Autor Zpráva
Fondil
Profil *
zajímalo by nás, co se stane pokud si klikám z jiné IP na svou reklamu Adsense,
tím myslím hodně klikám, jestli na to Adsense přijde, nebo s tím něco udělá ?
Varování, ban(asi ne co ?)
Díky
Marek Prokop
Profil
zajímalo by nás, co se stane pokud si klikám...

Zkuste se nejprve vyléčit z té schizofrenie. Tím znovu získáte způsobilost k právním úkonům a když uzavřete nějakou smlouvu (jako třeba s Googlem o AdSense), nebudete mít tak hloupé otázky.
fanous
Profil *
Já už jsem kolikrát přemýšlel, že bych si mohl z internetové kavárny nebo ze školy kliknout, ale nikdy jsem se k tomu neodvážil.

Mám strach, že bych přišel o výdělek a bylo by to na prd
Fondil
Profil *
Marku: Omluv mě, že jsem se tak nevhodně vyjádřil.
Zajímalo nás- mě a kamaráda (oba dva jsme úspěšně prošli Mateřskou školkou).
Pokud si klikám- nemělo znamenat, že si opravdu klikám. Byl to jen takový dotaz jestli by to mohlo být odhaleno.
Samozřejmě vím že kdyby se to zjistilo, dostal bych Ban. Proto si moc dobře hlídám pravidla a nepotřebuji kvůli nějaké prkotině
o účet přijít.
Doufám, že mě pochopíš...
Ice
Profil
fanous
Zkusit to můžeš, ale pokud dám k sobě poměr rizika za ban a výsledek za kliknutí. Tak se nevyplatí podstoupit takové riziko pro pár kaček co se tím dá získat. Za pár týdnů tě to přestane nutkat na něco takového klikat. Prostě to nevnímáš a akorát sleduješ jak to naskakuje na kontu.
Ice
Profil
Fondil
Už to kdosi řekl, google je hodně velká firma.... Tak se tam určitě najde pár IT lidí co to hlídají...
Fondil
Profil *
Ice: Jo je to dost možný. To by jejich klientům přece utíkali penízky a to by jistě nikdo nechtěl.
MichalekII
Profil
Jde také o to, že když si klikáte narušujete fungování celého systému a ve svém důsledku vlastně podvádíte inzerenty, kteří na vaší stránce v dobré víře, že je nepodvede, inzerují.
Pokud tedy budou klikat každý jen na reklamy na svých webech, tak inzerenti jaksi nebudou mít důvod za taková reklamy platit a povede to jen k nedostatku reklam a tudíž k nižším a nižším výdělkům ...
Glad
Profil
způsobů jak tě může google čapnout je jistě spousta a jen Gogle zná své metody, vyprdni se na to a místo tohoto klikání si své stránky vylepšuj tak aby za tebe klikali jiní.
Ale jinak nerozlišuj "malý postih", "velký postih" pokud se jim něco nebude zdát tak tě zkrátka utnou. Zda malým pohlavkem, nebo tě rovnou odstřelí odhadnout nejde takže zvol raději neriskovat. Jmenovitě ale - pravidelné klikání z jedné ip adresy, z jednoho místa se stále měnící se ipadresou, opakovaně v určitou hodinu, nebo pokud máš nějaké zkušenosti i s klasickými klikačkami jako je adbux nebo jak se to jmenovalo, tak i čas strávený na stránce po prokliku. Jak přesně fungují roboti u Google a jaké znají možnosti checkování ti ale nikdo neřekne.
Fondil
Profil *
2 MichalekII: já si to uvědomuju, a proto to nedělám.
2 Glad: zkušenosti s klikačkami nemám, a sám sobě nebo někomu neklikám, byl to jen dotaz...
Merlinof
Profil *
mě to smazali protože to někdo u mě zkoušel naklikat tak bacha na to ;) 90$ víte kde ;)
fanous
Profil *
a viděli jste kolik lidí na warforum.cz v sekci - výdělek na netu si na to navzájem kliká (nebo kliká za úplatu ) ?

Docela by mě zajímalo, zda tímto už něco vydělali a pokud jo, tak kolik :-)
peteo
Profil
tiež mi to zrušili,

niekto sa bavil.
Merlinof
Profil *
v tomto si myslím, že je google docela nelítostný mnoho kliknutí z jedné ip a nazdar... dobrý způsob jak odrovnat konkurenci ;)
dsm
Profil *
nemyslím si, že by to bylo tak horký... samozřejmě pokud bude několik desítek prokliků z jedné IP u webu typu "blogspot + jeden zkopírovaný článek z wiki + 5 adsense reklam", tak je zrušení na místě... ale věřím, že google má schopný algoritmus pro seriózní weby, takže vyklikání od konkurence snad nehrozí.... a nebo jsem naivní :D
Fondil
Profil
no doufám, že nejsi naivní a opravdu to tak funguje, bylo by to jinak velmi nespravedlivé, hlavně tady v Čr.
Marek Prokop
Profil
bylo by to jinak velmi nespravedlivé

Naopak, bylo by to naprosto spravedlivé. Inzerenti tu nejsou od toho, aby financovali špatné vztahy mezi konkurujícími si vydavateli.
Fondil
Profil
Marku, tím myslíš, že kdybych ti naklikavál reklamy na adsense tak dlouho, než by ti smazali účet, že by to bylo spravedlivé ?
Představ si nějakého webmastera, který se o svůj web každodenně stará, aktualizuje ho. Střádá si své poctivě vydělané peníze a
pak se objeví nějaký žárlivec, a zruší mu účet.
Podle mě inzerenti nejsou všechno.
Pokud nejsou inzerenti, nemají webmasteři peníze. Pokud nejsou webmasteři, kteří by poskytovali inzerentům prostor, mají problém zase inzerenti.
Problém je v tom, že v dnešní době je u nás nedostatek inzerentů a možná až přebytek webmasterů, kteří nabízí prostor.
Pokud jsem něco řekl špatně, oprav mě, vím, že ty jsi v tom určitě lepší.
Marek Prokop
Profil
myslíš, že kdybych ti naklikavál reklamy na adsense tak dlouho, než by ti smazali účet, že by to bylo spravedlivé ?

Samozřejmě. Viň ze zla toho, kdo ho působí, ne toho, kdo se mu brání. Nemám byznys postavený na AdSense, ale kdybych měl, tak bych

a) se předem seznámil s riziky, včetně rizika zrušení účtu ne mou vinou,

b) snažil bych se tato rizika preventivně eliminovat (nástroje na to existují),

c) když by se mi prevence nepovedla, zajistil bych si alespoň důkazy proti skutečnému viníkovi a právními prostředky bych na něm vymáhal škodu (pokud by její výše stála za to).

Představ si nějakého webmastera, který se o svůj web každodenně stará, aktualizuje ho. Střádá si své poctivě vydělané peníze a pak se objeví nějaký žárlivec, a zruší mu účet.

Představ si nějakého inzerenta, který se každodenně stará o svou firmu, na které jsou on a jeho rodina existečně závislí. Střádá si své poctivě vydělané peníze, aby je mohl dát do reklamy, a pak se úplně někde jinde, třeba na druhém konci světa, objeví nějaký žárlivec, který nota bene žárlí na někoho úplně jiného, a o jeho peníze ho připraví. To by snad bylo spravedlivé?

Pokud nejsou inzerenti, nemají webmasteři peníze.

Přesně tak.

Pokud nejsou webmasteři, kteří by poskytovali inzerentům prostor, mají problém zase inzerenti.

Inzerenti v takovém případě nemají vůbec problém. Spíš naopak. 99 % prostředků na reklamu v AdSense se vynakládá proto, že to dělá i konkurence. Když v určitém segmentu zmizí reklamní prostor, inzerentům se nic nestane, protože nemá kde inzerovat ani konkurence.
Fondil
Profil
Díky za pěkné rozebrání, už tě chápu.
Především jsem rád za toto:(netušil jsem, že to tak je)
Inzerenti v takovém případě nemají vůbec problém. Spíš naopak. 99 % prostředků na reklamu v AdSense se vynakládá proto, že to dělá i konkurence. Když v určitém segmentu zmizí reklamní prostor, inzerentům se nic nestane, protože nemá kde inzerovat ani konkurence.

PS: Kdy se dočkáme nového článku na Sově ? Každý den sleduji, jestli se nic neobjevuje a stále nic.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0