Autor Zpráva
maxmin
Profil *
Chtěl bych se zeptat možná trochu hloupě, ale jak se dostanu do žlutého rámečku nad výsledky vyhledávání? Je to dané pouze maximální cenou za proklik? A můžu někde zjistit, jak vysoká musí být má nabídka abych tam byl? Nebo se to registruje někde jinde?
Martin Kuželka
Profil
Ne, není to dáno pouze maximální cenou za proklik. Záleží i na dalších faktorech. Pokud se nepletu, tak pro to, aby se tvůj inzerát dostal do této premiové pozice, musí být součin ceny a quality score určitou (neznámou) hodnotu.

Quality score v sobě zahrnuje celou řadu parametrů - CTR, ohodnocení textu inzerátu, ohodnocení landing page, ...

Snad nepíšu nějakou blbost (Petro, díky za případnou opravu) a vám ostatním se případně omlouvám ;)
Petra
Profil
:-) Ano, je to jak píše Martin. Do žlutého podbarvení se odkazy posunují podobným způsobem, jako se řadí pozice. Jen tam hraje roli neznámý koeficient, který rozhodne, že reklama už nebude napravo ale bude nahoře. Jinak cena nemusí být nijak extrémně vysoká, jde se tam dostat i za pár centů.
Marek Prokop
Profil
Do žlutého podbarvení se odkazy posunují podobným způsobem, jako se řadí pozice.

No, ony se tam posunují úplně stejným způsobem, protože základní podmínka je, že se inzerát nachází na první až třetí pozici. To ale ještě samo o sobě nestačí. Navíc musí rank inzerátu R překročit prahovou hodnotu P. R závisí na skutečné ceně za klik a QS (resp. CTR), přičemž QS má větší váhu než cena za klik (podle mého odhadu dvojnásobnou, ale čert ví). P je neznámé a možná se nějak dynamicky mění v závislosti na dotazu.

Uvedený mechanismus má několik zajímavých důsledků. Například se z první pozice vpravo nejde pouhým zvýšením Max. CPC dostat na pozici prémiovou, pokud tam ještě žádný inzerát není.
maxmin
Profil *
Noo, tak to vypadá, že mi nezbývá nic jiného, než ladit, ladit a ladit své inzeráty :-) Ale zase je to fain, že se tam nedostane každý. To se mi na googlu líbí.
Když pomyslím na to, že si centrum nechává platit za pozice přímo ve fulltextu, tak mi naskakuje husí kůže.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0