Minulý rok byly změny a pokud vím tak minimální nezdanitelná částka (tedy 2400Kč) byla zrušena resp. jinak se jmenuje a má jinou hodnotu.
karel
Profil *
Ale jak se na FÚ zeptat?

Otázka: Pronajímáte část webu pro reklamu?
Odpověď: Nepronajímám, pokud na reklamy na webu nikdo neklikne, nedostanu nic.

Otázka: Máte z toho pravidelný příjem?
Odpověď: Výdělek si nechávám posílat jednou za rok, pokud nějaký je.

Otázka: Provozujete tedy reklamní činnost?
Odpověď: Neprovozuji nic, vše dělá Google.

Otázka: Máte podepsanou smlouvu k této činnosti?
Odpověď: Nemám podepsané nic, pouze vyplněný registrační formulář na Google AdSense webu.
quinux
Profil
karel
Otázka: Pronajímáte část webu pro reklamu?
Odpověď: Nepronajímám, pokud na reklamy na webu nikdo neklikne, nedostanu nic.

To není otázka ani tak pro FÚ jako spíše pro ŽÚ. Nepronajímáš prostor, zprostředkováváš klikání ;o)

Otázka: Máte z toho pravidelný příjem?
Odpověď: Výdělek si nechávám posílat jednou za rok, pokud nějaký je.

IMHO jednou ročně může být taky považováno jako "pravidelný příjem".

Otázka: Provozujete tedy reklamní činnost?
Odpověď: Neprovozuji nic, vše dělá Google.

Zprostředkováváš reklamní prostor pro Google.

Otázka: Máte podepsanou smlouvu k této činnosti?
Odpověď: Nemám podepsané nic, pouze vyplněný registrační formulář na Google AdSense webu.

Pokud se nepletu tak již i náš zákon počítá s takto uzavřenou smlouvou a registrace je tedy "náhražka" podpisu smlouvy.
karel
Profil *
Takže závěrem je, že ke Google AdSense a podobným systémům (AdFox apod.) je NUTNÝ živnostenský list.
quinux
Profil
karel
Takže závěrem je, že ke Google AdSense a podobným systémům (AdFox apod.) je NUTNÝ živnostenský list.
Tak černě bych to neviděl ;o) Přinejmenším u bbkontext.c žl potřeba není. Pokud budeš odvádět daně z výdělků (k tomu nepotřebuješ žl) tak myslím, že nebudeš mít problémy.
karel
Profil *
V tom případě jsem úplně nepochopil tuto debatu:

9.1.2007 20:22:21 quinux napsal:
Pokud vím tak žl netřeba.

15.1.2007 quinux napsal:
tak bych IMHO řekl, že ŽL mít musíš

:-)
quinux
Profil
karel
15.1.2007 quinux napsal:
tak bych IMHO řekl, že ŽL mít musíš

To bylo směřováno jen k té odpovědi právníka, kterou jsi tady vložil. Nikoliv jako můj současný názor.
Werner
Profil
Vůbec nestíhám - ještě jednou prosím ;-)
Mám méně než 15000,- => nemusím danit.
A co Google? Asi bude chtít fakturu? Nebo ne?
quinux
Profil
Werner
Je zřejmé, že nikdo si opravdu není jist tím, jak to vlastně je. Takže ti doporučuji zajít na finanční úřad a tam se na to informovat. Jestli nechceš mít v budoucnu žádné problémy tak je o to nejlepší co můžeš udělat.
misu
Profil *
http://www.adfox.cz/zajem.phtml

Když je nutný živnostenský list, jak je možné, že se můžu zaregistrovat jako soukromá osoba? Že by v adfoxu měli trochu zmatky?
karel
Profil *
AdFox nezajímá jak si příjem zdaníš, to je tvá starost.
savalo
Profil *
Mne by zajimalo jestli je u ad-sense nejak definovane jaky typ ZL mate, mam: poradenstvi v oblasti software-hardware, implementace software
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0